Oldal: 2 / 120 ElsőElső 1234561252102 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (1195) összesen

Téma: And Now

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965

And Now

Kicsit nézegettem az eredeti oldalt, ahonnan az "And Now" tervei származnak.

Találtam egy érdekes lehetőséget :!: Automatikus fordítás lehetséges töbek közt Magyarra is [-o<

Megnéztem [-o<

Itt egy minta, de az egész anyagot is idemásolhattam volna :barom:

"You can add a working rudder but it is not needed for normal flight. The take-off run is about 1 inch off grass!"

És a "fordítás":

"Tudod összead egy működő kormánylapát de ez nem szükséges részére szabályos repülés. A fog- távoli fuss van körülbelül 1 lassan mászik távoli fű!"

Ennyit a gépi fordításról :taps:

mmormota
    Guest

And Now

Csinos madárka. Mi tartja össze oldalirányban a lapokat? Milyen motorral szerelted?

Nézegettem kicsit a gépi fordítást, bejött a család a szobámba, hogy min röhögök ennyire...

Mostanában állandóan erős szél fúj - legalábbis ezeknek a gépeknek túl erős... Tegnap Vecsésen estefelé nem volt türelmen kivárni, amíg lecsendesedik az idő, szerencsétlen Nuttát egyszerűen elsodorta a szél. Nem tudtam vezetni, vagy 300 métert sodródott, csapongott mint a falevél, aztán koppant. Ha még fél órát vártam volna, nem kell újra ragasztanom a farkát... Később a csupaszárnnyal sikerült egy jót repkedni.

A tél is közeledik, nincs valahol beltéri reptetésre lehetőség?
    Mit lehetne habból építeni, amit nem zavar egy kis szél?

Más.
    A szervó furata egy kicsit nagyobb mint az acélhuzal, így egy picit lötyög. Úgy vettem észre, hajlamos berezonálni a terelőlap. Mit szokás ez ellen tenni? A kézenfekvő vastagabb drót értelmetlenül nehéz lenne. Jobb ötlet híján egyelőre körültekertem gumival, ez nekihúzza a drótot a furat falának. Nem igazán jó, erős kitérésnél zörög a szervó, nyilván feszül a gumi és erőlteti.

Senior Member
    Hozzászólás
    4.481

And Now

Úgy vettem észre, hajlamos berezonálni a terelőlap. Mit szokás ez ellen tenni
    Carbon csö az acél drót helyett
    Ugy szeretlek titeket mint ti engemet.

Senior Member
    Hozzászólás
    237

And Now

Hol is van pontossan az "And Now" eredeti leírása, terve?

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965

And Now

Az eredeti leírás itt található:
    www.flyelectric.ukgateway.net

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965

And Now

Mmormota,

Az elektromos gépeimet ha megnézed (kétmotorosak), jól bírják a szelet.

Az egész lényege a nagyobb felületi terhelés és hozzá nagyobb vonóerő.

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965

And Now

Tegnap repülőztem egy kicsit az And Now-val

A hely kiválasztását tanítani kéne. Utólag arra gondoltam, hogy egy videófilmen kellene bemutatni, hogyan NE válasszunk repítésre terepet :ejnye:

Szóval az úgy történt, hogy estefele már nagyon repülőzni akartam és szépen össze is raktam a kis gépet. Kitaláltam, hogy két villanyoszlop köze és egy kisebb domboldal teljesen alkalmas lesz. Természetesen a domboldal felől fújt a szél, azaz erős leáramlás és turbulencia :taps:

Az első dobáskor már tudtam, hogy valószínű lenne itt alkalmasabb terep is, de a leszállás nagyon jól sikerült. Dobtam hát mégegyet és azt találtam ki, hogy, ha itt fennmaradok, akkor az jó tréning lesz a szallagvadászathoz is.

Mindenesetre szuperjót repülőztem. :tanc: Néha néztem nagyokat, mikor a szárny majdnem karikába hajlott, de jól bírta :roll:

Még egy orsót is kicsavartam a modellből, ami ettől a darabtól gyakorlatilag semmiség. Ekkor már hallottam reccsenni a szárnyat, de utóbb kiderült, csak a tépőzár hangja volt. Így aztán újra dobtam és nem bántam meg :wink:

Nagyon jól lehet a modellt manőverezni és úgy tűnik 15 perc repülés simán van az aksiban. Lehet, hogy több is.

Üdv mindenkinek,
    Fuhur

Ps. Most készül az úszótalpas változat 8)

Senior Member
    Hozzászólás
    1.279

And Now

.
    cnv.hu

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965

And Now

Kicsit módosítottam a gépen.

A leírás szerint akkora kitérést kell beállítani, amekkorát csak lehet. Ez nemigen jött be. Túl érzékeny volt a gép, a csűrő meg akkorát mozdult, hogy orsózásnál azonnal átesett, mert két gigantikus féklap nyílt ki hirtelen

Most, hogy csökkentettem a kitéréseket, végre normális mozdulatokkal vezethető a modell.

Meguntam azt is, hogy egy-egy húzott fordulóban karikába hajlott a szárny. Betettem mégegy szénpálcát (a belépő teljes hosszába), amitől megszünt ez az extrém hajlás.

Tegnap este (bánatomban, mert a TIRMO....) összeraktam a második And Now gépet. Ez hidroplán lett, de még nem repült. Egy kicsit nagyobb lett a szárny (fesztáv) és még nincs hozzá motorom.

Elkészült az építési leírás is, de a szaklektorom (barátnőm) azt monda, ez alapján nem lehet megépíteni semmit Szóval még kell bele rajz, meg magyarázat.

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965

And Now

Tegnap megpróbáltuk Mmormotával a szallagvadászatot :!:
    :!:

Jókat szórakoztunk, de egymásra nem jelentettünk komolyabb veszélyt.
    Sajna az én gépem igen lassúnak bizonyult Mmormota Nuttájához, így csak akkor volt reális esély, ha alattam repült el és én rázuhantam, de ez se nagyon történt meg. Ennek ellenére jó volt :!:
    A végefele úgy tünt, hogy nagyobb a győzelem valószínűsége, ha nem a gépet, hanem a pilótát találom el. Bár nem ezért, de szegény Mmormotát így sikerült is elütnöm ops:
    Bocsánat érte ops:

Készült néhány kép is, remélem Mmormota hamarosan felteszi valahova :lol:

Oldal: 2 / 120 ElsőElső 1234561252102 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve