Oldal: 3 / 75 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (749) összesen

Téma: EPP MINI FUN CUB Kis hazánk legolcsóbb kezdő gépe!

Senior Member kellaz64 logója
    Hely
    Budapest - XIII.
    Telefon
    +36703838217
    Hozzászólás
    170

Re: EPP MINI FUN CUB Kis hazánk legolcsóbb kezdő gépe!

Idézet Lobo eredeti hozzászólása
    Sziasztok!
    Nem vacakoltam, simán megfeleztem a kormánylapot. Külső fele csűrő, belső fele flap. A szervókkal sem variáltam, beépitettem 6 db 9 gr-os szervót. Az alig kissebb fik-be egy 10 gr-os motor és 5 gr-os szervók nagyon jól működnek. Ebbe a 40 gr-os motor simán el viszi azt a 6 db 9 gr-os szervót, meg még szerintem egy féltéglát. Egyszerűsitve, Tujunga, simán teheted a 9-es szervókat. Lasziééé! A futóról sürgősen vedd le azokat a mini kerekeket. (Menetes a műanyag zárószem) A csomagban kapott fekete habkorongokból ha levágsz kb 3 mm-es szeletet, akkor az egyik rétegelt korongot szintbe ragasztva, rá a vékonyitott korong, arra a másik rétegelt korong süllyesztve, pont kiadja az eredeti kerék vastagságát és némi faragás és csiszolás után tuti tajga futómű a eredmény. Tovább jó épitést mindenkinek!
    Szia!
    Ezt a kerék dolgot képekkel is illusztrálnád?
    †Killer†™ - Turnigy9xR/Pro -StyroTrainer 1200 - plusz 1 StyroTrainer 1200 - Styro Extra 600 - Styro Csupa - Qsky YAK55

Senior Member Gagyi logója
    Hely
    Isaszeg
    Hozzászólás
    743

Sziasztok!

Ma ismét haladtam a kis Cub-al.

Bekerült a carbon:

A kormányemelők lézervágott alkatrészei is helyükre kerültek:

Ezek után az ablakok és a vizszintes vezérsík is a helyére került:

És itt tartok most:

Holnap jön az elektronika és ha minden összejön akkor reményeim szerint 7végén berep! :P

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    70/579-54-egykilenc
    Hozzászólás
    3.614

Köszi Lobo, én értem (asszem ) , amugy gyanús h nekem kimaradt a főfutóhoz 2 nagy fa"karika"... de majd megoldom vhogy.
    (megnéztem a Bálint gépén a kereket, így már tuti h kimaradt 2karika. Mivel 2 csomim van, majd átnézem h nem-e abból is kimaradt)

... mondjuk mindegy, mert első körben egy durván más jellegű főkeréken agyalok, és 85% h nem használom fel a bixler futót a saját gépemhez, de lehet h a másik géphez majd kell. kiderül! 8)

+ KÖSZI nektek, mert kicsit nehezen akart elindulni az építés!
    Szar géppel a legdrágább modellezni ...

Senior Member Erick logója
    Hely
    Baktakék
    Telefon
    +36-30/521-3312
    Hozzászólás
    279

Sziasztok!

Én egy kezdő modellező volnék, és ezt a gépet választottam kezdésnek. Érdeklődni szeretnék, hogy a webshopjában javasolt 1300mAh-s akkumulátor tényleg elég hozzá? Mennyi időt repülhet ezzel átlagos használat mellett? Milyen ragasztó a jobb az összerakáshoz? A CA pillanatragasztó, vagy epoxi? Az uhu port csak zsanérozásra, vagy ragasztásra is lehet használni? A kitben lévő motoron és szabályzón rajta vannak a szükséges aranyozott csatlakozók, esetleg külön kell megvenni őket, vagy azok a vezetékek összeforrasztandók egymással? A szabályzó bemeneti részén van XT60-as csati, vagy az külön kell vennem, hogy az akksira tudjam kötni?

Köszönöm a válaszokat előre is!
    ..::Erick::.. FrSky Taranis X9d + Styroman S-Bach 1000mm + TBS Discovery Klón Quadrocopter

Senior Member
    Hozzászólás
    4.412

Hello.

Laci kuldj cimet megy a fa alkatresz.
    Mar megint kimaradt.....
    A baj hogy nem csak nalad.
    Amugy az epitesi utmutatoba benne a kerekosszerakas...
    06704256904

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.194

Igy jár az aki nem figyel. Nekem nem hiányoztak a fa karikák, csak nem értettem miért van két vékony anyagból egy- egy kerék. Már mindegy. Simán össze ragasztottam és megfaragtam. A nagyban sincs fabetét. Ebbe minek?

Senior Member
    Hozzászólás
    4.412

Szia!

Szerintem elbeszélünk egymás mellett.
    A hab kerék 4 db ból áll 2-2 összeragasztod a hab korongocska középre ré 2 oldalról a fa amiből 4 kell .
    Szóval nem értem .
    06704256904

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.194

Igy van, mert Lacinál a karika meg a korong az ugye mindegy? Mert ugye a karika az aminek jó nagy luk van a közepén, a korong meg ami kör alakú és csak a tengely helyének van megfúrva. Azt hittem, hogy egy ugyan akkora rétegelt korongot hiányol Lacim mint a fekete kerék, és azt a két hab közé ragasztgani, hogy masszivabb legyen. Na az tényleg nem hiányzik, mert nem kell. Jól raktam össze a kereket, csak én az agyrészt eltoltam annyira, hogy az egyik oldalon szintbe van. Nekem jobban tetsik igy, hogy a kerék külső oldalról nézve egy nagy ballonnak látszik.

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    70/579-54-egykilenc
    Hozzászólás
    3.614

Lobo
    Igy van, mert Lacinál a karika meg a korong az ugye mindegy?
    szinte ugyanaz csak a méretek kicsit mások Attila ne szívd a vérem, arra ott az iroda átlag napi 9órában 8)

Erick,
    1300-as akku elég kell h legyen, egy jó motorral (kb. 40gr, 150W körül) simán repülhetsz majd vele akár 10-12-14percet is ha okosan tolod neki. (nekem egy 55gr 210W -s motorral szerelt Yak55 -öm 10percet repül, persze nem tőgázon, hanem beosztva) Ragasztó úgyben: CA (mert könnyű), és néhol epoxi, ahol nagyobb a felület. Legalább is szerintem. UHU a zsanérozáshoz, meg depronhoz. EPP -nél annyira nem sok értelme van. Szerintem az elektronikától függ, hogy milyen csati van rajta. Ha kitet rendelsz, akkor inkább a Sárkányellátós Gabira dobj egy PÜ-t, és ott megbeszélitek a részleteket.

Bálint,
    dobok egy PÜ-t és akkor 4 fa karika "rendel".
    Szar géppel a legdrágább modellezni ...

Senior Member Erick logója
    Hely
    Baktakék
    Telefon
    +36-30/521-3312
    Hozzászólás
    279

Idézet laszieee eredeti hozzászólása
    Lobo
    Igy van, mert Lacinál a karika meg a korong az ugye mindegy?
    szinte ugyanaz csak a méretek kicsit mások Attila ne szívd a vérem, arra ott az iroda átlag napi 9órában 8)

Erick,
    1300-as akku elég kell h legyen, egy jó motorral (kb. 40gr, 150W körül) simán repülhetsz majd vele akár 10-12-14percet is ha okosan tolod neki. (nekem egy 55gr 210W -s motorral szerelt Yak55 -öm 10percet repül, persze nem tőgázon, hanem beosztva) Ragasztó úgyben: CA (mert könnyű), és néhol epoxi, ahol nagyobb a felület. Legalább is szerintem. UHU a zsanérozáshoz, meg depronhoz. EPP -nél annyira nem sok értelme van. Szerintem az elektronikától függ, hogy milyen csati van rajta. Ha kitet rendelsz, akkor inkább a Sárkányellátós Gabira dobj egy PÜ-t, és ott megbeszélitek a részleteket.

Bálint,
    dobok egy PÜ-t és akkor 4 fa karika "rendel".

Köszönöm a részletes választ!
    ..::Erick::.. FrSky Taranis X9d + Styroman S-Bach 1000mm + TBS Discovery Klón Quadrocopter

Oldal: 3 / 75 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva