Oldal: 255 / 256 ElsőElső ... 155205245251252253254255256 UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.541 - 2.550 (2554) összesen

Téma: Naze32 / Afroflight FC

Senior Member P_Taki logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    223
    Nekem sem sikerült még alaplapi magnetométert feléleszteni. A tápkábelek elhúzzák a gázadás mértékével az északi irányt. iNav is csak GPS-szel összeépített magnetométerrel működik nekem.
    Taki
    Emax 250 Pro, Naza-M Lite, FPV, OSD.
    Úgy repülök, ahogy a fény terjed. Egyenes vonalban.

Senior Member
    Hely
    Nagykovácsi
    Hozzászólás
    225
    Feltoltam rá az INAV 1.7.2 vel a Naze 1.7.2 verzióju Firmware-t ennél így kéken világít a magneto is. Sajna a GPS nem, de hogy müxik-e azt még nem tudtam tesztelni.
    Az időközben beszerzett Taranisal és a DSMX vevővel kellett összehoznom a régi dront, így legalább már ppm kapcsolattal üzemel, kevesebb a kanóc.
    A naze 32 Rev6. mennyivel fejletebb az 5-höz képest?
    Illetve ha egy újabb vezérlő felé kacsingatnék, (örömrepkedés, kamerázás, csak öregesen) milyen FC-t javasolnátok?

Köszi: Pis

Senior Member P_Taki logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    223
    A magnetométert teszteld, hogy egy iránytűvel, kb. azonos értéket mutat-e, illetve, gázadáskor nem válltozik-e az irány.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI NXT-L29 eszközömről
    Taki
    Emax 250 Pro, Naza-M Lite, FPV, OSD.
    Úgy repülök, ahogy a fény terjed. Egyenes vonalban.

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.445
    Idézet Pis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Feltoltam rá az INAV 1.7.2 vel a Naze 1.7.2 verzióju Firmware-t ennél így kéken világít a magneto is. Sajna a GPS nem, de hogy müxik-e azt még nem tudtam tesztelni.
    Az időközben beszerzett Taranisal és a DSMX vevővel kellett összehoznom a régi dront, így legalább már ppm kapcsolattal üzemel, kevesebb a kanóc.
    A naze 32 Rev6. mennyivel fejletebb az 5-höz képest?
    Illetve ha egy újabb vezérlő felé kacsingatnék, (örömrepkedés, kamerázás, csak öregesen) milyen FC-t javasolnátok?

Köszi: Pis
    Más az elrendezés, meg asszem 1 soros porttal több van rajta, meg talán a proci is kicsit újabb.
    Pénzt már nem adnék egyikért sem

Én ilyet vettem, ez kb. tud mindent ebben a kategóriában amit kell, de van sok féle változat ezen az alapon.
    https://www.ebay.com/itm/Betaflight-...ypJt:rk:1:pf:0

Arra érdemes figyelni, hogy spéci pici csatlakozókkal van telizsúfolva és nem adnak hozzá vezetéket, tehát ha az alap funkciókon felül mást is akarsz használni (szerencsére azok forrpontra vannak vezetve) akkor rendelj hozzá vezeték készletet is.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.445
    Illetve öreges, kamerás repkedésre, lehet ilyesmiben gondolkodnék.
    https://www.ebay.com/itm/Pixhawk-PX4...fkyS:rk:2:pf:0

Ez a kezdetektől az autonóm GPS-es repülésre volt fejlesztve. Több a szolgáltatása, egyszerűbb és áttekinthetőbb a csatlakozó rendszere, jó proci teljesítmény, és állítólag jó a szoftvere is erre a célra.
    https://px4.io/
    Meg ez is működik a PX4 hardwerén
    http://ardupilot.org/

...de persze nem próbáltam. Tájékozódj a szaktopikban mielőtt rendelsz
    Utoljára módosítva: keril által : 2018-12-23 11:31
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member
    Hely
    Nagykovácsi
    Hozzászólás
    225
    Köszi az infókat, az omnibus-al már szemezgettem.
    https://www.banggood.com/Original-Ai...r_warehouse=CN
    Még az ár kérdéses, mert itt drágább, de a kábelek itt sem tartozék.

Pis

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.445
    Idézet Pis eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi az infókat, az omnibus-al már szemezgettem.
    https://www.banggood.com/Original-Ai...r_warehouse=CN
    Még az ár kérdéses, mert itt drágább, de a kábelek itt sem tartozék.

Pis
    Ezt eredetinek írja, azért ennyi.
    Ha tényleg az, akkor ennyiért szoktak menni, de nem hiszem hogy ne lenne olcsóbban másolat a bangoodon sem, ha árérzékeny vagy.
    Kéri Laci

Junior Member
    Hozzászólás
    18
    helló. Tudnátok segíteni nekem, hogy mit csinálhatok rosszul, ami miatt a videón látható a drón működése? NAZE32 rev6 az fc, blheli esc-k. Külön-külön beállítottam a throttle végpontjait. A vezérlőt, vagy a transzmittert nem állítottam be jól? Kis segítséget kérnék... https://www.youtube.com/watch?v=HkzmNK9zQ_c
    tx: Futaba T9CHP Corona modullal.

Senior Member _hori logója
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.869
    Az, hogy nem egyszerre indulnak a motorok, sok mindentől lehet.
    Pl. nem áll vízszintesen (ill. kalibrálatlan a szint) és valamelyik autolevel repmód van beállítva vagy hibás a dadogva induló motor/ESC.
    Érdemes valami checklist alapján végigmenni a beállításokon, nem kihagyva semmit, mert mintha a forgásirányok sem stimmelnének, se a prophoz, se a géphez, ha a fara áll feléd.
    Ami ennél fontosabb, hogy propok nélkül kell játszadozni vele!
    Kellemetlen meglepetéseket okozhat az, ha rajta vannak.

Junior Member
    Hozzászólás
    18
    Idézet _hori eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az, hogy nem egyszerre indulnak a motorok, sok mindentől lehet.
    Pl. nem áll vízszintesen (ill. kalibrálatlan a szint) és valamelyik autolevel repmód van beállítva vagy hibás a dadogva induló motor/ESC.
    Érdemes valami checklist alapján végigmenni a beállításokon, nem kihagyva semmit, mert mintha a forgásirányok sem stimmelnének, se a prophoz, se a géphez, ha a fara áll feléd.
    Ami ennél fontosabb, hogy propok nélkül kell játszadozni vele!
    Kellemetlen meglepetéseket okozhat az, ha rajta vannak.
    Abban igazad van, hogy állásnál sosem forog ugyanúgy mind a 4 motor, de itt az történik, hogy egy motor kezd nagyon pörögni, a többi vagy áll, vagy lassan pörög. A propokat azért tettem fel, mert anélkül nem jön ki a dadogás, de ez most mellékes, mert itt mintha más beállítási probléma lenne, amit nem tudok. A forgási irányt most hagyjuk, csak random kötöttem össze a dolgokat, a hibát kell figyelni. Ez a másik drónon is ugyanígy van, szóval gyanítom, hogy vagy a FC vagy a transzmitter. Ha csinálok screenshotot a beállításukról, az mondana valamit?

Oldal: 255 / 256 ElsőElső ... 155205245251252253254255256 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva