Oldal: 1 / 6 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (52) összesen

Téma: Hab festése

Moderátor
    Hozzászólás
    1.969

Hab festése

Sziasztok!

A napokban vettem egy úszatalp készletet slowflyer-hez.
    Ez egy hab úszó. Nem hungarocell, de hasonló, csak jóval rugalmasabb. Mintha a szivacs és a hungarocell lenne keresztezve.
    Van egy kis leírás az összeszerelésről és abban az szerepel, hogy "polyuretan lakkal" lehet festeni.

Gondolom ez igaz is, de nem tud valaki itthon fellelhető festéket, ami megfelel ennek. Valami márkanevet, mert félek, ha bemegyek egy Obiba és kérek Polyuretán lakkot, akkor.... hm nem is tudom.

Köszönöm,
    Fuhur

Ps. A múltkor vetem egy önjáró fűnyírót. Megkérdeztem egy eladót, hogy milyen lejtőn tudom ezt használni. Azt monda nem túl meredeken :!: :evil:
    Az ehhez hasonló válaszokat szeretném elkerülni!

Senior Member
    Hozzászólás
    4.481

Hab festése

Polyuretan lakk a 2 komponensü hajófesték (üveg test) Érdeklödj egy hajos klubban egyébként a kb 1 Kgr csomagolás 20-30 euro között mozog
    Ugy szeretlek titeket mint ti engemet.

Hab festése

akkor adok egy nem túl meredek választ.
    pórustömíteni kell a talpat?
    ...
    a barkácsboltokban lehet kapni spray dekorfestékeket, színes kupakkal.
    a pontos nevét megnézem holnapra, ha nem felejtem el.
    na ezek epoxi alapú festékek, én ezzel fújtam az egész gépet.
    ...
    viszont ha slow-fly ra gondoltad a talpat, akkor nem biztos, hogy kellene fújni a súly miatt.
    én max a futófelületét pórustömíteném epoxi vagy polyester gyantával a súrlódás miatt, de így is kérdéses a felszállás sikere...
    &quot;E örööö, e bódottáá. E áá ö örö i bódottáá.&quot;<br />http://www.repulomodellezes.hu

Moderátor
    Hozzászólás
    1.969

Hab festése

Pórustömíteni, ha jól gondolom nem kell. Pontosabban a vizet szerintem nem szívja be.

Érdesség ellen pedig az aljára fel kellett ragasztani egy sima műanyag lapot. Ezen túlvagyok.

A festés inkább azért került szóba, hogy ne ez a sötétszürke, majdnem fekete színe legyen.

A lényeg az lenne, hogy a festék ne oldja a habot és lehetőleg a víztől se ázzon le

Péter!

Nem lehet, hogy a Gemini nevű parkettlakk is jó? Azom van még otthon. Maradt a startbox festéséből.

Hab festése

de hát a gemini az átlátszó.....?
    ha nem dobtam ki a flakont, megnézem mi volt. a spray.
    &quot;E örööö, e bódottáá. E áá ö örö i bódottáá.&quot;<br />http://www.repulomodellezes.hu

Moderátor
    Hozzászólás
    1.969

Hab festése

ops: Tényleg! Ezt elfelejtettem ops:

Hátha megtalálod a flakonod 8)

Hab festése

de ha nem bírsz magaddal addig nyugodtan megnézheted OBI-ban, praktikerben, ezek ca. 80-as átmérőjü flakonok, szines kupakkal. ha egy kellemes délutánt töltesz a flakonoknál, a leírásukban benne van, hogy epoxi...meg minden...

Moderátor
    Hozzászólás
    1.969

Hab festése

Kösz! Ezt fogom tenni.

Senior Member
    Hozzászólás
    4.481

Hab festése

Ha polyuretán hab(általában sárgásbarna szinü) és nem hungarocel akkor minden lakk jó. Próbáld meg nagyon ovatosan valamelyik sarkát egy kis acetonnal , ha birja, és valoszinü hogy igen(a poly...lakk is acetonos oldoanyag alapu) akkor minden OK
    Ugy szeretlek titeket mint ti engemet.

Anonymous
    Guest

Hab festése

Én a polisztirol habot próbáltam festeni. Mindenfajta általam próbált (jó sok) dobozos spray festék tönkretette, az akryl alapúak is.
    Az egyetlen festék, amivel be tudtam festeni, a papírboltokban kapható vizes akrylfesték. Ha megszárad, nem oldódik, sajnos azt nem tudom, hogy egy _úszótalpra_ alkalmas-e...

Oldal: 1 / 6 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva