Oldal: 1 / 250 123451151101 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (2492) összesen

Téma: Naze32 / Afroflight FC

Naze32 / Afroflight FC

Sziasztok,

mivel megrendeltem, megjott, kiprobaltam es repul ezert irok rola par szot.
    Gondolom vannak meg paran akik hasznaljak de ez a tabor nem tul nepes, ennek
    ellenere jo kis vezerlonek tunik ez elsore.

Az egesz ugy indult hogy kellett egy kicsi es konnyu vezerlo a mini quad-omra.
    Sokaig vacillaltam a CC3D es a Naze32 kozott. Mivel egyikrol sem volt tul sok tapasztalat
    itt a forumon majdnem mindegy volt melyik lesz, vegul a Naze32 nyert, hogy miert azt
    itt irom alabb.

Jelenleg a full verziot tesztelem, tehat nem az ACRO Naze32-t (van csak acro verzio is, joval olcsobban).
    Kozvetlenul a gyartotol rendeltem meg, az ara nagyon barati, egy KK es egy Naza kozott mozog, gyakorlatilag 50 dodo.

Amit sikerult elk@felnem az az volt hogy rendeleskor oldaliranyu pin kivezetest kertem es most epp az errol
    jovo kabel log ki egy picit a gep oldalabol.

Miert pont o kell:

- kicsi (36x36 lyuktavolsaggal)
    - konnyu (7g)
    - gyors (32-bit mikroproci 3.3V/72MHz - STM32F103CB )
    - az egyik legjobb gyro-acc szenzor van benne (MPU6050)
    - baro onboard
    - magneto onboard
    - Quad/Hexa/Tri/Bi/Y4/Y6/Octo/Camera Gimbal tamogatas
    - CPPM
    - USB onboard
    - Multiwii kod
    - HORIZON mod - u.a. mint a KK2.1-nel az SL mixing
    - Folyamatos fejlesztes es tamogatas (egyelore)

A kovetkezo video alapjan konnyen beallithato: http://www.youtube.com/watch?v=rj6IXA2hDW0

Tovabbi infok: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1653753

A fejleszto es a video keszitoje is ezt a GUI-t ajanlotta: "Chrome Baseflight Configurator" igy en is ezt hasznaltam.

Az alapbeallitasok elvegzese es a CPPM fogadas beallitasa utan belottem a repulesi modokat a T9X-en
    es maris repkesz.

Ami totalisan meglepett az az hogy a 300-as quad-on az alap PID beallitasokkal gyonyoruen repul!
    Sokkal rosszabbat vartam, bar ha belegondolok valamilyen szinten ilyen es kisebb meretu gepekre szanta
    a keszitoje.

Tovabbi tesztek (MAG+BARO) hamarosan, ma csak a szinttartast teszteltem HORIZON modban.

Es egy par kep a beepitesrol:

Re:Naze32 / Afroflight FC

Az elso teszt ma reggel: http://www.youtube.com/watch?v=7P3PeXms93o

PID tuning meg nem volt, es a baro szenzor sincs meg letakarva, ezert rangatja picit a vegen.
    Hamarosan megoldom mindkettot...

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    989

Nekem a 4-es verzió van. Kb. 1,5kg-os X650(?) klónnal használom alap PID beállításokkal level módban. Roll irányban kissé billeg, próbáltam a PID-eket állítgatni de az alapbeállításhoz képest nem lett jobb. A magasságtartás használhatatlan. Erősen liftezik fel, le, így ezt nem használom. Biztos be lehetne jobban is állítani, de egyelőre megfelel így is.
    Most nyomtattam egy akkutartót hozzá, amivel lejjebb lesz a súlypontja és hátrébb lehet rakni az akkut a súlypont miatt. Kíváncsi leszek ezzel javulni fog-e a stabilitás.

Nekem quad-on gyonyoruen mukodott.
    Ma pedig atraktam a trikomra a vezerlot, kellett kicsit babralni a beallitasokkal de vegul stabil lett.
    Tobbek kozt le kellett huzni a yaw P es I erteket kabe a felere mert szet akarta razni a gep farkat a szervo.
    Nem gondoltam hogy valaha ilyet fogok mondani de a KK-t lazan kenterbe veri.
    Holnap rendelem a kovetkezot a quadomra is

Ma beallitottam a magassagtartast is. Nagyon finom lett, meg modvaltaskor sem dobja meg a gepet.
    Az egyetlen bajom hogy a magneto meg nem jol mukodik, tul kozel van a vezerlo a szabikabelekhez.
    Kap nemsokara arnyekolast.

Senior Member pulsarxp logója
    Hely
    Budapest XXI, Monor
    Hozzászólás
    5.167

Idézet icahone eredeti hozzászólása
    Ma beallitottam a magassagtartast is. Nagyon finom lett, meg modvaltaskor sem dobja meg a gepet.
    Az egyetlen bajom hogy a magneto meg nem jol mukodik, tul kozel van a vezerlo a szabikabelekhez.
    Kap nemsokara arnyekolast.
    Mivel árnyékolsz?

A szabik kabeleit kene beboritani valamivel. Valami drothaloszeru anyagra gondoltam,
    abban nincs tul sok fem de az EM teret talan megfogja.
    De nincs otletem egyelore, ugyhogy a magneto-t addig nem is hasznalom.

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    989

Hogyan állítottad a barót, hogy jó lett?

Kipróbáltam az alternatív PID szabályozót, de a level mód nem működik vele, nem áll vissza vízszintbe. Hiába van beállítva, még a piros LED is világít.

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    989

Az akkutartó ilyen lett:

De lehet, hogy a vezérlő nem szereti ha túl lent van a súlypont. Levettem a burát is, az is volt vagy 65g. A roll kilengés megmaradt. Igaz fújt a szél is.
    A P növelését még nem próbáltam. Úgy látszik nem marad más, be kell állítani a PID-et, ahhoz meg idő kellene.

Senior Member Pistu logója
    Hozzászólás
    4.495

Jo ez az aksitarto. Sajat 3D nyomtatas vagy valahol lehet ilyet venni?

Oldal: 1 / 250 123451151101 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva