Oldal: 1 / 12 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (111) összesen

Téma: Élethű modellek építése:

Senior Member Dezső46 logója
    Hely
    Nagykőrös
    Telefon
    06-20-433-1664
    Hozzászólás
    190

Élethű modellek építése:

Sziasztok:

Nekem is nagyon tetszenek az élethű modellek,éppen ezért minden tudás,és gyakorlat nélkül az egyik barátom segítségével belefogtam életem első repülő építésébe.Ez egy 2400-mm-es Rhönsperber vitorlázó volt.Ezek után nagyon megszerettem ezt az eléggé idő,és pénzigényes munkát,amit sajnos nem nagyon értékelnek (magyarán szólva eladhatatlanok). De ezt most hagyjuk.Ezek után a fiam,és saját részemre építettem kettő darab három méter hatvan hármasat is ami még a mai napig is csodálatosan repül. Persze engem is elkapott a hév,na meg persze a gyakorlat teszi a mestert és megépítettem az ötméteres változatot.Mivel ahol repülünk a termik nálunk olyan ritka mint a fehér holló,így természetesen elektromosra lettek építve. Ezek után annyira megtetszett a Csehek két üléses QUALT-200-L gépe hogy naná hogy ebből is építettem egy 1900-és 2800-mm-es is. Ezek után a méreteket szűkitettem, és megépül egy Magyar tipusú MANOKA,1400-mm,meg egy PICCÓ-2000-mm-es CSEH-gép. Na persze három hónap kihagyás után nem bírtam magammal és most építem a 4000-mm-es NEMERÉT,amit nemsokára berepülünk. Hogy ezek után mi t építek azt még nem tudom.Tehát három és félév alatt KILENC /élethű/ modellt építettem .Ezekből a 2400-as Rhönsperbert,és az 1900-as Qualt-200-ast adtam el. Elnézést kérek ha esetleg valakit ezekkel untattam volna de ennél szebb dolog mint egy létező repülő kicsinyített mását megépíteni,és repülni vele ez egy csodálatos érzés....

ÜDV: Dezső
    Manóka: 1.4m; Qualt 200-L: 2.8m; Rhönsperber: 3.63m & 4.88m; NEMERE: 4m & 6m

Re:Élethű modellek építése:

És mégszebb lenne, ha a nagyközönség képeket, neagyisten videókat láthatna Én boldog lennék
    Ugyis repülni fog, vagy ha nem hát belerugok

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.566

Macskaköröm ;D

Senior Member
    Hozzászólás
    758

Dettó!!!!!
    HUN-1671

Senior Member
    Hozzászólás
    1.258

+1 ;D

Hely
    Nagykőrös
    Telefon
    06-20-433-1664
    Hozzászólás
    190

Sziasztok:

Rajta vagyok az ügyön,és jövő héten lesznek képek!

Addig is a 2,8.m-es QUALT-200-ast megnézhetitek az elektromos repülők hirdetései között.

Senior Member sanyi1959 logója
    Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.042

Szia Dezső!
    A Scale kategória szerintem egyszerre kétfajta hobbit is magába foglal. A modellezést és a makettezést. Ha már repülő, hasonlítson is az eredetire! Teljesen igaz. Én is építettem már Plátust és most pedig két Zlin-142-est. Hát el kell mondjam nem egy egyszerű kérdés. Amit máskor rutinból megcsináltam ahhoz most el kell sokszor gondolkozzak, gondosan megtervezve a műveletsort, sok-sok fényképet felkutatni a neten amit csak fellelhet az ember, mert sosem tudni melyik részletrajz ad tökéletes vagy legalább jobb eredményt a modellen. Én gyerekkorom óta űzöm mindkét hobbit de a scale modell esetén el kell mondjam bonyolultabb az eset, mert még repülnie is kell és ha lehet jól is tegye azt!
    Nagyon is megértelek és megértem azokat akik a scale kategóriát választják! Szerintem a legnagyobb fába vágják a fejszéjüket!
    Summa summárum, nagyon megkapott ez a témakör az utóbbi hónapokban. Igenis én is szivesen látnék képeket a modelleidről, mint ahogy nagy szeretettel nézegetem más ilyen kategóriáju képeket is. Pl. Benus Tibi is nagyon profi ebben a múfajban. Örülök, hogy eggyel nőtt a számunk itt. ;D (taps) Remélem nőttön nő a létszámunk! Légy üdvözölve e kategóriában!

Hely
    Nagykőrös
    Telefon
    06-20-433-1664
    Hozzászólás
    190

Senior Member
    Hely
    Bojt
    Telefon
    06305811149
    Hozzászólás
    1.264

Nekem nagyon! Gratula hozzá! Üdv ksanyi.

Hely
    Nagykőrös
    Telefon
    06-20-433-1664
    Hozzászólás
    190

Szia Sanyi:

Őszintén bevallom hogy nagyon örülök a hozzá szólásodnak mivel ha hiszed ha nem , pár nappal előtte a Való Világ műsorát néztem és ott láttam egy ZLIN- típusú gépet repülni. Mondhatom, hogy szerelem első látásra.Elvan döntve hogy a Nemere befejezése és berepülése után egy ilyen gépet fogok építeni,természetesen ezt már robbanósra. A géped építéséhez jó egészséget,és kitartást kívánok!!!

Oldal: 1 / 12 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva