Oldal: 256 / 256 ElsőElső ... 156206246252253254255256
Eredmény: 2.551 - 2.554 (2554) összesen

Téma: Naze32 / Afroflight FC

Senior Member _hori logója
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.867
    Biztos lehetne találni okokat a beállítások között is, de ez még érzésre több sebből vérzik.
    Az, hogy egyik másik motor jobban pörög autolevel módban, teljesen normális. Próbálna szintbe állni.
    A távirányítót kell először bekapcsolni és a Corona azt sem szokta szeretni, ha túl közel van a vevő hozzá, bár ez itt most láthatóan nem gond.

Szerk: A motorok tesztelését a konfigurátorból a motor tabon kell/érdemes megejteni.
    Utoljára módosítva: _hori által : 2019-01-13 14:36

Senior Member
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    voda/505hét1harminchárom
    Hozzászólás
    2.540
    Idézet pocokmalac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Abban igazad van, hogy állásnál sosem forog ugyanúgy mind a 4 motor, de itt az történik, hogy egy motor kezd nagyon pörögni, a többi vagy áll, vagy lassan pörög. A propokat azért tettem fel, mert anélkül nem jön ki a dadogás, de ez most mellékes, mert itt mintha más beállítási probléma lenne, amit nem tudok. A forgási irányt most hagyjuk, csak random kötöttem össze a dolgokat, a hibát kell figyelni. Ez a másik drónon is ugyanígy van, szóval gyanítom, hogy vagy a FC vagy a transzmitter. Ha csinálok screenshotot a beállításukról, az mondana valamit?
    a motorok/esc-k be vannak kalibrálva rendesen? Mert ha igen, nagyon egyszerre kellene felpörögniük.
    10. éve kezdő modellező

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.444
    Idézet pocokmalac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    helló. Tudnátok segíteni nekem, hogy mit csinálhatok rosszul, ami miatt a videón látható a drón működése? NAZE32 rev6 az fc, blheli esc-k. Külön-külön beállítottam a throttle végpontjait. A vezérlőt, vagy a transzmittert nem állítottam be jól? Kis segítséget kérnék... https://www.youtube.com/watch?v=HkzmNK9zQ_c
    tx: Futaba T9CHP Corona modullal.
    Hori jól mondja: először is PROPELERT VEDD LE!
    Nem baj ha rögzítetted, de beállításoknál csak veszélyt és bonyodalmat okoz.

-ESC kalibrálás a min-max tartományra fixen.
    Ne az automata kalibrációra hagyd ezt!
    Ez ugye annyit jelent hogy megmondod neki, mekkora vezérlési tartományban működjön. Ezeknek egyformának kell lennie.
    Motor és ESC különbségek miatt, főleg az olcsóbbak eltérhetnek picit, de ahogy tolod fel nulláról a motor tesztnél a gázt, (ESC konfigurátorában) kb. azonos értéknél kell elindulnia mindegyik motornak.
    Válasszd ki azt a legkisebb értéket ahol már mindegyik motor stabilan pörög. (prop. nélkül is.)
    A motor indulási dadogása az ESC és a motor leégéséhez vezethet, egy gyengébb minőségű ESC esetén. A jobbakban azért van ez ellen túláram védelem, de ezt általában csak utólag lehet megtudni amikor már kijött a füst

-Naze kalibrálás ugyan arra.
    Beállítani a Naze-ban a min motor vezérlés értéket ugyan arra amit az ESC-ben belőttél, esetleg egy két értékkel magasabbra, hogy biztosan stabilan induljon és forogjon a propeller amikor elindítod. Naze-nak is van MOTOR MONITOR funkciója, itt lehet ellenőrizni a helyes működést.
    Nazeban van még egy minimális kivezérlési érték, ennek alatta kell lennie a motor minimumnak, (ne kérdezd fejből nem tudom hogy írták a programban, szerintem adja magát) de felette kell lennie a távvezérlőd minimálisan kiadott vezérlési értékének, teljesen lehúzott throttle karnál.
    Ha ez nincs így akkor nem fogod tudni élesíteni (ARM) a rendszert, mert biztonsági okokból csak nullára húzott gázkarnál lehet ezt megtenni.
    Ez utóbbi a leggyakoribb oka az indítás sikertelenségének kezdőknél

-Üzemmódok beállítása
    Én alapvetően 4 kapcsoló funkciót szoktam használni két kapcsolón.
    Egy kapcsoló az a motor élesítése, ezt szoktam teljesen független csatornára tenni. Ez értelem szerűen jól hozzáférhető helyen legyen, ahol ijedtedben reflexből is le tudod kapcsolni. Én az egyik saroknál lévő kapcsolóra szoktam tenni úgy hogy lefelé állásban legyen éles, felfelé hatástalanítva, így csak végigsöpröm a kapcsolókat és megtörténik a hatástalanítás. Ezzel egyidőben a gázt is lehúzom tehát megvan a repülésben alapvető (annak kéne lennie) dupla biztosítás a vész protokollban.
    Megjegyzem, ha elveszted az irányítást, becsapódás ELŐTT érdemes hatástalanítani, mert ha járó propelerel és motorral csapódsz be mindkettő sokkal könnyebben károsodik.
    Maradék 3 funkciót egy három állású kapcsolóra programozom Ha nincs, akkor két db. kétállásúval is megoldható.
    1. Egyszerű RATE stabilizálás. Adott tengely körüli forgássebességet állítod az irányító karral, az utolsó szögben marad a kar elengedésekor. Erre a PID kalibráláskor van szükség, mert semmi más nem szól bele ilyenkor az irányításba. Illetve ebben érdemes megtanulni repülni mert így lehet a legtöbbet kihozni a gépből, de egyben a legnehezebb irányítási mód is.
    Naze esetén ez akkor van ha nem aktív egyetlen repülési üzemmód sem.
    2. AirMode. Hasonló a RATE-hez, de itt vannak olyan mesterséges kompenzációk amik könnyítik a repülést. Kb. a merev szárnyakat akarja utánozni, azaz pl fordulónál helyetted rátolja a gázt hogy a centrifugális erőt kompenzálja. Ha már jól megy a RATE mode akkor csak ebben akarsz repülni, de a gép alapviselkedésének megtanulását szerintem zavarja a kompenzáció.
    3. Szint stabilizálás, ez asszem a "Horizon" mód lényeg ha elengeded az irányító kart akkor visszaáll vízszintesbe.
    Ezt a hármas kar felső állására szoktam programozni, mert ez amolyan mentő mód, meg ha nem akarsz durván repülni, akkor is kényelmes. Engem zavar, mert olyan mintha visszafogna valaki, de ha elveszítem az orientációt csak átkapcsolok ide, nyomok egy kövér gázt és kihúz a bajból, van időm visszanyerni az irányítást. (ha van idő, földközelben inkább a motort kell lekapcsolni)

Naze vízszintezés.
    Bár elvileg lekalibrálja a gyorsulás mérőt a naze ha vízszintes helyre teszed a gépet és rákattintasz a gyorsulás mérő kalibrálásra, de ez soha nem elég pontos.
    Nézd meg a Stick commandban hogy mivel lehet trimmelni a gyorsulásmérőt, és Horizon módban elengedett karral lebegésnél nézd meg merre sodródik.
    Leszállás és disarm után trimmelj erre rá a távirányítóról, addig amíg kb. stabilan lebeg álló levegőnél. Viszont a levegő mindig mozog, ha más nem azért mert a propellerek keltik a szelet, szóval soha nem lesz stabil, csak lényeg hogy ne sodrodjon egy irányba határozottan. Ha gyanítod hogy a levegő mozog akkor fordulj meg a géppel és úgy is ellenőrizd, ezzel kikompenzálod a légmozgást.
    Ha ez megvan, tiltsd le a stick commandot a Naze-ban. Csak bajt okoz. Ezt arra találták ki, hogy elegendő mennyiségű csatorna híján is használható legyen.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member
    Hely
    Kecskemét
    Hozzászólás
    2.681
    Sziasztok

Olyan gondom van, hogy a Naze vezérlőmön a 8-ból az első 4 bemeneten nem érzékeli a jeleket. Korábban használtam a vezérlőt, akkor minden rendben volt. A vevőt leteszteltem, minden kimenete működik. Olyan érzésem van, mintha valamit be kéne kapcsolni vagy átállítani. Cleanflight van rajta, de nem jutottam vele semmire.

Lehet, hogy tönkrement amíg nem volt használatban? Nem hinném, de akkor mi lehet a gond?
    Ebben kérném a segítségeteket.

Köszönöm
    "Könnyű, erős, olcsó.
    Kettőt választhatsz."

Oldal: 256 / 256 ElsőElső ... 156206246252253254255256

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve