Oldal: 3 / 11 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (108) összesen

Téma: Dobálós, illetve csuzlis repülő alkalmatosság 4-6 évesnek?

Senior Member Antesz logója
    Hely
    Dömsöd
    Hozzászólás
    494

Re:Dobálós, illetve csuzlis repülő alkalmatosság 4-6 évesnek?

Sziasztok!
    Ugylátom itt senkivel nem foglalkozott a fater?! ebben hasonlitunk. állandóan bütykölt pedig, müszerész volt a szakmája, áldott tehetséggewl megáldva, de mindig elhajtott maga mellől.. akkoriban még csak a sör, később a bor volt köztünk az akadály.. mára sokszor én oldok meg helyette dolgokat, nem haragszom rá, ő ilyen, de én nem ezt szeretném az enyéimmel az már egyszer biztos ...

Hlg/dlg... épp az imént irtam Young-nak, hogy az is tetszene, de nincs hozzá elég tapasztalatom, anyagom, és főként elektronikám, igy az egy darabig még csak tetszetős dolog marad , de Neked hajrá! sok sikert kivánok, tuti megoldod
    Mindenki jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának!
    0630-526-74-43

Senior Member Nemes2008 logója
    Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    870

No akkor alkossuk meg az "elhanyagolt fiú gyermekek repülős szakszervezet"-ét.

Young Boy én a Szán modellt ajánlom csepelen.
    A legnagyobb ilyen oldscool építős forma.
    Mindene van és mindent tud.

Antesz nem értelek megint...
    Ha van távirányítód aminek legalább 100m a hatótávja meg van 1 vevőd egy aksid meg 2 szervód már lehet DLG/HLG- géped.
    A legegyszerűbb szerkezetek. Semmi bonyolítás.
    Persze a profi cuccok mások de egy BUG gyakorlatilag semmi mind anyagilag mind időben.
    És egy egyszerű csupaszárny pl amilyet most csinálok még annyi se.

Valahol értelek de mégse...
    Nekem is 2 hete itt áll egy Drenalin és "nem merem" berepülni...
    De akkor minek építettem?
    Ha törik leszarom akkor nem lesz drenalinom...
    Ha meg repül akkor büszke Drenalin tulaj leszek.
    "A felhők fölött mindig kék az ég!"

Senior Member Antesz logója
    Hely
    Dömsöd
    Hozzászólás
    494

Bár eddig nagyon nem olvastam utánna, de ugy tünt a videokból, hogy az ilyen cuccokhoz könnyű elektronika kell.
    Na nekem az összes cuccom a közepes kategória. 9 grammos hoki szervók, 100g feletti 3s 1300 as akku.Nem tudom mennyire lenne ez ahoz való. Meg ha kicsivel feljebb kukkantasz láthatod milyen rombolást végeztem ma is, de ez hab, ragasztható, ha csinálnék egy dobálóst hát... dobás/ujjáépités lenne a módi, ami meg nem 10 pperc.

Ráadásul ugyibár a balsa/fólia kombó is olyan dolog amit még nem is láttam élőben, nem hogy nekilássak megcsinálni. Marhamód tetszenek pedig imádom ahogyan egy szines fólián keresztül látszanak a fa vonalai, nagyon mutatós, de ez a távoli jövő. Majd ha már be tudok repülni egy hab "repülőt" utánna térek csak át az ilyesfajta épitésre.
    A tegnapi zöldike is tetszik nagyon, de a Bug sem csúnya... na majd egyszer :P Mikor látok egyet élőben repülni tuti azért is meg leszek bolondulva... nállam ez igy megy.
    Mindenki jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának!
    0630-526-74-43

Senior Member
    Hozzászólás
    786

Idézet Antesz eredeti hozzászólása
    Sziasztok!
    Ugylátom itt senkivel nem foglalkozott a fater?!
    Velem sem de bár csak hasonló helyzetben lehetnék...
    Sajnos mikor 13 éves voltam Apám eltávozott közülünk...
    Ennek repülnie kell!Ikaros-nak is sikerült...

Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    870

No akkor most kicsit megpróbálok jó apátok lenni!
    Nem baszlak le mert hülye vagy fiam hanem elmondom hogy is van ez...

FELÜLETI TERHELÉS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ennyi...

Egy 15kg-os teherautós ólomakumlátort is használhatsz ha van hozzá elég nagy szárnyfelületed.

Ha kicsi a felület akkor kell spórolni a tömegen vagy ha nagyon lassú gépet akarsz.
    (azaz kis felület nagy tömeg gyors gép lesz viszont a nagy felület kicsi tömeg lassú lesz)

Ha egy nagyobb gyorsabb gépet akarsz akkor ott aztán alig gond egy 9g-os szervó sőt talán még kicsi is lesz...

Fedélzeti akunak szigorúan 1-max-2cella lipo kell ezt a legegyszerűbb egy régi elhasznált akár cellahibás pakkból kiműteni.

A fóliázás meg olyan hogy persze nehéz meg macera de nekem is a Bug-volt az első és a Zöld a második és most a zöld megint.
    Szóval eddig 2 gépet fóliáztam és most készülök a harmadikra (na jó kihívásból építettem egy 20cm-es fesztávú 5cm-es húrhosszú szárnyat amit szintén befóliáztam... na az nehéz volt de jó volt gyakorolni).
    Hidd el még nem sikerült úgy elrontani hogy ne lehessen kijavítani (max a fólia fogy gyorsabban)
    A drenalin berepülésétől sokkal jobban "félek" mint a fóliázástól...
    Pedig nincs okom rá....
    Ezért mindárt meg is csinálom a szervófészkeket beragasztom a szervókat és már lehet is fóliázni.... és akkor talán ma berpülöm a kis zöldet

Abban viszont igazad van hogy amíg egy manó berepülés problémás addig nincs hova tovább.
    De ha az alapok megvannak akkor akár lehet a következő lépcsőfok a BUG mondjuk 1m csűrő nélküli verzóban a 9g-os szervókkal.

Senior Member
    Hozzászólás
    786

Na jó...
    Antesz össze rakom az egyik F1A gépemet (Sóhaj, Wing:1955 mm Leght:1080 mm 420-430 gramm)és elmegyek hozzád tanítani...
    Legalább a kézből siklatást megtanulod...
    És utána lehet tovább lépni...
    Jelenleg eléggé restaurálásra szorul úgy hogy nem holnap lesz ez...

Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    870

Annyi...
    Úgy már azért sokkal könnyebb lesz.

Nekem is van egy összerakott szabadonrepülőm de még csak 1-2szer dobtam el és azóta pihen.
    http://www.szanmodell.hu/product_inf...oducts_id=2166

Ha kell és valahogy el tudod vinni (mert Dömsödig nem hiszem hogy elrepül) szívesen odaadom.
    Most sütőzacsival van fóliázva szóval egy japánpapír borítás szebb lenne de egy sima fólia is jó bár ezzel is repül.

Gyakorolgatni szerintem jó lesz de ha vesztek egy origit az talán még jobb mert az építést is gyakorolhatod hisz tényleg gyerekjáték összerakni.
    ÉS a boltos bácsi vagy néni mindent elmond amire szükséged van nagyon kedvesek.

Senior Member
    Hozzászólás
    786

Aranyos gép...A törzs eleje nagyon hajaz a Gólyára('70 évek kezdő A1-es modellje V szárnnyal)...

Senior Member easeus logója
    Hely
    Szombathely
    Telefon
    06304615152
    Hozzászólás
    107

Sziasztok!

Ha esetleg érdekel valakit a Gólya tervrajza nekem megvan, be is szkennelhetem. Pár hete vettem meg a Hársfalvi Sándor Repülőmodellezés című könyvét egy antikvárból 2000 forintért tervrajzokkal, többek között a Gólya tervrajza is benne van . Simán megérte. Én is megépítem majd, lehet nyitok neki topikot is.

Üdv: Gábor

Senior Member
    Hozzászólás
    786

Lécci tedd már be ide...
    Hátha másnak is megtetszik...

Oldal: 3 / 11 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva