Oldal: 2 / 11 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (108) összesen

Téma: Dobálós, illetve csuzlis repülő alkalmatosság 4-6 évesnek?

Senior Member
    Hozzászólás
    786

Re:Dobálós, illetve csuzlis repülő alkalmatosság 4-6 évesnek?

Idézet Nemes2008 eredeti hozzászólása
    kis balsa vitorlás építése (valami ilyen kell nektek is és azt is láthatod milyen a profilra csiszolt szárny) :
    http://www.youtube.com/watch?v=gL5A-_4vWkI
    Szerintem bőven jó lett volna dihedrálban építeni azt a szárnyat( mint anno a Pille modellnél) mint polyhedrálban...És egyszerűbb is...
    Ennek repülnie kell!Ikaros-nak is sikerült...

Senior Member Nemes2008 logója
    Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    870

Ez igaz. Még jó hogy nem én szenvedtem vele. :P
    Sima "V" állással is megy az szépen.
    De ezt írtam is hogy csak hasonló kéne mert azért ez így kicsit haladóbb anyag.
    A dehidrál tényleg leegyszerűsíti de a profilcsiszolást akkor is meg kell szenvedni..

Szerintem manó dupla méret és 6mm balsa kb 15-20° dehidrál szépen profilra csiszolva lakkozva jó lesz.
    Mindent ugyan úgy csinálj mint az eredetinél kövesd a leírást csak depron helyett balsát használsz.

ígérem ha találok valami cuki tervet elküldöm.
    "A felhők fölött mindig kék az ég!"

Senior Member Antesz logója
    Hely
    Dömsöd
    Hozzászólás
    494

Sziasztok! Üdv Nemes!

Hmm, hol is kezdjem... vegyes érzelmek vannak bennem, főleg veled kapcsolatban, nem tudom miért De talán tőled félnék itt a fórumon a leginkább, mégis olyan jóleső érzés, hogy ilyen odaadással is hozzá tudsz állni a dolgokhoz Köszönöm!
    A másik ilyen ember, akitől kiver a viz pont Young Boyz.... Pár irását olvastam különböző topic-okban, és eleinte még fontolgattam is, hogy mivel ugyis vannak rokonok varsányban, lehet, hogy egyszer meg kéne látogatnom, biztosan sok dolgot tudna tanitani ő is... aztán hát inkább mégis letettem a dologról, mert néha ilyesztőek a megnyilvánulásai, ugyanakkor igy szép az élet nem vagyunk egyformák.

Visszakanyarodva a lényeghez: Igy utólag a pénzérmés, illetve lapos sulyozás tök jól hangzik, lehet, hogy el lenne a megoldás hosszu távon nekünk! ha össze birok még kaparni annyi depront akkor meg is csinálok egyet kiváncsiságból. A tavalyi darabok depronok voltak ám, csak sajna, nemigen tudtam azt a fajta igen jó anyagot sem beszerezni, sem anyagilag finanszirozni, ezért tértem át közben a diego-sra. ugyanezen oknál fogva hétfőig csak hirből ismertem az UHU-t is. Hétfőn viszont megszánt egy kllega, és itthagyta nekem amit magának vett, hát azóta tudom hogy ez tényleg egy szuper anyag! A tavalyi manók nállunk ugy készültek ahogyan SRY javasolta, kétoldalas ragaccsal, az sem a legjobb cucc, de most már kicserélem UHU-ra, talán a fához is hozzáragad mostmár rendesen a depron. ezekkel a módositásokkal, lehet mégis jó lesz minden.

Másik: A balsafa... nos ezzel az anyaggal sem sokat dolgoztam még, csak annyikat, amit Sry 1-2 modelljénél alkalmazni kellett, szinte az összes ilyen egyszerű modelljét megépitettem, vagy elkezdtem, de anyaghiányban nem fejeztem be. Nincs nagy gyakorlatom benne, ezért vert is a viz rendesen, mikor azt mondtad, hogy abból csináljam meg a manót... :P
    El nem tudtam képzelni, hogy miként fogom meghajtani, hisz ez nem depron A videó után egyértelmű lett, és nagyon köszi, ez a modell ugy megtetszett, hogyha el is cseszem, akkoris megcsinálom, iszonyat jó, akkoris ha csak disz lesz belőle a falon. Kár, hogy a fiatalember azt már nem filmezte le, hogy milyen a repülése

Köszi mégegyszer! Tisztelettel: Anti
    Mindenki jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának!
    0630-526-74-43

Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    870

Akkor megnyugtatlak nem kell félni...

Se tőlem se mástól se a faragástól se a módosítástól...

-OFF-
    Nem tudom mi verte ki a biztosítékot velem kapcsolatban de ha gondolod akár privátban meg is beszélhetjük...
    Én is csak olyan vagyok mint egy Pit-Bull aki ijesztő külső ellenére ha valaki jó szándékkal közeledik én is csak rázom a seggem...
    Lehet hogy kicsit nagy a lendületem és ez másoknak agreszívnak tűnik de csak akkor harapok ha baszogatnak.
    Makacs és önfejű vagyok soha nem adom fel amit elképzelek de ez nem jelenti azt hogy bárkit elgázolok a nagy rohanásban.

Az egész pályafutásomban senki nem segített személyesen csak a fórumon páran (pl SRY-is) és az internet.
    Egy 7.kerületi bérházban kapott el a görcs hogy bebizonyítsam a sok gyökérnek akik az ellenkezőjét mondják hogy igen is egy bérház udvarában akár kibelezett mikrohelikoterből is lehet fasza repülőt építeni.
    Így született az első gépem Repülla. Pusztán dacból hogy majd én bebizonyítom!
    És így tovább minden modellem ezen szellemben épült főleg LUKAS (43g és mindössze egy 1,5g-os kefés motor hajtja és 2x2m-en köröz).
    Volt pár mellékvágány de mindig valami olyat akartam megalkotni amire nagyon sokan elsőre rávágták hogy "azt így nem lehet úgy nem lehet ezért nem fog működni meg azért nem lesz jó"...
    Kb 2 éve kezdtem de az első siker majd 1 évet váratott magára.
    Azóta eltelt újabb egy évben igen sokat fejlődött mind az elméleti tudásom mind a gyakorlati.
    Minden gépem magam találtam ki és alkottam meg és a Be50 meg Lukas kivételével mindegyiket ugyan az a 10g-os kefés motor hajtotta 1cella lipoval.
    http://www.youtube.com/channel/UC57ER5QQCHluhq1zBKtWnIA

-ON-

Ezt csak azért írom le hogy ne add föl mert a siker sokszor várat magára és mint ahogy te is írod sokszor csak a megfelelő anyag hiányán vagy a technikai tudás hiányán bukik meg a dolog.
    Pl UHU-val úgy ragassz hogy megkened összenyomod óvatosan kicsit megmozgatod majd jópár centire széthúzod és ezt addig ismétled amíg kis szállakat nem kezd húzni ekkor széthúzva fújogatod egy percet majd jó erősen összenyomod és kb kész is. Igaz aznap még kicsit könnyebben lejön (azonnal még korrigálható is) de másnapra tuti kötést ad.
    Sok hasonló praktika van még szívesen elmondom ami eszembe jut majd.

Örülök hogy teszik a videó ezért küldtem mert nekem is tetszett és nekem is az első gondolatom volt hogy csinálok egy ilyet.
    De ha a manó 2x-es méreteit használod ugyan ilyen technikával akkor még terv sem kell külön és szépen is fog repülni.
    A legfontosabb hogy ami derékszög az legyen derékszög és ami szimmetrikus az maradjon is szimmetrikus.
    Utána már csak a helyes súlypontot kell belőni és tuti fog repülni!

A gyerekekért mindent! Ők még ártatlanok és az összes undorító emberi tulajdonságtól mentesek (amíg be nem korlátozzuk őket).

Senior Member
    Hozzászólás
    786

Idézet Antesz eredeti hozzászólása
    Sziasztok!
    A másik ilyen ember, akitől kiver a viz pont Young Boyz.... Pár irását olvastam különböző topic-okban, és eleinte még fontolgattam is, hogy mivel ugyis vannak rokonok varsányban, lehet, hogy egyszer meg kéne látogatnom, biztosan sok dolgot tudna tanitani ő is... aztán hát inkább mégis letettem a dologról, mert néha ilyesztőek a megnyilvánulásai, ugyanakkor igy szép az élet nem vagyunk egyformák.
    Azt aztán tőlem meg miért ver ki a víz?
    Adtam valamikor piros lapot Neked? ;D ;D ;D(Sokan vannak akik emiatt(piros lap) nem szeretnek)
    Nem harapok...
    Én is csak olyan vagyok kb mint Nemes...Makacs és önfejű...De ha megtudnak győzni a tévedésemről(nagyon nem könnyű) akkor elfogadom...
    Ha tudok segítek...Csak kérdezz bátran...
    Üdv Sanyi

Senior Member Antesz logója
    Hely
    Dömsöd
    Hozzászólás
    494

Üdv már megint
    Off: Nemes ,veled kapcsolatban csak azért volt félelmem, mert Te már megmondtad a tutit, és sajna igazad is volt :P a mikros topicban azt hiszem... tudod az elveim, meg a hülyeség párositása... De végülis nem vagy Te mégsem az a harapdálós fajta Pitbull

Young Boys: Hál Istennek, nem, sosem kaptam még lapot de ha egyszer kapok is az max sárga lehet ami után egyenes az ut a diliházba
    Nem tudom mi okozza a félelmem, talán a hozzászólások stilusa, vagy nem tudom... odaböksz szükszavuan egy mondatot, lényegretörően, és semmi körités, csak pár szó, és általában ahogy elnéztem igazad is volt, de nahh, nekem, aki szeret pötyögni elég furcsa, kimért , ugyanakkor meg lehet hogy én vagyok paranoiás egy cseppet

Bocsánat ha félreérthető voltam, semmi rosszándék nem volt, de most hogy minden tiszta, igy már senkitől nem "félek" Ja dee mégis Dudkin mi lesz ha egyszer kidon a sok karakter miatt?

Ha ezen a manós dolgon tulteszem magam, akkor jön a következő kérdéskör, és már tudom is mi lesz az :
    Mindenki jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának!
    0630-526-74-43

Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    870

Ennyi!
    Én segíteni akarok ha nem kell "cseszd meg" ha kell akkor meg kérdezz nyugodtan ne fogd vissza magad.
    És tényleg ott sem rossz szándékkal mondtam amit mondtam hanem hogy fogadd meg mert már jópáran átmentünk ezen és tudjuk hogy minden kezdet nehéz de ha pár tanácsot megfogadsz és a hülyeséget nem önfejűségnek álcázod akkor tuti nem lesz baj.

Ha tudnád miket összevissza paráztam (és még most is) hogy : "azt hogy kell... azt én nem tudom... ez nekem nehéz... ez úgyszar ahogy van... ezt így nem lehet... stb.."

Felesleges... mindent meg lehet csinálni kitartással türelemmel és ami a legfontosabb TANULÁSSAL!!!

És ha a srácaid is azt látják hogy : "Apa okos!Apa tanul!Apa repülőt épít!" akkor ők is ilyenek lesznek.
    Nekem faterom 1 szöget nem tanított meg beverni még is megoldom de ha segített volna már jóval előrébb lennék.
    Motiváljon az hogy a gyerekeknek Te vagy a példakép és ha jót látnak tőled akkor jót is fognak eltanúlni.

Na kezd elég pszihomókus feelingem lenni úgyhogy nem osztom az észt inkább keresgélek hátha találok neked valami hasznosat (valami olyat amit ha pályafutásom elején tudok már megint előrébb lennék).

Bár csak hogy őszinte legyek eddig szinte az összes gépemet úgy teszteltem hogy motor nélkül dobáltam.
    Sokszor még a kormányokat is leragasztottam hogy igazi szabadonrepülőként viselkedjen.
    Imádtam dobálni (főleg az elején) több órán át csak dobáltam kerestem a súlypontot figyeltem a vislekedését szélben szélcsenben mindenhogy keresvén a legjobb beállítást hogy a legmeszebbre repüljön.
    Igazi zen!
    Azóta több motoros gépet is alkottam de nem jött be mert hiányzott a dobálás.
    Ezért most a HLG/DLG világ felé húz a szívem.
    Most a kis Zöld a fő projekt egy 60cm-es HLG csupaszárny balsából építve fóliázva ilyen opteryx klón.
    (http://www.youtube.com/watch?v=upZoEeaaWFs)
    Ez már a második példány de még mindig van hogy órákig csak ülök és meditálok hogy ezt hogy oldom meg.
    Pedig pofon 1szerű csak sokszor hasonlóan mint Te túlspirázom.

Senior Member
    Hozzászólás
    786

Fityusz Nemes Te most rólam beszélsz???????? ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
    Mert igencsak illenek rám ezek is... ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Más:
    Tud valaki japánpapír forrást????
    Kellene pár ív( vagy 10) a régi modelljeimhez...
    Lakkom van csak papír kellene...
    Fóliázni nem szeretnék mert ezeknek a gépeknek ez kell...Ez a filingje...
    Van olyan gépem ami fóliázott de az nem tetszik...Nem igazi szabadon repülő...
    Ja egyébként 2 m-es modellekhez kellene...

Senior Member
    Hozzászólás
    234

Idézet Young Boys eredeti hozzászólása
    Idézet Antesz eredeti hozzászólása
    Sziasztok!
    Azt aztán tőlem meg miért ver ki a víz?
    Adtam valamikor piros lapot Neked? ;D ;D ;D(Sokan vannak akik emiatt(piros lap) nem szeretnek)
    Nem harapok...
    Én is csak olyan vagyok kb mint Nemes...Makacs és önfejű...De ha megtudnak győzni a tévedésemről(nagyon nem könnyű) akkor elfogadom...
    Ha tudok segítek...Csak kérdezz bátran...
    Üdv Sanyi
    http://forum.rcmodell.hu/index.php/t...12283.html#new

Kicsit drága csak...

Senior Member
    Hozzászólás
    786

Köszi!
    800 HUF/db
    Nem olcsó az biztos...De majd meglátjuk...

Oldal: 2 / 11 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva