Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (47) összesen

Téma: Turnigy Reaktor 300W 20A 6S Balance Charger

Senior Member Tomek88 logója
    Hely
    Komárom
    Telefon
    70 466 20 64
    Hozzászólás
    2.387

Re:Turnigy Reaktor 300W 20A 6S Balance Charger

Valószínű, hogy gyengélkednek már az akksik, belső ellenállásuk megnőtt ezért játszik vele sokat, főleg ha egyszerre töltesz több darabot. Repülésben ha nem terheled ezt nem biztos hogy észreveszed, de szerintem terhelésre ejtené a feszültséget rendesen. Mennyi töltés van az aksikban?
    Nincs lehetetlen, csak tehetetlen!
    Synergy E7SE Beastx
    Synergy N5C Beastx
    Aurora 9

Senior Member AR logója
    Hozzászólás
    1.095

Idézet Poli27 eredeti hozzászólása
    Nah vettem én is egy ilyet mik a tapasztalatok róla? 6s 3000-es akksikat fog tölteni
    Hogyan van az, hogy 4,1v nál annyira leveszi a töltőáramot 0,3-0,4A, hogy szinte nem is tölti tovább az akkukat, a kis 50w os imax b6 töltőm ilyet nem csinált,1 óra alatt felnyomja az akksikat 4,1v ra (4x3000 6s) és utánna 1 óra alatt sem fejezi be a töltést,csak szüttyög vele!
    Milyen módban töltesz? Mi van beállítva azon belül?
    Amikor átkapcsol CV-re, mekkora különbség van a cellafeszültségek között?
    Illetve amit már kérdeztek, mekkorának méri a belső ellenállást?

Amennyiben a balanszolás csak a CV fázisra van engedélyezve és a cellák kissé szét vannak csúszva, akkor a 6 cell illetve a 4x3000mA elég időigényes.
    Érdemes átkapcsolni állandóra! Ekkor a balanszolás a töltéssel azonos időben kezdődik!
    Ráadásul a töltő olyan 200-300mA-al balanszol csak. Számold ki, hogy a 12000mA kapacitásnál mennyi idő 0,01V ledolgozása ekkora árammal!
    Ehhez a konfighoz nem ez a töltő való. A 2x3000-t még el tudom képzelni. De felette olyan töltő kell, ami tudja az 1A balanszolást! Vagy türelmesnek kell lenni! ;D

Az is segít, ha már a tároláshoz elő vannak balanszolva. Azt nem tudom, hogy ezt tudja e!

Üdv AR!
    Legalább annyival tiszteld meg a környezetedet, hogy megpróbálod a saját kérdéseidet megérteni!

Senior Member Poli27 logója
    Hely
    Isaszeg
    Hozzászólás
    1.714

Olyan 4-6ohm az ellenallasa az akksiknak. A legregebbinek 8 egy cellanal a tobbi 6-7 annal az akksinal is. Ezt hogy ne csokkentse ilyen hamar le a feszt lehet allitani?
    Align Trex 500DFC / BeastX Plus Pro Edition; Align Trex 600L Dominator / BeastX Plus Pro Edition; Blade 180CFX; Spektrum DX7 Black Edition. Powered by SLS Lipo.

Senior Member AR logója
    Hozzászólás
    1.095

Olyan 4-6ohm az ellenallasa az akksiknak. A legregebbinek 8 egy cellanal a tobbi 6-7 annal az akksinal is. Ezt hogy ne csokkentse ilyen hamar le a feszt lehet allitani?
    Gondolom mili ohmot akartál írni?
    4-6...hááát ha ez a 4 párhuzamosra vonatkozik és a cellánkénti értékre, akkor ez sok. És érdemes jobban odafigyelni az egyes cellákra. Esetleg egy loggeres mérés nem ártana, nehogy meglepetés érjen
    Ha csak egy pakk egy cellája, akkor azt mondom ez egy használt pakk, de még bőven jó általános használatra!
    Persze feltétel, hogy a használt töltőkábel egy jobb minőség. Megfelelően rövid, van rendes keresztmetszete (min 2,5 v. AWG12) és a csatlakozók nem lötyögnek és jó minőségben forrasztottak!

A balansz idejét lehet módosítani. Ha gyorsabbra teszed, akkor az átkapcsolás után is magasabb árammal tölt, de előbb be is fejezi a töltést. Vagyis nem tölt 100%-ra. Ez nem hiba! Ez minden töltőnél igy van. Max nem tájékoztatnak róla! ;D 8)

De ez mind benne van a manuálban!

Vagy balansz nélkül kell tölteni és a balanszolást a tároló töltéssel kell előbb megcsinálni.

Ez az egyik nagy hátrány, hogy a tárolási szint nem módosítható. Pedig mindennapi használatkor akár 70%-ra feltehető lenne és este lenne rá idő. Másnap meg 20 perc és kész a pakk!

Üdv AR!
    Legalább annyival tiszteld meg a környezetedet, hogy megpróbálod a saját kérdéseidet megérteni!

Hely
    Isaszeg
    Hozzászólás
    1.714

Idézet AR eredeti hozzászólása
    Gondolom mili ohmot akartál írni?
    4-6...hááát ha ez a 4 párhuzamosra vonatkozik és a cellánkénti értékre, akkor ez sok. És érdemes jobban odafigyelni az egyes cellákra. Esetleg egy loggeres mérés nem ártana, nehogy meglepetés érjen
    Ha csak egy pakk egy cellája, akkor azt mondom ez egy használt pakk, de még bőven jó általános használatra!
    Persze feltétel, hogy a használt töltőkábel egy jobb minőség. Megfelelően rövid, van rendes keresztmetszete (min 2,5 v. AWG12) és a csatlakozók nem lötyögnek és jó minőségben forrasztottak!

A balansz idejét lehet módosítani. Ha gyorsabbra teszed, akkor az átkapcsolás után is magasabb árammal tölt, de előbb be is fejezi a töltést. Vagyis nem tölt 100%-ra. Ez nem hiba! Ez minden töltőnél igy van. Max nem tájékoztatnak róla! ;D 8)

De ez mind benne van a manuálban!

Vagy balansz nélkül kell tölteni és a balanszolást a tároló töltéssel kell előbb megcsinálni.

Ez az egyik nagy hátrány, hogy a tárolási szint nem módosítható. Pedig mindennapi használatkor akár 70%-ra feltehető lenne és este lenne rá idő. Másnap meg 20 perc és kész a pakk!

Üdv AR!
    Nem, darabonkenti ertekek nem az osszes egyben
    Align Trex 500DFC / BeastX Plus Pro Edition; Align Trex 600L Dominator / BeastX Plus Pro Edition; Blade 180CFX; Spektrum DX7 Black Edition. Powered by SLS Lipo.

Hely
    Isaszeg
    Hozzászólás
    1.714

Njózsef azt mondta, végre egy faxa másolat,kalibrálni sem kellett mert pontos volt. Egy az egybe icharger 206b azt mondta!

Senior Member AR logója
    Hozzászólás
    1.095

Njózsef azt mondta, végre egy faxa másolat,kalibrálni sem kellett mert pontos volt. Egy az egybe icharger 206b azt mondta!
    Szerintem ugyanezt mondtam pár sorral feljebb! ;D ;D ;D
    Valóban nem kell kalibrálni! Akinek jó, ha nem pontos, az ne kalibrálja!
    Ha meg véletlen gyárilag pontos, az szerencse. De én azért meggyőződnék róla! Valahogy vakon nem bízok az ilyen cuccokban! csodák meg nincsenek!
    Én igazából nem is ebben, hanem ezen keresztül az iCharge206-ban csalódtam. Azt hittem az valami jó töltő!
    A hétvégén is kellett volna hirtelen. Bekapcsoltam és be akartam állítani, hogy ne töltsön fullra. Mivel az akksi egy régebbi kiszeparált pakkból egy műszer részére átalakított akku. Hát nem találtam megoldást. Végül a cellafeszültséget vettem lejjebb. De, hogy miért kell ehhez egy távoli menübe átlépni és ott a metalhybrid meg cadmium cellák ciklusszámán,időzítésén, érzékenységén stb áttekeregni, azt nem bírtam megérteni.
    Aztán jött a második pofon, amikor nem volt már türelmem, és gondoltam elég ami benne van, lekapcsolom.
    Hát lehet ez egyedi eset, de nem hagyta...nyomhattam bármit, töltött, mint....tovább. Végül lehúztam a pakkot. Azt bezzeg észrevette! ;D

Üdv AR!

Hely
    Isaszeg
    Hozzászólás
    1.714

Idézet AR eredeti hozzászólása
    Szerintem ugyanezt mondtam pár sorral feljebb! ;D ;D ;D
    Valóban nem kell kalibrálni! Akinek jó, ha nem pontos, az ne kalibrálja!
    Ha meg véletlen gyárilag pontos, az szerencse. De én azért meggyőződnék róla! Valahogy vakon nem bízok az ilyen cuccokban! csodák meg nincsenek!
    Én igazából nem is ebben, hanem ezen keresztül az iCharge206-ban csalódtam. Azt hittem az valami jó töltő!
    A hétvégén is kellett volna hirtelen. Bekapcsoltam és be akartam állítani, hogy ne töltsön fullra. Mivel az akksi egy régebbi kiszeparált pakkból egy műszer részére átalakított akku. Hát nem találtam megoldást. Végül a cellafeszültséget vettem lejjebb. De, hogy miért kell ehhez egy távoli menübe átlépni és ott a metalhybrid meg cadmium cellák ciklusszámán,időzítésén, érzékenységén stb áttekeregni, azt nem bírtam megérteni.
    Aztán jött a második pofon, amikor nem volt már türelmem, és gondoltam elég ami benne van, lekapcsolom.
    Hát lehet ez egyedi eset, de nem hagyta...nyomhattam bármit, töltött, mint....tovább. Végül lehúztam a pakkot. Azt bezzeg észrevette! ;D

Üdv AR!
    Njozsef megnézte, és ő mondta hogy pontos, hiszek neki

Senior Member AR logója
    Hozzászólás
    1.095

.............., mert pontos volt.
    Jogos a 2 pont.. ;D
    A mondat ezen részét valahogy kihagytam! ;D

Üdv AR!

Senior Member AR logója
    Hozzászólás
    1.095

Na, már kikapcsol! Éppen csak egy pillanatra szabad megnyomni! 8)
    Én meg nyomtam, mint süket a....! ;D

Üdv AR!

Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva