Oldal: 1 / 6 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (55) összesen

Téma: Speed Passion Reventon szabályzók

Senior Member
    Hozzászólás
    573

Speed Passion Reventon szabályzók

Sziasztok,

Nem találtam topicot ami ezekkel a szabályzókkal foglalkozik ezért nyitottam egyet.
    Egyre több embernek lesz, mivel a KCSD versenyeken is a Reventon S az ajánlott szabi és a Sakura kupán is ezt a szabit fogjuk használni.

Gyártói link:

Szettben is lehet kapni:

Senior Member
    Hozzászólás
    573

Re:Speed Passion Reventon szabályzók

Mindjárt egy kérdéssel is kezdeném:

Tegnap megpróbáltam felprogramozni, elsődlegesen a lipo cutoff bekapcsolás volt a célom, mivel ez nekem gyárilag ki volt kapcsolva.
    Szóval követtem a manuált, kihúztam a szabit a szabályzóból, majd beledugtam a kék, ledes programozó dobozba, rádugtam az akksira majd bekapcsoltam.

Programozó dobozon megjelent az "SP" felirat, majd pár másodperc múlva felvillant egy pillanatra a "---" felirat és újra az SP. Ezt végtelen ciklusban ismételi, más nem történik.

Utánna gondoltam, hogy próbálkozok az usb kábeles módszerrel.
    Akksit lehúztam, ventillátort kikötöttem (írja a manual), usb kábelt bedugtam és feltelepítettem az sp usb drivert valamint az sp reventon programot is.

A program gond nélkül csatlakozott a szabályzóhoz, egyből mutatta az összes beállítást és a szabályzó hőmérsékletét is. Lipo cutoff simán be tudtam kapcsolni.

Ezek után megpróbáltam még egyszer az első módszert az továbbra sem működött.

Valakinek sikerült már?

Senior Member Necro logója
    Hely
    Tatabanya
    Hozzászólás
    12.713

Sziasztok,

Nos a Sakura Markakupas SP szettekrol nehany szo
    Van akinek a csomagjaban vannak +extra, forrfulecskes csatlakozok
    Ezek arra kellenek, hogyha roviditeni szeretnel kabelt - gyarilag kb 20cm -, akkor le tudj vagni a vezetekbol es erre a kis forrfulcskes csatival jatszi konnyedseggel fel tudod forrasztani....

Arra tessetek figyelni, hogy van kinek gyarilag ezek az extra csatik RA VANNAK DUGVA a motorra
    Ezeket elobb le kell huzni!!! Nincs forrasztva, csak pore egyszeruen ra van dugva
    Ezeket huzd le, majd egyszeruen dugd be a szabi csatijat ezek helyere szin szerint!

Egyelore ennyi, a programozasrol hamarosan keszitek egy rovid leirast!
    (a programkartyasrol)

Udv: Necro
    RCPortal - KCSD
    Winter Academy, Rampage

Senior Member
    Hozzászólás
    608

Idézet Necronome eredeti hozzászólása
    Sziasztok,

Nos a Sakura Markakupas SP szettekrol nehany szo
    Van akinek a csomagjaban vannak +extra, forrfulecskes csatlakozok
    Ezek arra kellenek, hogyha roviditeni szeretnel kabelt - gyarilag kb 20cm -, akkor le tudj vagni a vezetekbol es erre a kis forrfulcskes csatival jatszi konnyedseggel fel tudod forrasztani....

Arra tessetek figyelni, hogy van kinek gyarilag ezek az extra csatik RA VANNAK DUGVA a motorra
    Ezeket elobb le kell huzni!!! Nincs forrasztva, csak pore egyszeruen ra van dugva
    Ezeket huzd le, majd egyszeruen dugd be a szabi csatijat ezek helyere szin szerint!

Egyelore ennyi, a programozasrol hamarosan keszitek egy rovid leirast!
    (a programkartyasrol)

Sziasztok!

Engem is ez a rádugott csatlakozók tréfáltak meg, mert az istennek se tudtam így rádugni a szabit . Azt hittem, hogy én vagyok a béna. De szerencsére egy szaktárs a segítségemre sietett és tájékoztatott, hogy azokat le kell húzni. Így már jó.

Nagyon várom a szabi programozás leírását mert nekem a gyári beállítás nem jó mert nincsen hátra menetem, és a fék is csak blokkolni tud.

Üdv.
    donleo
    Sakura Ultimate, Sakura FGX, Sakura Zero S, Tamiya F104, Corally Pro10, Corally WGT, VRX Sprit Sport Rally

Senior Member
    Hozzászólás
    2.090

A verseny beállítás miatt nincs hátra menet, azt csak gyakorláson szokták használni. A kézben blokkoló kerék semmit nem jelent, az autó lendülete miatt nem fog blokkolni a talajon.

Senior Member
    Hely
    Budapest, Újpest
    Hozzászólás
    2.170

Én a gyári beállításokkal használtam/próbáltam az Arénában (a Laci is ment vele), és nem blokkolt.
    TT-01, TRF 416X, TRF 416 WE, Sakura Zero S, VRX Spirit

Senior Member
    Hely
    Budapest, Újpest
    Hozzászólás
    2.170

Nekem a programkártyás programozás működik. A szabályzó csatiját (ami a vevőbe megy) be kell dugni a programkártya középső csatijába, és egy külön tápot (én 4 AA elemet használtam) kell a szélső 3 tüskés csatiba dugni (polaritás helyesen).
    TT-01, TRF 416X, TRF 416 WE, Sakura Zero S, VRX Spirit

Senior Member
    Hozzászólás
    2.090

Az lcd program box hibátlanul működik, a ledest nem próbáltam. A szabályzót rá kell dugni az akkura, a vevőből kihúzni a szabályzó kábelét és a box középső csatlakozójába dugni, persze nem fordítva. Külön tápot soha nem használtam hozzá. A szabályzó bekapcsol és már lehet is nyomkodni a gombokat. Minden változtatás után ok-t kell nyomni.

Senior Member Necro logója
    Hely
    Tatabanya
    Hozzászólás
    12.713

Sziasztok,

Nos akkor a kerdeses program box, ami van gyarilag annak a programozasat irom le
    Ez azoknak szol, akik mindenaron hatramenetet szeretnenek beallitani, de szolok, hogy igy elveszhet az egyeb beallitasi lehetosegek - persze erre nem feltetlen van szukseg, de talan majd a Laci fog segiteni ebben is - elore is koszi neki!

Nos akkor kezdjuk ezzel a setup lappal
    (link itt a tobbi variaciohoz: http://www.speedpassion.net/reventon/home.asp?t=5)

Sorban akkor
    Mielott hozzalatnal mindenkeppen allitsd be a tavodhoz a szabit
    Ehhez termesztesen legyen osszedugva a vevovel, akksival, mindennel, ahogy menni szeretnel vele
    A menet a kovetkezo piszok egyszeru!
    Tav bekapcs, ures nullara allitott ertekek legyenek
    SETUP gomb nyom szabin, majd nyomva tartva bekapcsol
    tavon mozgasd meg a gazkart poppet, majd engedd el neutral (ures) allasba
    gomb megnyom
    tavon full gaz huz, ugy tart, majd szabin gomb
    tavon fullfek, ugy tart, majd szabin gomb es kesz

Ezek utan johet kov lepesek

A szabidat motor nelkul dugd ra a programkartya megfelelo csatijara, ezt a jelzest latod rajta
    Π + -
    A gyari csatit maskeppen nem is tudod bedugni, csak polaritashelyesen, azaz a fekete vege legyen a - oldal fele
    Majd fogsz egy rendes 2 cellas lipo pakot es radugod a szabidra, de motor nelkul!
    ezek utan be lehet kapcsolni a szablyzot

A program kartya bejelentkezik egy SP felirattal majd azonnal tovabb is lep az 1. menupontra

Katt a nagyobb kephez

1. Running mode 1-es ertek elore/fek, 2-es ertek elore/fek/hatra
    2. Lipo lekapcs: az ertekeknel latod a lekapcsolasi feszkot, en 3,2V-ra azaz 4-esre allitottam
    3. vegyuk csak egyszeruen idozitesnek: minel nagyobb szamot adsz meg, annal jobban fog melegedni a mocod - persze atteteltol fuggoen, 0-as ertektol felfele emekedhet a fordulat
    4. a DDRS-rol majd a Laci beszel talan

Remelem a tobbi menupont tiszta innentol mar
    ha kerdes van irjatok le

Ami meg fontos: minden atalitott ertek utan nyomjatok OK gombot
    Item = allitod a menupontokat
    Value = allitod a menuponton beluli erteket
    Reset = minden ertek az alapertelmezesre

RCPortal - KCSD
    Winter Academy, Rampage

Senior Member Raveace logója
    Telefon
    06705159257
    Hozzászólás
    525

A szabidat motor nelkul dugd ra a programkartya megfelelo csatijara, ezt a jelzest latod rajta
    Π + -
    A gyari csatit maskeppen nem is tudod bedugni, csak polaritashelyesen, azaz a feher vege legyen a - oldal fele

Hali!

Akarod mondani, hogy a fekete vége, oldala legyen a - fele. Vagy félre értettem valamit?
    Xray T4 '17
    Xray T3 '11
    1:5 FG Sportsline 2WD
    06 70 515 9257

Oldal: 1 / 6 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve