Oldal: 1 / 45 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (444) összesen

Téma: Kezdő kérdések FPV-vel témában

Member
    Hozzászólás
    85

Kezdő kérdések FPV-vel témában

Sziasztok,

Kerestem, de nem találtam kifejezetten ilyen témát.

Pár éve modellezek, de az FPV-el ezidáig nem foglalkoztam. Most viszont meglepett milyen komoly mennyiségű információt halmoztatok fel csak ezen a fórumon.

Tapasztalatom szerint az modellezők nagy többsége segítőkész a kezdőkkel kapcsolatban. Amit eddig olvastam FPV ügyben, az tűnt fel, hogy még nagyobb türelemmel vagytok a kezdők iránt.

Ezért gondoltam, hogy lenne egy ilyen témának helye, ahol szabadon tehetnénk fel kérdéseket FPV témában. Bízom benne, hogy válasz akkor is lesz, ha hülyeség a kérdés, vagy csak a kérdező lustasága, hogy nem keres utána.

Engem igen foglalkoztat az a kérdés, hogy miért 3 cellával repíti mindenki az FPV gépét?
    4 cellát terveznék és C4S-t. Ugyan úgy tudja kezelni a robot ezt a feszt, mint a 12,6-ot?

Milyen nagy felszálló súllyal lehet kalkulálni az FPV raptornál? (Mivel 4 cellában gondolkodom, aggódom kicsit a súly miatt)

Köszi!

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.135

Re:Kezdő kérdések FPV-vel témában

Nem tudom miért gondolkodsz 4 cellában, az FPV raptor 3 cellával is bőven jól és sokat tud repülni. Én kb 25-30 percet repültem már vele, és még akkor se fogyott ki a 3 cellás 5000 mah akku, nyilván nem csőgázon hajtva folyamatosan. Nekem más problémáim vannak inkább vele, főképp a felszállás stresszes, iszonyatosat merül a gép eldobás után, ezért át is fogom alakítani két motoros, húzó rendszerűre, a szárnyban lesz a két hajtómű. Remélem így el fog múlni a stressz, mikor elindítom, illetve az is, hogy egyszerűen nem tud repülni vízszintesen, ha utazó tempóra trimmelem ki, akkor teljes gáznál tolja le az orrát, ha meg teljes gázra trimmelem, akkor meg utazóban emeli. próbáltam már a motor szögén is állítani, gáz-magassági mixet is állítani, de sosem lett kedvem szerinti...

Azért se túl praktikus a 4 cella, mert akkor külön akku kell a video rendszernek, vagy step down konverter, ami mind plusz súly, bár nekem is van külön video akkum, igaz, hogy csak 45 grammos, és az is bőven elegendő egy 30-40 perces repülésre egy 800 mW-os video adóval.

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.702

Szia.

Kb 2 kezdőknek szant topic van itt az fpv ben...egyik komplett konfigokra a masik pont a kezdo kerdesekre...azert nezd majd at.

Nem mindenki repul 3 cellaval....ha beteszel megfelelo BEC et akkor csinalsz 12 voltot es oda vezeted ahova akarod. A c4s t a c4s temaban megmondjak mit kezel szerintem 5v al mukodik mint a vevo...a video rendszernek kell 12 v ami keresztul megy rajta.

Szoval nagyobb gepek..pl X8 csupaszarny is sokan 4 cellaval reptetik.

En is raptoros vagyok 1.6 es 2 m fesztav verziokkal. Ez utobbi 1.9kg al szall fel megpakolva 4000 mah akkuval hd kamera ..gps tracker ...c4s robot..vilagitasrendszer..antenna es ..low pass filter. 70 A Turnigy trust ESC
    Motor 110gramm Ntm 1400 kv 3536.. ...motorbak atalakitva hogy beferjen.

En is kuzdtem a felszallaskori lefele huzasaval...mint feket kollega....nalam a megoldas az lett hogy nyakamba akasztottam vegre a tavot..igy felszabadult mindket kez...egybol tudok vissza nyulni a magassagihoz...ES stabilizalt modban dobom el igy a robot is ellenkormanyoz nem engedi foldnek a gepet.

Azota nyugodtan dobom el egyedul is

Idézet Herr Flick eredeti hozzászólása
    Sziasztok,

Kerestem, de nem találtam kifejezetten ilyen témát.

Pár éve modellezek, de az FPV-el ezidáig nem foglalkoztam. Most viszont meglepett milyen komoly mennyiségű információt halmoztatok fel csak ezen a fórumon.

Tapasztalatom szerint az modellezők nagy többsége segítőkész a kezdőkkel kapcsolatban. Amit eddig olvastam FPV ügyben, az tűnt fel, hogy még nagyobb türelemmel vagytok a kezdők iránt.

Ezért gondoltam, hogy lenne egy ilyen témának helye, ahol szabadon tehetnénk fel kérdéseket FPV témában. Bízom benne, hogy válasz akkor is lesz, ha hülyeség a kérdés, vagy csak a kérdező lustasága, hogy nem keres utána.

Engem igen foglalkoztat az a kérdés, hogy miért 3 cellával repíti mindenki az FPV gépét?
    4 cellát terveznék és C4S-t. Ugyan úgy tudja kezelni a robot ezt a feszt, mint a 12,6-ot?

Milyen nagy felszálló súllyal lehet kalkulálni az FPV raptornál? (Mivel 4 cellában gondolkodom, aggódom kicsit a súly miatt)

Köszi!
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

mmormota
    Guest

Nem mindenki, nagyobb gépeket gyakran használnak 4-6 vagy még több cellával.

A 3s akku kis gépeknél nagyon praktikus, mert így nem feltétlenül kell külön akku a 12V-os kamera és videó adó tápellátásához.

A C4S a saját tápfeszültségét a BEC-ről kapja, így neki mindegy hogy hány cellás az akku. Az akku feszültség mérés működni fog.
    Mivel az akku feszültség 4 cellánál magasabb mint 12V, természetesen nem lehet ezt használni 12V-os videó adó vagy kamera tápellátására. Ennek megfelelően külön videó akkuhoz kell a C4S megfelelő jumperét beállítani. A C4S nem állít elő 12V-ot, csak szűrve tovább tudja adni a fő akku feszültségét, de ez csak 3s fő akkuval működik. Ha 4s akkuval így állítanád be a jumpert, tönkremenne a C4S szűrője és a kamera, adó is.

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.702

Ezert van most nehany uj robot eseteben PMU ...tapkezelo egyseg ami kulon 5 v ot valaszt le a robotnak es 12v ot a videonak 3-6 cellas fő akksirol
    Lasd Feiyu 41 AP eseteben.
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Member
    Hozzászólás
    85

Köszönöm a válaszokat.

Külön aksit tervezek a kamerának, videó adónak.
    Azért tervezek combosabb konfigot a 2m Raptornak, mert már veszett el gépem, nem volt elég erős, hogy széllel szemben visszajöjjön.
    Ráadásul kedvelem a túlmotorozás nyújtotta előnyöket.

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.702

Az enyem tul van motorozva szerintem.. 1.6 -1.7 kg tol a motor attol fuggoen hogy 8x4 vagy 8x6 propot teszek fel 3 cellarol is... ha meg nagyobb toloero kell akkor az 1800kv NTM 3536 motort javaslom az 100km/h val vitte a gepet...de fogyasztas is no maH ben.

A 35 os motorhoz a neten is fennlevo motor tarto ki faragasa szukseges kicsit ki kell reszelni a sarkokat.

Köszönöm a válaszokat.

Külön aksit tervezek a kamerának, videó adónak.
    Azért tervezek combosabb konfigot a 2m Raptornak, mert már veszett el gépem, nem volt elég erős, hogy széllel szemben visszajöjjön.
    Ráadásul kedvelem a túlmotorozás nyújtotta előnyöket.
    FPV forever

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.135

Az enyém vízszintesen tud 115-öt is a 3536-1450kv-s turnigy motorral, 8x6 propellerrel, 3 celláról. Nem tudom mekkora lehet a tolóerő, de függőleges emelkedéshez még nem elegendő. Majd a 2 húzómotorral remélem ezt is kipipálhatom.

Member
    Hozzászólás
    85

Idézet Ltomi78 eredeti hozzászólása
    A 35 os motorhoz a neten is fennlevo motor tarto ki faragasa szukseges
    Segíts kérlek, hol találhatom?

Senior Member pulsarxp logója
    Hely
    Budapest XXI, Monor
    Hozzászólás
    5.162

Idézet Ltomi78 eredeti hozzászólása
    A 35 os motorhoz a neten is fennlevo motor tarto ki faragasa szukseges
    Segíts kérlek, hol találhatom?
    Szerintem a gyarira gondolt. (Csak lehet külön is venni), mert nekem is abba van bele faragva.

Oldal: 1 / 45 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva