Oldal: 6 / 8 ElsőElső ... 2345678 UtolsóUtolsó
Eredmény: 51 - 60 (73) összesen

Téma: Sóhaj F1A A/2 modell!Az összes és a Gino

Senior Member
    Hozzászólás
    786
    Idézet bgeza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok, én is elhatároztam, hogy régi kedvenc gépemet a Frigyes Ernő tervezte "Sóhajt" ismét megépítem. Most ott tartok, hogy a Modellezésben megjelent tervrajz alapján elkészítem a 3D modellt, az építéshez csak azután fogok hozzá. Az első képen Frigyes Ernőt láthatjátok a 60-as évek végén. A másik kép a szárny-szerkezet eddig elkészült 3D modelljét ábrázolja.
    Csatolás 17032Csatolás 17033
    És milyen programmal lehet megnézni az egészet?Mert egyenlőre csak a JPEG képeket tudom megnézni...
    Ennek repülnie kell!Ikaros-nak is sikerült...

Senior Member bgeza logója
    Hely
    Csopak
    Hozzászólás
    1.164
    Szia Young Boys,
    A feltöltött 3D fájlok SolidWorks 2014-15 verzióval olvashatók.
    Barátsággal Géza

Senior Member
    Hozzászólás
    786
    Köszönöm!

Senior Member
    Hely
    Bp.
    Telefon
    06204731330
    Hozzászólás
    1.341
    Szia, at tudod konvertalni, DWG vagy DXF-be?

Hely
    Csopak
    Hozzászólás
    1.164
    Szia f-romi, természetesen igen.

Azonban Dxf és Dwg formátum csak rajz-fájlból készíthető. Amiket fenn bemutattam, azok nem rajzfájlok, hanem egyszerű képkivágások a 3D modellről. Ahhoz, hogy modellezők számára hasznosítható összeállítási rajz készüljön mondjuk DXF-ben, először meg kell modellezni minden alkatrészt 3D-ben, ezekből az összekapcsolódás módjára figyelemmel összeállítást kell készíteni, az összeállításból létrehozható a rajz fájl, majd ezt lehet a megadott formátumba kiexportálni. Tehát a 3D modellezésen alapuló rajzkészítés egészen másképp működik, mint a 2D rajzolás és minőségileg más eredményt is ad.

Amint elkezdtem az 1971-es "Modellezés"-ben megjelent Sóhaj rajzot feldolgozni SolidWorks-szel, rögtön ki is derült néhány pontatlanság, ami a kézi rajzolásban elmegy, de a 3D modellezés nem tűr ilyet.
    Barátsággal Géza

Senior Member
    Hely
    Bp.
    Telefon
    06204731330
    Hozzászólás
    1.341
    van 3D rajz vagy nincs? A DWG nem 2D. 3 dimenzio a munkatere + ido dimenzio. En nem lapraszerelt rajzot keresek, hanem 3D modellt.

Senior Member
    Hozzászólás
    786
    Csak az a baj hogy nem mindenkinek van programja ezekhez a rajzokhoz...Úgy hogy egyenlőre maradok a kézi rajzoknál...

Senior Member
    Hely
    Bp.
    Telefon
    06204731330
    Hozzászólás
    1.341
    na jo, de kesz lett a 3D rajz, vagy csak felig, emrt akkor befejezem. Nem ertem, hol talt a digitalizalos project.

Hely
    Csopak
    Hozzászólás
    1.164
    Szia f-romi!

A SolidWorks az alkatrészeket SLDPRT fájlba, az összeállításokat SLDSASM-be, a rajzokat SLDRW-be menti. DXF és DWG fájlt csak az utóbbi rajz fájlból tud csinálni, alkatrészből és összeállításból nem. Ezeket legfeljebb IGES formátumban lehet kimenteni, de ennek az információ tartalma korántsem biztos, hogy megegyezik avval, amit a tervező ki akar küldeni. Nekem még eddig mindig volt bajom az innen-onnan összeszedett IGES fájlok betöltésével.

Én eddig csak az SW alapértelmezett fájljait töltöttem fel a GRABCAD-ra, az általad kérdezett DWG és DXF-eket nem. A többiektől bocs az off-ért, de nem akartam válasz nélkül hagyni a kérdésedet. Legközelebb akkor jelentkezem, ha már reszelem a Sóhajt.
    Barátsággal Géza

Senior Member
    Hozzászólás
    786
    Semmi sem off ami a témához kapcsolódik...Nyugodtan lehet ilyen irányú témát is boncolgatni...

Oldal: 6 / 8 ElsőElső ... 2345678 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva