Oldal: 1 / 120 123451151101 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (1195) összesen

Téma: And Now

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965

And Now

Nagyon megtetszett Mmormota kis gépe (Nutta), így én is belekezdtem egy hasonlóba. A forrás ugyanaz, de egy másik tervet választottam.

Még nem repül, de egy éjszaka elég volt a hab alkatrészek (szárny, vezérsíkok, stb.) kivágására. Sőt. Igazából azért nem repül még, mert nincs motorom. Ha lett volna, ma estére már vittem volna berepülni.

Úgy látom, hogy ezzel a hablemezes technológiával igen gyorsan és viszonylag olcsón lehet modellt építeni. Talán ez az oka, hogy annyira félteni se kell. Ha lezuhan, akkor se valószínű, hogy az elektronikának baja essen, mert a nagy felületű darabok szépen lassítják az amúgysem gyors modellt.

Lehetne szallagvadászatot rendezni és ha véletlenül ütközés van, hát az se nagy baj.

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965

And Now

Tegnap este megint volt időm, így elkészült a kis gép.
    Most keresek aksit meg várom a szélcsendet.

Ha kimegyek a géppel, készítek fotókat is és azokból teszek fel ide.

Egyébként készülve az esetleges szallagvadászatra, két gépet építettem. Az egyiket össze is raktam, míg a másik egy dobozba került, így lett egy kit, amit bármikor össze tudok rakni. Mivel mindent pillanatragasztóval ragasztottam, a szerelés csak pár órai munka

mmormota
    Guest

And Now

Érdekelne a szalagvadászat. Mondjuk a pilótatudásomhoz nem sok reményt fűzök... :-) Lehetne a Nuttával indulni, vagy építsek inkább egy And Now-t ?

Milyen motort, áttételt, akkut tettél a gépre?

Az enyémen most egy Mega 16/7/8 van 2,8:1 áttétellel, és 2s1p Etec 1200 akku. 9/4,7-től 11/4,7 csavarokkal repültem. A kisebbel is felmegy függőlegesen, a naggyal brutális. Harchoz valószínűleg egy 9/7 jobb lenne a sebesség miatt. Terveztem, hogy leszedem róla ezt a motort, és a hozzá jobban illő PJS300-at teszem fel. Ha viszont kitör a háború, marad ez! :lol: :lol: :lol:

Valamennyi szelet elvisel a Nutta is, de szombaton nem volt szerencséje. Vecsésen röptettem, jó izmos szélben. Szerencsétlennek tökmindegy merre állt az orra, arra ment amerre a szél vitte. Próbáltam visszahozni, eltávolodott vagy 500m-re és leesett, mert már nem láttam hogy hogy áll. Persze semmi baja - lejött a kétoldalas ragasztóval felrakott farka, új kétoldalas ragasztó a helyszínen, kész.
    Kicsit csökkent a szél, utána megjött az önbizalma.

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965

And Now

Szia Mmormota!

Szerintem a Nutta géped teljesen megfelel erre a célra. Én még nem ismerem az enyém képességeit, de szvsz elég hasonó lehet.

A napokban veszek valami aksit, berepülöm a gépet aztán egyezkedünk, hogy mikor csapunk össze. Szerintem valami 2-3 méteres szallag elég lehet, de még sose csináltam ilyet :lol:

Üdv,
    Fuhur

mmormota
    Guest

And Now

Idézet fuhur eredeti hozzászólása
    Szerintem valami 2-3 méteres szallag elég lehet, de még sose csináltam ilyet :lol:
    Szia Fuhur!

Az enyémre még sok is... A tiéd esetében 20-30m-re gondoltam, esetleg még oda is lehetne kötni valamihez. :lol: :lol:

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965

And Now

Mmormota,

Köszi, de azt hiszem erősen túlértékeled képességeimet. Majd meglátjuk. 8)

Egyébként követve pédádat, most írok egy építési leírást az "Adn Now" géphez, amit, ha elkészül felteszek az oldalamra, így onnan bárki letöltheti. Még kell készítenem sok képet és rajzot az építés egyes fázisiró és a kész gépről.

Többek közt ez is volt az oka annak, hogy 2 géprevaló anyagot vágtam ki. Ezek segítségével fogom lefényképezni az egyes építési fázisokat.

Üdv,
    Fuhur

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965

And Now

Egész nap írom ennek a "szerencsétlen" gépnek az építési leírását. Igazából a sok rajz veszi el az időmet és lassan a kedvemet

Már erősen gondolkozom, kell-e ez egyáltalán :?:
    Lassan részletesebb lesz a leírás, mint néhány kit-gyártónál :lol:

mmormota
    Guest

And Now

Idézet fuhur eredeti hozzászólása
    Igazából a sok rajz veszi el az időmet és lassan a kedvemet
    Fényképek nem elég? Azzal nincs sok gond.

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965

And Now

Fénykép is lesz, de az már a kész szerkezetet mutatja. A rajzok pedig az egyes fázisokat, ahol jobban lehet látni, mit, hova, hogyan kell ragasztani. Ezért tűzdelem tele rajzokkal.

Most sajna egy kis szünet jö (kb. hétfőig), mert rengeteg dolgom lett

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965

And Now

Nos így néz ki :P

Szombaton ki is próbáltam :lol:

Végtelenül jól repül. Gyakorlatilag csak egy kis trimmelés kellett. A terv főbb paramétereit betartva azoonal repülőképes modellhez jutottam.

Oldal: 1 / 120 123451151101 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva