Oldal: 1 / 69 123451151 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (683) összesen

Téma: DJI Phantom FC40 (első HSZ szerkesztve)

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.825

DJI Phantom FC40 (első HSZ szerkesztve)

DJI Phantom FC40

Megjelenés ideje: 2013 december 9.

Általános információk:
    - új, 5,8GHz-es távirányító és vevőegység,
    - könnyű, 2,4GHz-es wifi kamera, 720p/30fps HD videó képességgel,
    - felhasználóbarát iOS és Android szoftverek az FPV (First Person View) repüléshez,
    - 10x digitális zoom a kamerában,
    - alacsony videó-késés az élőkép nézésekor (készüléktől függően!!!),
    - mobilkészülékről irányítható felvétel,
    - képek és videók rögzítése repülés közben,
    - telefonra galériába szinkronizálható videók és fényképek,

Az alapcsomag tartalma:

- DJI Phantom,
    - 11,1V 2200mAh 20C lipo akkupakk XT60-as csatlakozóval,
    - leszállótalpak az iránytűmodullal,
    - 2 szett propeller (4x CW, 4x CCW),
    - 5,8GHz-es távirányító,
    - USB kábel + USB hosszabbító,
    - csavarszettek,
    - gyári akkutöltő, balance-olási képességgel, EU-s fali csatlakozóval,
    - szerelőkulcs,
    - kamerarögzítő + 6x rezgéselnyelő gumigömb,
    - FC40 wifi-kamera,
    - távirányítóra rögzíthető mobilkészülék-tartó,

Szükséges kiegészítők:
    - csavarhúzó az összeszereléshez,
    - 4x AA alkálielem (4x 1,5V), vagy nimh akku (4x 1,2V)
    - microSD kártya (2GB - 64GB) Class10,

DJI Support:
    DJI Phantom FC40 gyári oldala
    A gyártó letöltési oldala Windows Driver, Assisstant software, Transmitter Assisstant Software, FC40 kamera APP, User manual letöltéshez

Technikai adatok:
    Mérete: 350mm (átlósan motortengelytől motortengelyig)
    Tömege: 670gramm (akku nélkül), 800gramm (akkuval),
    Maximális felszállótömeg: 1200gramm
    Akku típusa: 11,1V 3S lipo
    GPS pontosság: függőleges: 0,8m, vízszintes: 2,5m
    Környezeti hőmérséklet: -10 foktól +50 fokig
    Energiafogyasztás: 3,12W

Repülési tulajdonságok:
    Max. emelkedési/ereszkedési sebesség: 6 m/s
    Max. repülési sebesség: 10 m/s
    Max. billentési szögsebesség: 200 fok/sec
    Max. bólintási szög: 35 fok

Repülési módok:
    - GPS ATTi,
    - ATTi,
    - manuális,
    - Fail Safe,
    - Course lock,
    - Home lock,

FailSafe metódusok a repülési módok szerint:
    Phantom FailSafe reakció ATTi repülési mód esetén, Phantom FailSafe reakció MANUÁLIS repülési mód esetén

DJI Phantom FC40 LED jelzések (youtube videók):
    DJI Phantom FC40 bekapcsolás utáni LED jelzések
    DJI Phantom FC40 repülési módok jelzése a státusz LED-en

FC40 kamera:

CMOS: HD 720p / 30 fps
    Felbontás: 1280 x 720
    Optikai lencse: f/2.2
    Látószög: 100 fok
    Fókusztávolság: 25cm-től végtelenig,
    Wireless kapcsolat: direkt kapcsolódás (egyszerre csak egy készülék!)
    Wireless átvitel hatótávolsága: 100 méter (gyári adat), valóságban 220-250 méter (közvetlen rálátás, tiszta légkör, akadásmentes videóval)
    Wireless szabvány: IEEE 802,11b/g
    Mobilon megjelenített videó mérete: WQVGA (432x240)
    Akku: beépített 3,6V 700mAh li-ion,
    Memóriakártya: SD / SDHC / SDXC 64GB-ig (javasolt írási sebesség: Class10)

Ajánlott készüléktípusok:

Android:
    Használható készülékek: Samsung S3, S4, S5, Galaxy Note 2, Galaxy Note 3, Samsung Galaxy Tab3 T110 (vagy ezekkel egyforma/jobb hardware-el rendelkező mobilkészülék),
    Használható, de nem elég erős készülékek: Galaxy Ace II (3-4sec lag, és kifagyhat), Huawei Y300 (1-3sec lag, és kifagyhat), Atab 5 (0-1sec lag, és kifagyhat), Myaudio (1sec lag),
    NEM használható készülékek: OpenDott(TESCO) tablet (nem futott rajta a program),

iOS (iOS6 vagy az felett): iPhone4s, iPhone5 vagy ezek feletti mobilkészülék, iPod Touch4, iPod Touch5; iPad2 (hiba nélkül fut, 16:9 képarányban),
    használható, de nem ajánlott: iPAD3, iPAD4, iPAD mini

Az FC kamera kapcsolódási módja mobiltelefonhoz (link)
    Az FC40 várható wifi-hatótávja wifi-átjátszó nélkül, gyári állapotban (link)
    Hogyan lehet javítani a wifi kapcsolat minőségén az FC40 kamera és a Samsung Galaxy S3 között (link)
    Wifi-átjátszó használata az FPV hatótáv növelése érdekében (link)

DJI Phantom 5,8GHz távirányító:

Tulajdonságok:

- frekvencia: 5,728GHZ - 5,85GHz,
    - a távirányító frekvenciája DESST (DJI’s latest Enhanced Spread Spectrum Technology) kódolt,
    - akku: 4x AA (6V - 4,8V),
    - csatornák száma: 6 CH,
    - irányítási módok: Mode 1, Mode 2 (assistant szoftverben beállítható),
    - fogyasztás: 80mA 6V-on,
    - adóteljesítmény: CE: 25mW - FCC: 125mW
    - hatótáv: CE = 300 méter, FCC = 500 méter

A távirányító 5,8GHz-es frekvenciája DESST kódolt. Ez egy frekvenciaugratásos, szórt spektrumú technológia, így védve a külső zavaró jelektől a vezérlést.

A távirányító az előző modellekhez képest nem rendelkezik külső microUSB csatlakozóval, a PC-n keresztüli firmware frissítéshez, menedzseléshez szét kell csavarozni, és az alaplapján található meg a microUSB csatlakozó. A kábelt óvatosan kell bedugni, hogy a belső vékony vezetékek ne sérüljenek meg.
    A távirányítót csak akkor kell így szétnyitni a csatlakozáshoz, ha firmware frissítést szeretnénk csinálni az RC assistant programon keresztül, egyéb esetekben a koptert a PC-re csatlakoztatva, és a távirányítót bekapcsolva lehet kalibrálni, a kapcsolók funkcióit megváltoztatni.

Firmware frissítés: a microUSB kábelt csatlakoztassuk a távirányítóhoz, majd a PC-hez. Kapcsoljuk be a távirányítót, majd indítsuk el az RC assistant programot. A megfelelő helyen ellenőrizzük a firmware verzióját. ha régebbi, mint az elérhető legújabb, akkor klikkeljünk rá az új verzió linkjére, és haladjunk végig a program által előhozott lépéseken. Ha minden jó ment, akkor pár pillanat után már a friss firmware lesz a távirányítón.

A távirányító 4x AA elemmel, vagy akkuval használható. Ha 4x 2600mAh NiMh akkut használunk hozzá, akkor közel 8 órányit tudunk repülni, mielőtt az akkuk lemerülnének, és cserélni kéne őket.

A gyári távirányító átalakítása RP-SMA csatlakozóra, hogy jobb antennákat lehessen használni (link)

Fő különbségek a többi Phantom modellhez képest
    - 2,4GHz helyett (Phantom, Phantom 2) 5,8GHz-es (Phantom FC40, Phantom 2 Vision) távirányítóval vezérelhető,
    - a vevőegység dupla antennával rendelkezik, mindkettő a leszállótalpakhoz van kivezetve,
    - a belső alkatrészek jó része azonos a Phantom 2-vel, és szinte hajszálra azonos a sima Phantom-mal,
    - a burkolat (géptest) azonos a Phantom 1-el, a Phantom 2 alsó része illeszkedik rá,
    - önszoruló propellerekkel szerelték, akárcsak a Phantom 2-est, és a Phatom 2 Vision-t,
    - a távirányító LED-je zöld színű, nem vörös, mint a Phantom 1-nél,
    - a gyári leírástól eltérően a felszállás előtti kalibráció végét nem gyorsan villogó sárga, hanem gyorsan villogó zöld fény jelzi,
    - a leszállótalpon szivacskockák vannak a puhább érkezés miatt,

Akkumulátor tapasztalatok:

DJI 11,1V 2200mAh 20C lipo akku:
    A gyári 2200mAh 20C-s akku fizikai mérete kisebb, mint egy 2200mAh 30C-s akku fizikai mérete. Emiatt a gyári akku lazán elfér a testen belül, de a 30C-s csak nagyon passzosan. A tapasztalat azt mutatja, hogy az akkunál nem sokat számít a "C"-érték, nyugodtan lehet csak 20C-s 2200mAh, vagy nagyobb kapacitású akkut használni.
    A gyári akku elég jó minőségűnek tűnik, iMax B6-al lazán túltölthető, a gyári 2200mAh-s akkuba 3,3V cellafeszültségig merítve rendszeresen 2300+ mAh-t lehet visszatölteni. A gyártói figyelmeztetés szerint az akkut lehet használni akár 3,1V cellafeszültségig, 2,9-3V alá veszélyes meríteni. A gyári leírás a normális töltés helyett, a balance töltést javasolja minden esetben.

Hogyan használjuk a DJI Naza-M v2 Assistant programot a Phantom beállításához? (link)
    Xexun TK102-2 GSM/GPS nyomkövető használata a Phantom FC40 multikopteren (link)
    Flytrex adatrögzítő beépítése az FC40-es gépbe (link) - FLYTREX adatrögzítő, és a weboldal használata (link)
    Utoljára módosítva: smith_hun által : 2015-02-22 12:56

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.825

Re:DJI Phantom FC40

Megérkeztek az új karbon propellerek:

Kemény 3800HUF körül volt a 4db postaköltséggel együtt. Február 24.-én fizettem ki, február 28.-án került postára, és ma március 19.-én érkezett meg.

Látható a méretbeli különbség az eredeti lapátokhoz képest...balanszolva érkezett mind a négy. Feltettem a gépre, szebb hangja is lett a gyárihoz képest.

A repülési időre, valamint a manőverezési képességeire tett jótékony/káros hatását majd kültéren tesztelem le...

Egyéb akkumulátorokkal szerzett tapasztalatok:

Turnigy 11,1V 2200mAh 30C lipo akku:
    A gyári akkunál közel 1mm-el szélesebb, és majdnem 5mm-el vastagabb, a hossza ugyanaz. A fő vezetékér vastagabb, mint a gyári, kicsit nehezebb betuszkolni a testbe. A magasabb "C"-értéknek nem sok gyakorlati hasznát láttam eddig, kb. ugyanannyi repülési időt tesz lehetővé, mint a gyári akku. Ugyanazt a merítési és töltési ciklust használva eddig semmi negatív tapasztalat nincs vele. Rendszeresen 2300+ mAh tölthető vissza.

UPDATE: körülbelül 20 töltési ciklus után mindkét akku felpuffadt, de még használható. A repülési idő lényegesen nem változott, de az akkuk érezhetően melegebbek a használat után. A gép akkufigyelési beállításai megváltoztatása után már nem merítem az akkukat a határértékhez közel, így már "csak" 1850mA körüli töltöttséget veszek ki, és töltök vissza.

Zippy 11,1V 2200mAh 25C lipo akku:
    Picivel kisebb a mérete, és a fő vezetékér is vastagabb szigetelésű, mint a Turnigy akkuk esetében. A testbe könnyedén helyezhető el. A repülési idő kb. azonos a gyári akkuval (9:30)
    Az eddigi 20 töltési ciklus után nem tapasztaltam kapacitás csökkenést, de az akkuk felpuffadtak (és nem is lapulnak vissza teljesen), és a használat után melegebbek a szokásosnál. Nem egy hosszú élettartamú akku.

Propellerek cseréje:
    Én jelenleg egy Aero-Naut Cam Light 9050-es carbon propellert használok, amit eleve balanszírozva küldtek. Vékonyabbak, és erősebbnek is tűnnek. Ami feltűnt, hogy kisebb lett a hangja, és a rezgés is...kicsit simább lett minden. Az első tesztek során kb. ugyanannyit sikerült repülni vele, mint a gyári propellerekkel, összesen 9:30 volt a repülési idő.
    Ezeket a propellereket simán fel tudtam szerelni, de a biztonság kedvéért jól megszorítottam a meneteket.
    Utoljára módosítva: smith_hun által : 2015-02-22 12:49

Kiemelt fórum támogató Artur H logója
    Hely
    California
    Hozzászólás
    1.306

Jó ötlet volt nyitni topikot az FC40-nek.
    Mikor a Phantom 1-nél cseréltem a propellert karbonra, kellett a gaint változtatni.

Senior Member OBi_ logója
    Hely
    Sarkad, Békéscsaba
    Hozzászólás
    919

Már megint egy fantomos topik! Szükség van ennyire, nincs akkor különbség közöttük, hogy indokolt lenne?
    I-I-
    //-/ X multikopter, Y multikopter, Hitec Aurora 9

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.825

Idézet smith_hun eredeti hozzászólása
    Megérkeztek az új karbon propellerek...
    A repülési időre, valamint a manőverezési képességeire tett jótékony/káros hatását majd kültéren tesztelem le.
    Ma sikerült tesztelni, hogy mivel járt a propeller csere...két ugyanolyan akkuval repültem, egészen az automata leszállásig. Közepes széllökések, és közepes állandó szél volt. A gép kb. 15-20 fokos szögben megdőlve kompenzálta a szelet, és tartotta a helyzetét.

Turnigy 11,1V 2200mAh 30C akkuval próbálkoztam.

DJI gyári propeller:
    - 21cm átmérő,
    - rugalmas,
    - alig van rezonancia,
    - viszonylag halk repülés,
    - könnyű helyzettartás,
    - közepes manőverezési képesség,
    - agilis emelkedés, stabil ereszkedés,
    - 11:30 repülési idő,
    - alig (de inkább nem) jelentkező jelly a videón,

Karbon Phantom 2-nek hirdetett propellerek:
    - 24cm átmérő (Phantom 2 méret),
    - vékonyabb keresztmetszet,
    - merev anyag, minimális rugalmassággal,
    - szép halk repülés,
    - picit imbolygó helyzettartás,
    - közepesnél jobb manőverezőképesség,
    - agilis emelkedés (látszólag nem jobb a gyári propellernél),
    - 12:30 repülési idő,
    - a rezonancia miatt érezhetően megnőtt a jelly a videón,
    - hosszabb, mint a gyári, alig fér el a kofferben a gép, és szétvágja a belső szivacsot.

Azt hiszem, ha megfelelő lesz a mérete, akkor veszek gyári Phantom 2 Vision propellereket, és letesztelem azzal...ha azzal sem lesz kényelmesebb, akkor vagy maradok az FC40 gyári propellernél, vagy valami hasonló formával rendelkező karbonnál.

Kiemelt fórum támogató
    Hely
    Budapest
    Telefon
    209 285 400
    Hozzászólás
    1.002

Idézet smith_hun eredeti hozzászólása
    "Wireless átvitel hatótávolsága: 100 méter (gyári adat), valóságban 220-250 méter (közvetlen rálátás, tiszta légkör, akadásmentes videóval)"
    Artur, neked mi a tapasztalat ez ügyben?

Lécci, legalább a várost írjátok ki!

Hely
    Pécs
    Telefon
    Hozzászólás
    2.825

Artur-nak jobb kamerája van (FC200), ami valószínűleg a wireless modul nélkül kb. ugyanezt tudhatja...a wireless modullal viszont biztosan stabil 300-350 méter lehet. (szerintem megvan a 400 méter is közvetlen rálátással, az enyém is kétszer többet bír, mint a gyári adat)...
    Csak a beépített FC200 miatt egy rahedli plusz funkció van jelent meg a Vision-nél, nem is csodálom, hogy ennyivel többe kerül...

Őszintén megmondva, kifejezetten irigykedem (a jó értelemben véve) Artur gépére...

Hely
    California
    Hozzászólás
    1.306

No, no a wireless videó nekem is elmegy 125 méter felé, például mikor kipróbáltam hogy milyen magasra tud felmenni ami 250 méter volt, fele útnál eltünt a videó.
    Ha velem van valaki akkor nekik adom a telefont és kérem hogy olvassák az adatokat, mennyi van még az akkumulátorba, milyen messze van, milyen magasan van stb. Meg hagyom nekik hogy forgathassák a kamerát.
    Ha egyedül vagyok ilyen luxus nincs olyankor felemelem az adót, hogy egymás mellett lássam.

Kiemelt fórum támogató
    Hely
    Budapest
    Telefon
    209 285 400
    Hozzászólás
    1.002

ajaj, lehet én is belekavarodtam a sok phantom topicba
    lehet Arturnak a vision tipus van ami megint más...

végül is majdnem mindegy, amin én töröm a fejem, hogy 5.8-as irányításom legyen
    akkor lehetne 2.4-es vagy éppen 1.2-es videóm

azt nem próbálta valaki, hogy pl az fc40 kamera helyett a gopro wifijét hasnyálni ? vajon az milyen messzire tud adni?

viszont ha Arturnak visionja van, akkor ha jól tudom, az 2.4-es adóval megy?
    akkor hogy tudja használni a wifit is?
    Lécci, legalább a várost írjátok ki!

Hely
    California
    Hozzászólás
    1.306

Itt lehet látni a gyári adatokat.
    Hm, azt irják hogy a Vision Maximális távolság 300 Méter?
    Gondolná az ember hogy majd 300 méternél áll meg a jel, nem ezt tapasztaltam.

Oldal: 1 / 69 123451151 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva