Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (17) összesen

Téma: Rózsaszín xps hab festése vízállóra,mivel?

Senior Member rtilla logója
    Hely
    Vasvár és Szombathely reptér
    Hozzászólás
    681

Rózsaszín xps hab festése vízállóra,mivel?

Konkrétan egy pár úszótalpat szeretnék lefesteni,amelyek a címben szereplő anyagból készültek.Lényeges hogy a festés vízálló legyen mivel vízben úsznak,valamint hogy a festék ne marja a habot.Milyen festéket ajánlatok hozzá?
    Köszönettel:rtilla
    Van bőven jó gépem.

Re:Rózsaszín xps hab festése vízállóra,mivel?

az a hab nem szívja be a vizet szerintem
    06 309 495 056 vagy sandor kukac sesztak.hu... kérlek ne írj privátot!

Hely
    Hozzászólás
    681

Nem szívja be,de én csak más színt szeretnék és hogy a víz ne oldja le róla a festéket!
    Van bőven jó gépem.

hát akkor bármilyen akrilfesték jó lehet, száradás után azok vízállók lesznek. több, vékony rétegben fújd és várj a következő réteggel száradásig.
    06 309 495 056 vagy sandor kukac sesztak.hu... kérlek ne írj privátot!

Hely
    Hozzászólás
    681

Köszönöm a gyors választ.

rtilla
    Van bőven jó gépem.

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.368

Csak idő kérdése, hogy mennyire szívja be a vizet. Nyilván az úszótalpak nem túl sok időt töltenek a vízben, meg ki is tudnak száradni, de mindenképpen érdemes lefesteni.

Az akrilfesték is meg tudja marni a habot, tehát csínján a hígítóval(!), és pontosan kövesd Seszi leírását.

Üdv
    A dzsungelben minden ehető. Te is. http://poly-matrix.hu/ FB.: https://www.facebook.com/profile.php...6%3A1545734537
    Üzlet: 1182 Budapest, Vak Bottyán u. 1.

Junior Member
    Hozzászólás
    12

Az akril is megmarja a habot,nekem szétmarta a vitorlázószárnyat.En emfiksz szinezőt használok

A vízbázisú akril festéket ajánlom, száradás után már nem oldja a víz. Ezt használjuk a motoros hajómodelleknél a bóják festésénhez.
    A feleségem imádja a MODELLEZÉST!<br />H-119<br />BKV Modellező SE

Senior Member skeleton logója
    Hozzászólás
    381

Üdv.

Egy réteg epoxi gyanta, utána azzal festesz ami éppen a van. Vissza csiszolásnál vigyázz, mert ha kilyukad ott alá marhat a festék.

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.042

Hab festése oldószeres festékkel: Én azt szoktam csinálni hogy nemhogy vékony réteget fújok hanem egyenesen lehelletnyi réteget ködölök rá. Így nem marja meg annyira. Aztán hagyom megszáradni aztán megint ködölök aztán megint szárad aztán megint ködölök és ezt ismételem amíg jó nem lesz a színe.

Így le lehet fújni bármilyen habot. Én depront is fújtam így pedig az baromi érzékeny az oldószerekre. Ha picit többet fújsz már belemar.

Én a depronnál előtte szoktam kenni egy réteg vízbázisú parkettlakkot. Az némileg védi a habot. De csodát ne várj ha tocsogósra fújod akkor így is szarrá fogja marni az oldószer a habot mert nem zár tökéletesen a lakk sem. Vagy át diffundál rajta az oldószer. Nem tudom. Szóval így is ködölgetni kell. De biztosabb az eredmény. És a végeredmény nem lesz túl nehéz. Ez fontos pl egy depron gépnél.

Aztán ott van még az előttem elhangzott módszer az epoxy réteg. Na ez a legjobb arra tényleg fújhatsz bármit. De itt sem árt vigyázni mert ha túl sokat fújsz az epoxy alatt is megmarhatja a habot. Ha vastag az epoxy akkor nem. Viszont akkor nehéz lesz a termék. Lehet esetleg egy réteg üveg szövetet is bele laminálni. Mondjuk 50 est. És akkor még jobb lesz. Csak ez a legnehezebb verzió az összes közül. Viszont mind működik. Ki kell választanki kinek mi a cél.

Üdv: Viktor
    A boldogság mértéke egyenes arányban növekszik a földtől elhagyott méterek számával.

Mx 12, Blackbird, Plankwing, Telemaster, See Bee, qadrocopi.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva