Oldal: 1 / 11 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (108) összesen

Téma: Dobálós, illetve csuzlis repülő alkalmatosság 4-6 évesnek?

Senior Member Antesz logója
    Hely
    Dömsöd
    Hozzászólás
    494

Dobálós, illetve csuzlis repülő alkalmatosság 4-6 évesnek?

Sziasztok!

Kezdő modellező lennék, ugyan már egynéhány diegós maszatot összedobtam, de repülni egyikkel sem tudtam. Most azért irok mert a minap nagyon szép idő volt odakinn, és a kissrácaimmal a parkoloban bringáztunk, meg papirrepcsiket dobálgattunk...

Arra gondoltam, hogy kellene nekik csinálnom valami egyszerű repcsit, ha már ugyis van itthon némi 6 os puha balza, meg maradék diego-s hab, és alán még fenyóléc is.

Abban kérnék segitséget, hogy adjatok nekem tippet... Sry mester MANÓ-ján már tul vagyok, de többet töltött a földbe furódva, mint a levegőben... nem lenne baj, ha strapabiró lenne a cuccos.
    Olyasmi kellene, amit esetleg valami csuzlifélével is indithatnak, igy elkerülhető lenne az amit a törpe csinál(nem engedi el az eldobás ivén, csak később) : földbe vágja szó szerint
    Méretileg szerintem az 50cm fesztáv -ig bár most lehet sokat mondtam

Segitségeteket előre is köszönöm: Anti
    Mindenki jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának!
    0630-526-74-43

Senior Member Nemes2008 logója
    Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    870

Re:Dobálós, illetve csuzlis repülő alkalmatosság 4-6 évesnek?

Szia Antesz!

Szerintem ha a manót nem sikerült repülésre bírni akkor ne erőltesd azt ami nem megy.
    Vagy maradjatok a papírrepcsinél vagy tanuld meg beállítani a manót és akkor csúzlival is simán kilőhető.
    Akár fel is nagyíthatod 50-60cm-ig.
    Én pl duplatörzsűre is megcsináltam egyszer.

Csak azért mondom hogy a kicsik ne a kudarcal kezdjenek mert a legnagyobb igazság az hogy ha egy szabadonrepülőt be tudsz állítani akkor már lesz némi fogalmad a repülésről de amíg azt nem érted mi mitől van addig nagyon nehéz és kudarcokkal teli játék ez.
    Persze a gyerekek még nem érhetik de ha Te megérted ők is gyorsan megértik hogy miért úgy viselkedik a repülő és mit kell csinálni hogy másképp repüljön.
    Csak azért pörgök ennyire a témán mert én is hasonló cipőben járok (és remélem még fogok is) a kedvesem nővérének 5 éves kislánya is nagyon érdeklődik a repülés iránt és ugyan én is elkapkodtam a lépéseket és ezt meghálálván bezúzta a BUG-omat a földbe de legalább tanúlt belőle és nem hagyott alább az érdeklődése.
    Ráadásul a trónörökös is megszületett úgyhogy remélem majd őt is megfertőzi apa szenvedélye.

Hidd el nem egy nagy dolog igaz jópárszor el kell dobni a manót is mire rájön az ember hogy is lesz igazán jó de ha egyszer sikerül megérteni onnantól kezdve megállíthatatlan a siker és egyik manóverzót a másik követi majd.

És ha már a 10. verzón is kiszórakoztátok magatokat akkor lehet akár egy olcsóbb fa építőkitt szabadonrepülőt megvenni és tanúlmányozni a felépítését és tulajdonságait.
    És ha ez is repül szépen akkor akár kis szimuzás után a kicsik kezébe lehet adni egy BUG-ot vagy hasonló 2ch vitorlást.
    Bár ha eddig kitart az érdeklődés akkor már csak 1 lépés a motoros repülő és onnan még egy az akrobatikus repülés stb...

Szóval ha tanácsolhatom csak apránként lépésről lépésre és Te neked mint felnőttnek a kötelessége hogy a kicsik helyett megértsd és át is tudd adni nekik hogy ők is megértsék és akkor elmaradhatatlan lesz a siker.

Én személy szerint támogatlak amiben csak tudlak mert a legnagyobb öröm ha látod ahogy a kis lúrkók fülig érő vigyorral rohannak a kis repülőjük után.

Ui.: kezdésnek a legjobb a 3mm depron.

"A felhők fölött mindig kék az ég!"

Szia,

Sajnos a diegos hab abszolult nem birja a kicsik hathatós közremukodését. Nekem 2 fiam is van uhogy van tapasztalat, ami eddig legjobban birta, az a depron, 3-6 mm ( több nap hathatós kikézések után ment tönkre) ill a balsa_lakk kombóval eloálitott dobálós repcsik. Én is meglepödtem de ez birta a legtovább, pedig erre rá is léptek, és rá is ültek

Ne add fel a kölkök ilyenek, majd idovel alakul a dolog

Ugyis repülni fog, vagy ha nem hát belerugok

Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    870

Igen valóban 2-3mm balsából is megcsináltam a manót lakkozatlanúl is örök életűnek tünt (persze nem gyerekek kezében).
    De ha felnagyítod kicsit és le is lakkozod szépen akkor a súlytöbblet sem lesz gond annyira és még szépen is fog repülni és valóban elég tartós szerkezeteket lehet így kialakítani.

Igazából nem a gyerekektől törik egy repülő hanem a hozzá nem értéstől.
    És amíg a kicsik nem értik meg hogy kell eldobni vagy hogy kell megfogni addig persze hogy csak törik.

Viszont a 3mm depron manóm mindent kibírt és csak úgy tudtam tönkre tenni hogy az egyiken átment egy autó a másikra ráléptem és egy harmadikat bedig hót egyszeűen egy Chuck Noris mozdulattal kettétörtem (nagy rössel megkapaszkodott a kilincsbe de én nyertem).

Szóval ami elpusztíthattlan anyag az az EPP. Ha gondolod egy ilyet is vehettek kezdésnek ez is jó móka :
    http://www.pacomodell.hu/rc-modell/j...epp-siklo.html

Hely
    Dömsöd
    Hozzászólás
    494

Köszönöm Uraim!
    Csak azér dobtam fel a labdát, mert sejtettem, hogy nem én küzdök egyedül ilyen problémával, és gondoltam, hátha van már valakinek bevált megoldása...

Kiprobálom akkor majd balza fával, de most csak 6 os van itthon, és az is elég puha.
    0630-526-74-43

Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    870

6mm balsa ideális.
    Abból egy kb:400mm fesztáv 80mm húr szárny simán profilra csiszolva nagyon pöpec lehet.
    Vagy a manót addig nagyítod amíg a húrhossz ilyen 8-10cm- nem lesz és azt csinálod meg.

A lényeg hogy profilosra kell csiszolni és utána lakkozni (sima akrill lakkspré is jó) 2-3 rétegben.

Ez elég tartós de nagyon sok munkával járó megoldás és nem is annyira a kezdő szint.

Még mindig javaslom hogy vegyél 1 tábla 3mm depront az lesz a nyerő.

Vagy a legegyszerűbb (de sajnos az építés örömétől foszt meg) egy kész EPP glider.

Dönts mire jutsz és segítek.

Addig egy kis csemege csak most csak nektek (pár nap múlva leszedem ... 200mb)
    https://www.dropbox.com/s/mdt1sk0m6w...rrepülők.pdf

Ez is már kicsit haladóbb kategória mert ha nem állítod be rendesen szinte egyik sem repül.
    DE legalább megtanuljátok majd beállítani.

És SRY manó leírásán kívül nem találtan olyan leírást ami nektek jó de azt hiszem ez viszont 100%-ig!
    (http://users.atw.hu/sry/mano1.htm főleg a videót tanulmányozd)

Sok sikert!

Hely
    Dömsöd
    Hozzászólás
    494

Köszönjük Nemes kollega!
    A papirosat már szedem lefelé
    Manócskából meg tavaly csináltam az egész családnak, de még a szomszéd fiuknak is ugyhogy azt hanyagolnám, megaztán 40+ km-es körzetben modellbolt sincs sajna.
    Azért ha látsz valami nekemvalót kérlek jelezd, a csiszolástól sem riadok vissza
    0630-526-74-43

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.309

Szia Antesz!
    Nem tudom mi bajod a manóval. Megcsináltam és egy póstás gumival nagyon jól lehet kilőni és meglepő módon szépen repül. Ha csak diegósod van, akkor fel kell nagyitani (a nagyobb súly miatt), hogy a szárnyterhelés hasonló legyen mint a depronnál. Persze le kell celluxozni a diegóst.

Hely
    Dömsöd
    Hozzászólás
    494

Tiszteletem!
    Nincs különösebb bajom vele, de tavaly a fiuk kb. minden dobás után jöttek, hogy: apaaa csináld meg, megint lejött a szárnya...
    A fő bajom a sulypont beállitó csavar volt, az szinte dobásonként(a kicsi mindig a földbe vágta) javitásra szurult, amugy Isteni jószág
    0630-526-74-43

Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    870

Na akkor csak igazam volt hogy nem a repülővel volt a baj hanem a hozzá nem értéssel.

Akkor alap hogy a diégós hab erre a célra szar, muszály a depront megvenni.
    A ragasztó nem lehet túl merev de jól is kell tartania ezért az UHU-POR-t javaslom a legjobb fára is meg habra is.
    Kemény erős kötésekhez (ami a manóhoz nem kell) epoxi 2K.
    És ha a csavart pl az oldalára celluxozod nem hiszem hogy leesik vagy elmozdul.
    Sőt használhatsz 1-2-5Ft-ost vagy bármi lapos súlyt (pl alátét stb...) is erre a célra.

A manó mint konstrukció egy tökéletesen kiszámolt és megtervezett pélány.
    Ha ezt veszed alapul nem lőhetsz mellé!
    Mind1 miből készíted mindig a felületi terhelés legyen (kb) azonos az eredetiével.
    Azaz a model össztömegét (g) elosztod a szárny felületével (dm2).
    Ha 7-8 alatt tudsz maradni akkor már tuti jó de ha 10 még az sem akkora baj főleg szabadban (a manóé 3,86g/dm2).

Innentől mind1 milyen anyagból dolgozol csak a felületi terhelés legyen jó.
    Még mindig buzdítalak a 3mm depronra mert sokkal egyszerűbb a megmunkálás és a javítás is és olcsóbb is mint a balsa de ha nem akkor akármi megteszi még az ólajtó is csak akkor marha nagyra kell csinálni és legalább 100km/h szél alatt nem repül!

Ha maradsz a 6mm balsánál akkor az is jó lesz mondjuk a manó összes méretét megduplázva.
    A profilra csiszolás sem egy nagy ügy csak kicsit gyakorolni kell és oda kell rá figyelni.
    A szárny 1/3-ánál húzol teljes fesztávra egy vonalat majd szépen az elejéből és a végéből is lecsiszolsz úgy hogy a vonal amit húztál lesz a legmagasabb pontja. Ha gondolod egy pár miliméteres celluxcsíkot is ráragaszthatsu a vonalra és akkor 100% hogy nem csiszolsz bele de szerintem enélkül is megoldható.
    A belépő (a vonal előtti 1/3) él dundibb vastagabb a kilépő (vonal utáni 2/3) egyre vékonyabb szinte 0 a vége.

kis balsa vitorlás építése (valami ilyen kell nektek is és azt is láthatod milyen a profilra csiszolt szárny) :
    http://www.youtube.com/watch?v=gL5A-_4vWkI

Ha bármi kérdésed van akár itt akár privátban szívesen segítek.

Jó szórakozást.

Oldal: 1 / 11 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve