Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (22) összesen

Téma: Oldtimer biplane felújítása..

Fórumtroll grezoo logója
    Hozzászólás
    1.239

Oldtimer biplane felújítása..

Mivel én csinálom, biztos lesznek "érdekes megoldások... "

Az alapok:
    Utoljára módosítva: grezoo által : 2015-08-02 12:35

Fórumtroll grezoo logója
    Hozzászólás
    1.239

Re:Oldtimer biplane felújítása..

Már majdnem kész... de hogyan kezdődött.... „A long time ago in a galaxy far, far away….”)
    kaptam egy csillagrombolót...

Első lépésként ki kell deríteni mi ez a jószág? (szemét!!!!) Neemm :-))
    - Milyen típusú.. hogy a hiányzó részek pótolhatóak legyenek...
    Nos ezt ezidáig még nem tudtam kideríteni.

Második lépésként " ruha" le, hogy lássam érdemes -e vele foglalkozni, és a károkat felmérni..
    Letépkedve, csiszolva ami később lejött.. Előjöttek a hibák a szárny palástoláson..

A törzs, azon kívül, hogy van.. elég hiányos a vezérsíkokat, kerékdúcot stb.. illetően...
    tűzfal, egyéb rendben van... varázslatra lesz szükség, hogy legyen erőm nekiállni gondoltam...

Mivel az első biplán a kezeim közt, nem tom hogyan kéne, hogy kinézzen szerkezetileg egy ilyen...

Ahogy látszik
    - alul van - illetve volt vala egy csűrő, de már nem vala... :-)
    Felül nem is volt.. (én ilyet akkor még nem láttam, de hiszem hogy repülni fog... .-)))

- nyilazott a felső szárny, az alsó meg dihedrál...nyilazott, és kisebb mint a felső... :-)) Érdemes kombó egy mostani Ultimate -hez, Pitts- hez képest ugye..

Fogtam a realflightot, és benéztem..mit csinál ha:
    - beállítottam a dihedrált,
    - a súlypontot,
    - a felső szárny csűrőt kikapcsoltam,
    - beállítottam a tervezett súlyt, és repül és repül.. nem is rosszul... sétarepülő...

Tehát érdemes felújítani...

Fórumtroll grezoo logója
    Hozzászólás
    1.239

Részeire szedtem a gépet:

a felső szárny.. azon semmit nem kell csinálni, gondoltam, így azzal kezdtem.
    Mikor lejött a fólia, el kellett mennem 1mm es balzáért, és gyakorlatilag egy nagy részét újra kellett palástolnom..
    De megvolt.

a törzs, ott már azon kívül, hogy lecsiszolom rendesen, már volt meló.. a vezérsíkok elkészítése.. első körben.
    Fogtam egy 1400 -as extra 300 rajzát, és csináltam egy olyat rá, módosítottam a kocka formát... lekerekítettem picit
    lécekből raktam, aztán 1 es balzával palástoltam..

ilyesmi szerkezet:
    Utoljára módosítva: grezoo által : 2015-08-02 12:34

Fórumtroll grezoo logója
    Hozzászólás
    1.239

Mikor rajta volt a farok, csináltam egy pupot a törzsre, egy félkört a pilóta mögé, majd 5*5 mm -es léccel elmentem a függőleges síkig, Hogy ki legyen támasztva a vezérsík aztán palástoltam 1mm -es lappal:

Közben elkészült az alsó szárny egy részének újrapalástolása, beraktam egy vastag kerékdúcot (15mm fenyő).., a kitört helyére, és kapott motort súlypont teszthez. :-)

Fórumtroll grezoo logója
    Hozzászólás
    1.239

Amit a kerék felfüggesztésnél láttok, nos az egy az egyben egy piperé, csak dremellel megdolgozva...
    Áldom azt a kis gépet... a dremelt.. 2* 3* gyorsabb vele a meló...
    Ragasztó...
    A gép gyakorlatilag pont megevett egy doboz ilyet:

mindent ezzel, és későbbiekben pillanatragasztóval ragasztottam.

Oracoverrel burkoltam, és gyakorlatilag vettem 10m bézst, és 5m bordót, namost maradt még egy gépre való.. .-) tehát a fele is elég lett volna .... 450 ért vettem méterét..

Fórumtroll grezoo logója
    Hozzászólás
    1.239

Itt már fóliázva van egy része... a vezérsíkokon található kormánylapokkal kezdtem... aztán a szárnyak, a csűrők, és a törzs... a kormánylapok a végén kerülnek rá...

A technológia, Oracover Bézs, és bordó, szín, aztán papírból kivágva, méretezve a forma, majd átrajzolva a fóliára, vágás tapétázókéssel....

Majd lesznek részekről közeli fotók is, most ennyi van...

Mivel tapétázókéssel megoldható, nem vágattam matricát... nem olyan egyenes, de ha ilyen közelről látod élőben, akkor már nem élsz.. :-)) 1m- ről, elég szép..

Fórumtroll grezoo logója
    Hozzászólás
    1.239

************************************************** **********************************

A felső szárny felfüggesztésével is kellett kezdeni valamit.. de mivel jófajta volt az alu, maradt az.. csak lefestve...
    A fészek, ami lényegében a felső szárnyat tartja, az ketté volt törve, azon volt mit mókolni... :-)) A fenti képen fordítva van a szárny, fejjel lefelé....
    Utoljára módosítva: grezoo által : 2015-08-02 12:33

Fórumtroll grezoo logója
    Hozzászólás
    1.239

Ma, már szinte repkész a gép, csak a csűrő szervokat kell beépíteni a helyére, ami azért nem történt meg, mert egy szervokar hiányom van... meg néhány kérdésem

DE a gép
    3560g
    ~1400mm a felső
    ~ 1200 mm az alsó szárny
    23 - 24 cm húrhosszal

Ha összeadom, 258 cm a szárny hossz, a valós biplane 70-80% aaaaz.. :180cm fesztáv ha egyszárnyú lenne..
    erre van 23,5cm húrhossz, ami 3560g tankolt repsúlyra elég nagy felületi terhelést ad... cirka 90g/dm2 körül, ami azért már dúrva... nem?

Van benne egy 8,5 -(0,52)es ASP ami elvileg 12*6 -tal tudja ezt a gépet...

Aztán, meg a szárnyakat kell még kitalálni mivel kötöm össze... hogy expressz összerakható legyen...

Kösz...

Majd vasárnap csinálok képeket a kisebb érdekes műszaki megoldásokról... a vélemények miatt..

Senior Member
    Hozzászólás
    786

Ha jól láttam nem raktál a felső szárnyra csűrőt?
    Nem lesz az gáz?
    Amennyire figyelem az ilyen gépeket alul felül csűrősek...

Ennek repülnie kell!Ikaros-nak is sikerült...

Fórumtroll grezoo logója
    Hozzászólás
    1.239

Valóban nem raktam, én is tartottam tőle, hogy miért nincs..
    De gondoltam ha már sok évig régen így repült, akkor biztos nem kell rá... :-))

Így voltam a csűrő nélküli gépekkel is.. minden gépre szereltem csűrőt, ameddig rá nem jöttem, hogy milyen jól repülnek anélkül is.. :-)) (egyes típusok)

Aztán elkezdtem böngészni, és találtam jó pár olyan típust ami alul csűrős..
    rc modell, és igazi is létezik. Azóta nem aggódom.

Amit nem tudok az az, hogy vajon fejlesztési fázisok voltak ezek??? Hogy volt alul csűrős, felül csűrős, illetve dupla csűrős? Szerintem csak a célnak megfelelő csűrő kell rá, a megfelelő helyre. ha nem akronak építem, sztem jó lesz, csak sétarepülök majd vele...
    Alul jó lesz, mert ívelőként is fog üzemelni...vagy nem lesz jó, de írtam, hogy realfligt -ban ki lehet kapcsolni a csűrőket felül, (pitts specialnál is ) és jó volt... asszem pont az FMS kis pitts -ét láttam alsó csűrővel..

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva