Oldal: 2 / 14 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (134) összesen

Téma: SLS Li-Po

Member
    Hely
    Mskolc
    Hozzászólás
    34

Re:SLS Li-Po

Sziasztok!
    Vannak visszajelzések ezekről az akkukról?
    Autóba tervezek venni 4s vagy 2db 2s pakkot, és mivel a hobbykinges akkuk nem igazán ajánlottak egyszerűen nem igzazán találok európában is beszerezhető akkukat normális áron.
    Amerikából postaköltség meg az esetleges vám nagyon megdrágítja.
    Egyedül ezt az SLS gyártót találtam és gens ace-t még.
    4s 5000mah 40c mindkettő kb. egy árban van melyik lehet a jobb?
    Azt olvastam, hogy a gens ace-t szokták ajánlani, de arról is olvastam már, hogy volt akinek puffadt.
    Sajnos így is vagy tízezerrel drágábbak mint egy turnigy lenne és nem örülnék neki ha puffadna mert akkor olcsóbban turnigy-t is vehettem volna.

Senior Member
    Hozzászólás
    866

Pont egy 4S5000-et használok egy F550 kopterben. Kb 15 töltés lehet benne, ezért igazán még nem beszélhetünk tapasztalatról. Eddig tökéletes. Amúgy én is hasonló okból választottam. A Gensace mellett még a Pulse lehet egy jó választás. Hacker és Robbe sajnos még ezeknél is drágább.
    Üdv, Haware
    Repül a repül a ....
    06209667848

Senior Member
    Hely
    Vép
    Telefon
    06203594440
    Hozzászólás
    1.290

bocs kicsit off lesz.

nézd még meg az osztrákoknál a WHITE LINE aksit !
    nekem nagyon bejött!
    van olyan aksi amit teremgépben folyamatosan 3 volt/ cella alá húzok és még mindig tökéletes.
    egyet tesztelésnek vettem alá hogy elpusztítsam , hát nem sikerült még
    még mindig tökéletes vevőaku egy vitorlázóba de azért még 4 percig el lógat egy gépet.
    mindenesetre én is szemet vetettem az sLS-re majd ha lesz akkor összevetem a white line aksival.
    üdv
    Symbolic F3k project

Member
    Hely
    Mskolc
    Hozzászólás
    34

Idézet Haware eredeti hozzászólása
    Pont egy 4S5000-et használok egy F550 kopterben. Kb 15 töltés lehet benne, ezért igazán még nem beszélhetünk tapasztalatról. Eddig tökéletes. Amúgy én is hasonló okból választottam. A Gensace mellett még a Pulse lehet egy jó választás. Hacker és Robbe sajnos még ezeknél is drágább.
    Üdv, Haware
    Köszi!
    Milyen áramfelvétellel megy? Mert nekem autóba szerintem 150A-es csúcsok is lehetnek ezért félek a púposodástól.
    Utána nézek a Pulse akkuknak, meg most találtam akciósan 2S nVision 5000-es 45C akkut postával ebből 2db 1500Ft-al olcsóbb lenne az SLS-nél.
    Csak ez fix kábeles ettől is félek nehogy törjön vagy szakadjon, bár lehet be lehetne ragasztani műgyantával vagy forró ragasztóval.

Idézet Den eredeti hozzászólása
    bocs kicsit off lesz.

nézd még meg az osztrákoknál a WHITE LINE aksit !
    nekem nagyon bejött!
    van olyan aksi amit teremgépben folyamatosan 3 volt/ cella alá húzok és még mindig tökéletes.
    egyet tesztelésnek vettem alá hogy elpusztítsam , hát nem sikerült még
    még mindig tökéletes vevőaku egy vitorlázóba de azért még 4 percig el lógat egy gépet.
    mindenesetre én is szemet vetettem az sLS-re majd ha lesz akkor összevetem a white line aksival.
    üdv
    Nem igazán találok ebből a white line akkukból megfelelőt, kemény tokos 2s és 4s ből sincs, vagy csak én vagyok béna.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.727

Idézet halag eredeti hozzászólása
    Csak ez fix kábeles ettől is félek nehogy törjön vagy szakadjon, bár lehet be lehetne ragasztani műgyantával vagy forró ragasztóval.
    Jobb, ha kábel jön ki az akkuból és nem a sarkaiban a tok alatt van rögzítve két anyacsati; így a kopó csatlakozókat simán tudod cserélni. A 2x2s-t inkább csak akkor érdemes választani, ha olyan az aksitartód, különben könnyebb és stabilabb egy egy darabban levő aksi, kábelezni is egyszerűbb egy kicsit.

Member
    Hely
    Mskolc
    Hozzászólás
    34

Idézet dtr eredeti hozzászólása
    Jobb, ha kábel jön ki az akkuból és nem a sarkaiban a tok alatt van rögzítve két anyacsati; így a kopó csatlakozókat simán tudod cserélni. A 2x2s-t inkább csak akkor érdemes választani, ha olyan az aksitartód, különben könnyebb és stabilabb egy egy darabban levő aksi, kábelezni is egyszerűbb egy kicsit.
    Igen, valószínű tényleg jobb lenne egybe a 4S és nem csatlakozós.
    Most találtam egy nagyon jó Gens Ace 5800-as 45C akkut, ez a német boltokban 79-80euróért van plusz ~15eur posta, de sehol nincs raktáron, viszont találtam egy svájci boltot ahol van raktáron ~81euróért és hihetetlennek tűnik de ingyenes lenne a posta, így még az SLS 5000-es akkutól is olcsóbban kapnám meg.
    http://helico3d.ch/293-gens-ace-5800...45c-4s2p-.html
    Csak nekem valahogy hihetetlennek tűnik az egész, nem is nagy kínálat van ebben a boltban, szerintetek nincs benne valami buktató, merjek innen rendelni?

Közben megnéztem ha módosítom a címem svájcira akkor 4euór a posta, francia országira 20euró, magyarra meg ingyenest ír, itt valami nem lesz okés, mindenesetre írtam a boltnak, várom a válaszuk.

Meg is kaptam a választ, 50chf a posta, szóval felejtős. Így viszont valószínű marad a 5000-es SLS vagy Gens ace.

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    20/470-5202
    Hozzászólás
    2.023

... és mivel a hobbykinges akkuk nem igazán ajánlottak egyszerűen nem igzazán találok európában is beszerezhető akkukat normális áron.
    Eddig minden szép-jó amiket itt nézegetünk, én személy szerint nem értem, hogy miértis nem jó a turnigy Neked? Rengetegen használják ezt a nevűt, én is próbálkoztam már más tipussal, (természetesen drágábbal) de megmondom őszintén nem találok a mai napig sem különbséget köztük, ráadásul valamelyik már 4-5 éve is szolgál rendesen és a mai napig pl versenyzem velük. Most rendeltem NL-ből is 4S 6400 60-120C-st, pénteken fizettem, kedden itt volt.
    Sztem normális kezelés, óvás kérdése legfőképp a hosszabb élettartam.
    Ez az én véleményem, persze nem kell vele együttérteni.

Member
    Hely
    Mskolc
    Hozzászólás
    34

Idézet atitika eredeti hozzászólása
    ... és mivel a hobbykinges akkuk nem igazán ajánlottak egyszerűen nem igzazán találok európában is beszerezhető akkukat normális áron.
    Eddig minden szép-jó amiket itt nézegetünk, én személy szerint nem értem, hogy miértis nem jó a turnigy Neked? Rengetegen használják ezt a nevűt, én is próbálkoztam már más tipussal, (természetesen drágábbal) de megmondom őszintén nem találok a mai napig sem különbséget köztük, ráadásul valamelyik már 4-5 éve is szolgál rendesen és a mai napig pl versenyzem velük. Most rendeltem NL-ből is 4S 6400 60-120C-st, pénteken fizettem, kedden itt volt.
    Sztem normális kezelés, óvás kérdése legfőképp a hosszabb élettartam.
    Ez az én véleményem, persze nem kell vele együttérteni.
    Az utóbbi pár napban túrtam az internetet, tesztek után és külföldi fórumokon nincsenek túl jó véleménnyel róluk.
    De lehet kipróbálnék egyet csak méretileg 4S-ből nincs megfelelő,~2centivel hosszabbak, nehezen meg tudnám oldani de ahhoz le kellene vágni az akkutartóból és a szabályzót hátrább rakni. Ami most van 4500-as turnigy 30-40C méretileg jó, de már puffad ezért is akartam másik márkát nagyobb C-értékkel.
    2db 2S-el meg rájöttem túl sok baj lenne.
    Plusz az itt lévő teszt szerint 20-adik ciklus után már jelentősen csökkent az akku ereje. https://www.youtube.com/watch?v=sY-3bcGq8Ys#t=191 Igaz ez nano-tech, meg biztos minden akkunál így van de talán egy márkásabb akku jobban bírja majd idővel.

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    20/470-5202
    Hozzászólás
    2.023

Értem, én se rá, se lebeszélni nem akarlak, ez mindenkinek a saját döntése, hogy mire költi a pénzét.
    Remélem sikerül valami (hosszabb távra) megfelelőt találnod!

Senior Member
    Hozzászólás
    2.727

Oldal: 2 / 14 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve