Oldal: 73 / 76 ElsőElső ... 23636970717273747576 UtolsóUtolsó
Eredmény: 721 - 730 (751) összesen

Téma: EPP MINI FUN CUB Kis hazánk legolcsóbb kezdő gépe!

Senior Member
    Hozzászólás
    404
    Én megtoldottam a szabi kábeleit és az akksi mőgé dugtam a törzsbe. Jön a meleg idő, a kettő együtt nagyon forrósodna. Az én gépeimen rettenet hűtőnyílások vannak, olyannyira hogy pl a styro ultin télen a háromból kettőt le is kellett fednem. Ha a szabi hátra kerül, mehet a tépőzáras megoldást. Ha jól építetted, tényleg élvezni fogod. Ja, Lassziee-nak igaza van a súlypont dologgal, nálam az 50 g motor úgy volt jó, hogy a tűzfalat egy hablappal kitoltam 15 mm-re.
    &quot; 2 dolog végtelen: az univerzum és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos.&quot; /A.E./<br />

Member
    Hely
    Görgeteg
    Telefon
    +36705830640
    Hozzászólás
    77
    Régóta szemezek a Styroman gépekkel, de eleddig nem mertem belevágni az építésbe. Van egy AXN-em, és pár FT alapon nyugvó DIEGO-s habgépem. Egy Csupa volt az első Styro jelöltem, mert ahhoz volt meg idehaza a konfig. "Sajnos" úgy alakult, hogy épp nem volt belőle raktáron... így projektváltás következett. A motor még pár napot várat magára, de a többi cucc úgy ahogy megvan. Nem tudom, mennyire versenyképes a a gép... a felszállósúlyom 580g körüli lesz, 30g körüli motorral számolva, és a jelenleg rendelkezésemre álló 2200-as aksikkal. Tudom, hogy ez utóbbi nem épp ideális, de jelenleg ez van készleten, kisebb beszerzése folyamatban. A szabályzó közvetlen a tűzfal mögött van a szellőzőnyíláson direktbe kapja a szelet. Az akku mögötte a törzsben. A súlypontot, a motort jól közelítő súlyozással igen jól be lehet lőni az akku pozicionálásával. A vevő a szárny alján, épp a szervó kábeleknek vágott nyílásban csücsül. A csűrőket megosztottam, mert ívelők beépítését tervezem később, addig pedig azok felületei rögzítésre kerültek. Piros csomagoló szalag csíkokkal készülök dekorálni a gépet, de csak majd ha sikerült a berepülés. Első EPP, első építés... Eddig jól néz ki... elégedett vagyok. Élveztem a munkát.
    jpeg_002.jpg jpeg_005.jpg jpeg_007.jpg jpeg_009.jpg jpeg_010.jpg
    Utoljára módosítva: dormantamas által : 2016-05-12 22:50

Senior Member kekbon logója
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    06309940773
    Hozzászólás
    3.020
    Én is építettem bele ívelőt. Aztán nem volt sok értelme, csak kiszámíthatatlanná tette a reptét. Átalakítottam, hogy jobban kiemeljen, de akkor meg nagy lett a rés, megijedtem a flattertől, meg az átszívástól. Úgyhogy már egy ideje azon dolgozom, hogy eltüntessem a nyomát. Kérdezz meg másokat, de nekem az a véleményem, hogy teljesen hasztalan dolog. Főleg, ha amúgy is súly problémákkal kűzdesz, kár ezzel tetézni....
    Amúgy jó gép, szeretem
    http://www.peschka.hu/?/rc_modelleze...b_Styromantol/
    Műszaki infók, képek és videók:<br />http://www.peschka.hu/?/rc_modellezes/

Senior Member maacikaa logója
    Hely
    Tibolddaróc Tel: +36-30/797-2342
    Hozzászólás
    344
    Idézet dormantamas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Régóta szemezek a Styroman gépekkel, de eleddig nem mertem belevágni az építésbe. Van egy AXN-em, és pár FT alapon nyugvó DIEGO-s habgépem. Egy Csupa volt az első Styro jelöltem, mert ahhoz volt meg idehaza a konfig. "Sajnos" úgy alakult, hogy épp nem volt belőle raktáron... így projektváltás következett. A motor még pár napot várat magára, de a többi cucc úgy ahogy megvan. Nem tudom, mennyire versenyképes a a gép... a felszállósúlyom 580g körüli lesz, 30g körüli motorral számolva, és a jelenleg rendelkezésemre álló 2200-as aksikkal. Tudom, hogy ez utóbbi nem épp ideális, de jelenleg ez van készleten, kisebb beszerzése folyamatban. A szabályzó közvetlen a tűzfal mögött van a szellőzőnyíláson direktbe kapja a szelet. Az akku mögötte a törzsben. A súlypontot, a motort jól közelítő súlyozással igen jól be lehet lőni az akku pozicionálásával. A vevő a szárny alján, épp a szervó kábeleknek vágott nyílásban csücsül. A csűrőket megosztottam, mert ívelők beépítését tervezem később, addig pedig azok felületei rögzítésre kerültek. Piros csomagoló szalag csíkokkal készülök dekorálni a gépet, de csak majd ha sikerült a berepülés. Első EPP, első építés... Eddig jól néz ki... elégedett vagyok. Élveztem a munkát.
    jpeg_002.jpg jpeg_005.jpg jpeg_007.jpg jpeg_009.jpg jpeg_010.jpg
    Szia nekem is van nagyon jól kezelhető és barátságos gép. Először én is 30g os mocit tettem bele kicsit kevésnek éreztem. Aztán tettem bele egy 50g os mocit úgy már teljesen jó volt. Most egy 70g os van benne. Így már bármit megrepül és lógatni is lehet pár már zuhant is de csak a szárnynál a műanyag csavarok törnek. Tettem rá egy 8 as anyát azóta halhatatlan . Használd sokáig. És gratulálok az építéshet

Tapatalkkal küldve az én SM-G925F eszközömről
    A megbánás azt jelenti, hogy irányt változtatunk, és a jövőben másként éljük az életünket. -= RC magyar közösségi oldal=- www.laslie.cf

Senior Member kekbon logója
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    06309940773
    Hozzászólás
    3.020
    jut eszembe, ha műanyag csavarral használod, akkor ne tárold meghúzva, és minden reptetés előtt ellenőrizd, mert az állandó feszültségtől hamar leválik a fejük.....
    Műszaki infók, képek és videók:<br />http://www.peschka.hu/?/rc_modellezes/

Member
    Hely
    Görgeteg
    Telefon
    +36705830640
    Hozzászólás
    77
    Idézet kekbon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    jut eszembe, ha műanyag csavarral használod, akkor ne tárold meghúzva, és minden reptetés előtt ellenőrizd, mert az állandó feszültségtől hamar leválik a fejük.....
    Köszönöm a tippeket! Csavarok lazítva. Egyébként a súlyproblémák javarészt annak köszönhetőek, hogy a futót pl túlbiztosítottam. Ez az első olyan kit-em, amiben nem volt minden készen elém tolva.... értsd, a szükséges csavarok, stb. A zsanérozás volt az első, ami feladta a leckét, lévén ugye a csomagban ott vannak a műanyag elemek, de a "tengelyekről" már nekem kellett gondoskodni. A fotószár szintén hasonló kihívás volt, tekintve, hogy adottak voltak az egyes elemek, de a rögzítési módjuk már nem. Az építési leírás a Bixler futóval készült még. Így a rögzítéshez egy quad projektből megmaradt m3-as csavarok, és záróanyák kerültek a gépre, illetve a főfutó tengelyeit is hosszú, m3 csavarok adják... ami durván dobta a súlyt. A szerkezet több mint 40g a kerekekkel együtt. A farfutó rögzítésén is ötletelni kellett, de találtam egy alkalmas kellően acélos drótot a feladathoz.

Senior Member
    Hozzászólás
    4.483
    Szia!

Ne aggódj a súly ugyben ! Jó lesz ! Bár a 2200 akku nem kicsi de repul vele főleg szélben lesz a tuti!
    Udvozollek a modellezők világában! Örülök , hogy feltalálták magad!
    Ilyen a modellezés nem csak a borokat kell rángatni!
    Majd ha eljutsz egy fa gepig ott aztán lesz mit improvizálni....
    06704256904

Member
    Hely
    Görgeteg
    Telefon
    +36705830640
    Hozzászólás
    77
    Idézet styroman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia!

Ne aggódj a súly ugyben ! Jó lesz ! Bár a 2200 akku nem kicsi de repul vele főleg szélben lesz a tuti!
    Udvozollek a modellezők világában! Örülök , hogy feltalálták magad!
    Ilyen a modellezés nem csak a borokat kell rángatni!
    Majd ha eljutsz egy fa gepig ott aztán lesz mit improvizálni....
    Szemezgettem a balsa építésű kittekkel is, de a bevonóanyagok, illetve technikák, valamint a balesettűrés miatt egyenlőre maradok a haboknál. (Van a fiókban egy Guillows gumimotoros kit, amit szeretnék RC-re építeni, ha elég bátorságot gyűjtöttem hozzá, és találok egy megbízhatóbb micro elektronikát, mint amivel eleddig kísérletezgettem.) Az EPP-vel a Mini Fun Cube az első kalandom. A Diegos habnál, illetve a habkartonnál nagyságrendekkel tartósabbnak ígérkezik. A mostani versenygép pedig egy másik projektemhez adott egy remek ötletet, ahol hasonlóan ível csónaktest, illetve vízleválasztó lépcső kell. Erős késztetést érzek, hogy készítsek egy EPP verziót a dologból. Sketchupban már felvázoltam a modelljét, csak éppen a vágás nekem nehezebben kivitelezhető, a házilag berhelt habvágó íjjal..

Junior Member
    Hely
    Nyíregyháza
    Telefon
    06 30 756 8245
    Hozzászólás
    25
    Üdvözletem mindenkinek! Elhatároztam , eljött az ideje hogy a kisebbik fiamat is megpróbálom bevezetni az rc repülőzés fantasztikus világába. A választásom erre az egyszerű(de nagyszerű) kis repülőre esett. Az összeállítással nem igazán volt gond, bár az 5 darabból lévő szárny egy kicsit (érdekes?) volt de remélem sikerült elcsavarodás mentesen összeállítani. A fékszárnynak szerintem elég nagy felület lett meghagyva,(remélem nem a csűrő rovására) de ezt az opciót egyelőre nem használom ki. Repkészen, 1.3 akksival 4 szervós configgal, dekorálva: 578 g lett. A berepülést a napokban tervezem , de így összerakva már annyira tetszik a kis Piper hogy nem szívesen adom oda a gyerkőcnek.

Junior Member
    Hely
    Nyíregyháza
    Telefon
    06 30 756 8245
    Hozzászólás
    25
    Megtörtént a berepítés. Az időjárás nem volt túl kegyes, de megúsztuk itt keleten vasárnap délután átvonuló hidegfront előtti percekben. A szél 5-10m/s lökéses volt, a felszálló hely 4m széles műút két oldalán fiatal akácfasorral Nem igazán ideális körülmények. Sajna ,készült video is de az operatőröm(a fiam), nem volt a helyzet magaslatán.Persze én is tehetek róla mert eléggé bírkóztam az elemekkel,így nem volt egyszerű lekövetni.A lényeg: a repűlő Nagyon Szuper!!! Aggódtam a kicsi csűrő miatt; feleslegesen. Trimmelni nem nagyon tudtan a széllökések miatt de egy picit orra kellett pöckölni.Ami bosszantott az a fix farokfutó. Mindezek mellett mindenkinek nyugodtan ajánlom ezt a kis repülőt ,mert el tudom képzelni hogy "sima" helyen jó időjárási körülmények között mennyire kezes lehet.

Oldal: 73 / 76 ElsőElső ... 23636970717273747576 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva