Oldal: 1 / 18 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (172) összesen

Téma: Wltoys A és L sorozat

Senior Member
    Hozzászólás
    316

Wltoys A és L sorozat

Sziasztok, teljesen új vagyok még az RC világban.
    Jelenleg úton van az első RC helikopterem egy WlToys v911 PRO.
    Elgondolkodtam, hogy idővel lehet vennék egy RC autót is.
    Bangood-on nézelődtem, a címben említett modelleket találtam a legmegfelelőbbnek.
    http://www.banggood.com/Wltoys-A949-...-p-918502.html
    http://www.banggood.com/Wltoys-A959-...-p-916961.html
    http://www.banggood.com/Wltoys-A969-...-p-916962.html
    http://www.banggood.com/Wltoys-A979-...-p-916960.html
    Valakinek van tapasztalata a 4 modell közül valamelyikkel? (kb. ugyanaz mind a négy)
    Például a helikopterhez amit veszek, mindenféle alkatrészt lehet kapni a legutolsó csavarig...
    Ezekkel mi a helyzet? Fogaskerék ha elkopik, annyi az autónak? Motort lehet cserélni?
    Ennyi lenne!

Köszönöm!!

Senior Member Emunem logója
    Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.919

Re:Wltoys A949 /A959 /A969 /A979

Hali,

Először is üdv az autók világában.
    Másodszor, inkább használj normális szöveget, ne kiemeltet, félkövéret etc... Semmivel sem hívja jobban fel a figyelmet, mint a sima.
    Szóval, ezek 1/18 arányúak, kicsit játékautó kategória, ami az árán is meglátszik, szóval csak csínján a "tuningolásával". Ahogy elnézem, ki lehet benne cserélni a motort, fogaskerekeket is elképzelhetőnek tartom, hogy cserélhető, bár ahoz kézben kéne tartani. A kérdés, hogy csak a heli akkujának töltési ideje alatt akarsz autókázni, vagy komolyabban is "játszanál", azaz komolyabb terepen (poros, kavicsos, füves terep, nem aszfalt) lenne a legtöbbet, vagy sem?
    Mert ezt az autót csak úgy ajánlanám, ha inkább csak aszfalton játszanál, vagy sima terepen, és utána alaposan áttakarítod, mondjuk kompresszorral.
    Alkatrészeket sztem nehézkésen fogod beszerezni, de egy oldalt találtam, ami hasznos lehet, a 959 buggy-hoz itt pl van alkatrész:
    http://www.myrcmart.com/wl-toys-l959-c-21_218_345.html

Nagyjából minden kérdésre válaszoltam, tapasztalat híján ennyi.

jó mókát.
    Üdv: Emunem

Minden lehetséges...

VRX Blade 10T / Piros rettenet
    W.I.P. / Axial SCX-10 / Ford F-150 aka KÉK Bálna
    W.I.P. / Tamiya TT-01 / Zöld darázs / BMW Z4 HB Project
    2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Senior Member
    Hozzászólás
    316

Idézet Emunem eredeti hozzászólása
    Hali,

Először is üdv az autók világában.
    Másodszor, inkább használj normális szöveget, ne kiemeltet, félkövéret etc... Semmivel sem hívja jobban fel a figyelmet, mint a sima.
    Szóval, ezek 1/18 arányúak, kicsit játékautó kategória, ami az árán is meglátszik, szóval csak csínján a "tuningolásával". Ahogy elnézem, ki lehet benne cserélni a motort, fogaskerekeket is elképzelhetőnek tartom, hogy cserélhető, bár ahoz kézben kéne tartani. A kérdés, hogy csak a heli akkujának töltési ideje alatt akarsz autókázni, vagy komolyabban is "játszanál", azaz komolyabb terepen (poros, kavicsos, füves terep, nem aszfalt) lenne a legtöbbet, vagy sem?
    Mert ezt az autót csak úgy ajánlanám, ha inkább csak aszfalton játszanál, vagy sima terepen, és utána alaposan áttakarítod, mondjuk kompresszorral.
    Alkatrészeket sztem nehézkésen fogod beszerezni, de egy oldalt találtam, ami hasznos lehet, a 959 buggy-hoz itt pl van alkatrész:
    http://www.myrcmart.com/wl-toys-l959-c-21_218_345.html

Nagyjából minden kérdésre válaszoltam, tapasztalat híján ennyi.

jó mókát.
    Köszönöm a választ!
    Az az igazság, hogy nekem ezek teljesen megfelelnek nem kell ennél komolyabb (mint mondtam első RC autóm lenne).
    Azzal is tisztában vagyok, hogy ennél az árnál nem kell csodákra számítani.
    Ami az írást illeti, csak az első hozzászólás marad olyan.
    Még egyszer köszönöm a segítséget!

Senior Member
    Hely
    BP XXII
    Hozzászólás
    5.851

Szerintem a modellezést úgy érdemes elkezdeni, hogy már az első autó se olyan legyen ami azonnal elveszi a kedved az egésztől.
    Persze ha van felesleges pénzed és időd, akkor lehet ilyen gyerekjátékokkal bohóckodni pár napig, na de utána rájössz hogy korántsem elég neked ennyi! Tudod, ha ez a dolog így működne, akkor minden motoros Babettával járna, mert először mindenki úgy gondolja hogy "nem kell nekem gyors motor, nem akarok én meghalni" :
    Tehát: ha kicsit is komolyabban gondolod a modellezést, ÉLMÉNYT akarsz kapni a pénzedért, akkor célszerű már eleve MODELLEK között válogatni, és megmondom őszintén, hogy azokból is a márkásabbakból!
    Most veszel egy nevetlen játékot 20 rugóért, de azonnal rájössz hogy ja, hát szar a motor, szar a műanyag fogaskerék, gyenge a szervó, ez nem is akksi, tök béna a táv mert kihagy, stb stb stb, és ha tovább sétálsz a saját csapdádban, akkor pár héten belül pikk-pakk azon veszed észre magadat, hogy "jaaaaaa, ennyiből már Tamiyát is lehetett volna venni, vagy HPI-t!!" és ezt viszont soha senki az életben semennyiért nem fogja tőled megvenni. Vagyis: TANULÓPÉNZ

Jó töprengést!!!
    Vaterra Twin Hammers
    Axial SCX-10 Jeep Krawler
    Turnigy Mini Rally Extreme
    HPI Mini Trophy
    High Performance HobbyKing Drift car

Senior Member
    Hozzászólás
    316

Idézet csab1hd1 eredeti hozzászólása
    Szerintem a modellezést úgy érdemes elkezdeni, hogy már az első autó se olyan legyen ami azonnal elveszi a kedved az egésztől.
    Persze ha van felesleges pénzed és időd, akkor lehet ilyen gyerekjátékokkal bohóckodni pár napig, na de utána rájössz hogy korántsem elég neked ennyi! Tudod, ha ez a dolog így működne, akkor minden motoros Babettával járna, mert először mindenki úgy gondolja hogy "nem kell nekem gyors motor, nem akarok én meghalni" :
    Tehát: ha kicsit is komolyabban gondolod a modellezést, ÉLMÉNYT akarsz kapni a pénzedért, akkor célszerű már eleve MODELLEK között válogatni, és megmondom őszintén, hogy azokból is a márkásabbakból!
    Most veszel egy nevetlen játékot 20 rugóért, de azonnal rájössz hogy ja, hát szar a motor, szar a műanyag fogaskerék, gyenge a szervó, ez nem is akksi, tök béna a táv mert kihagy, stb stb stb, és ha tovább sétálsz a saját csapdádban, akkor pár héten belül pikk-pakk azon veszed észre magadat, hogy "jaaaaaa, ennyiből már Tamiyát is lehetett volna venni, vagy HPI-t!!" és ezt viszont soha senki az életben semennyiért nem fogja tőled megvenni. Vagyis: TANULÓPÉNZ

Jó töprengést!!!
    Hello!
    Persze elhiszem teljesen igazad/igazatok van.
    A helyzet az nálatok teljesen ma a viszonyítási alap, biztos vagyok benne egy ilyen mindkettőknek óriási visszalépés lenne, viszont nekem *(meg az sem biztos hogy veszek) nem, mivel ez lenne az első.
    Hidd el szívesen megvenném én is a legdrágább/legjobb/légmárkásabb/leg... RC autót, de nincs miből.
    Egyetemista vagyok, nincs komoly keresetem szóval nincs miből többet adjak érte, ez körülbelül 11-12 eFt.
    Teljesen megfelelne kicsit játszadozni vele, jelenleg nem tervezek vele komolyabb terepen játszani illetve versenyekre járni.
    Ez teljesen más kategória mint ami neked van, pont ezért is az ára annyi amennyi...
    Esetleg tudsz ennél jobbat mondani ebben az árban? (szerintem nem)
    Illetve szerintem, még ha komolyabban gondolnám is butaság lenne egyből a legjobbat megvenni...
    Várom még a hozzáaszólásokat véleményeket!
    Köszönöm!!

Senior Member
    Hely
    BP XXII
    Hozzászólás
    5.851

Szó sincs róla hogy a legdrágábbat, csak az adott helyzetben elérhető legjobbat. Persze a modellezés elég sokba kerül, ez nem egy olcsó hobby, de azért lehet okosan, ésszel takikázva is csinálni, ha nincs rá sok pénz. Néha kétszer annyi pénzt gyüjteni nagyon-nagyon megéri.
    Van egy mondás: Sokszor az olcsó a drága.
    Milyen igaz! :

Én csak ezt tudom felhozni példának:
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...arehouse_.html
    Vettem egy ilyen kisautót. Két akkuval volt kb 24ezer ft! Rádióm már volt, azt nem kellett vennem.
    Komolyan mondom, hogy egy ultrabrutál jó kisautó, és biztos vagyok benne hogy mindenben kétszer jobb mint a nálánál épphogy csak olcsóbb gyerekjátékok! Ez már egy IGAZI MODELL, annak minden pozitívumával együtt!
    Érdemes elgondolkodni hogy 15ért veszek egy semit, vagy 30-ból kihozok egy olyan autót, hogy mindenki csodájára jár. És persze mindent lehet hozzá kapni.
    Vaterra Twin Hammers
    HPI Mini Trophy

Senior Member
    Hozzászólás
    316

Off-Road-ot vennék csak...
    Ez kb annyi távval mint a WlToys, szerinted ez is jobb?
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...mp_System.html
    (amúgy úgy döntöttem egyenlőre nem veszek)

Senior Member Emunem logója
    Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.919

Bocs a vau vau-érr, de én nálam a modellezés azzal indúlt, hogy volt egy 512-es Ferraim (Testarossa), ami előre-hátra/balra kanyarodott. Na abból idővel csak előre lett, és dragster irány a haverral a folyosón. Kb 20km/h volt a max az 1/18-ból, (Kgst piaci főfogás!!) alap 4,5 volt helyett majd 12v-al ment. Szóval havonta majdnem cseréltem a motor kefetartó részét kefékkel újra, mert elfogytak, bekrepált etc... Mindig valami újjat csináltunk rajta, rejtett plusz akku, utólagosan bekapcsolható turbó(2 vezetétet össze kapcsoltunk, vagy bontottunk, ha nagyobb helyen nyomultunk, a turbó ereje egy 9V elem adta, szóval nyugodtan lehet szidni, de ez volt a csúcs ) És semmit nem tudtam a modellezésről, mármint szakmailag. Karton/műanyag irattartóból spojler, koptatók, küszöb, diffuzor, kasztni megvágása, hogy ne legyen mindig kályha a buta nyáklap+motor. Szóval én így kezdtem. Mindez olyan 10éves koromtól.
    Sok sikert a modellező hobbyszakágban.
    Üdv: Emunem

Minden lehetséges...

VRX Blade 10T / Piros rettenet
    W.I.P. / Axial SCX-10 / Ford F-150 aka KÉK Bálna
    W.I.P. / Tamiya TT-01 / Zöld darázs / BMW Z4 HB Project
    2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Senior Member
    Hely
    BP XXII
    Hozzászólás
    5.851

Nálam meg ezzel indult 5 évesen...
    http://myvintagetoys.blogspot.hu/201...353-zivil.html
    Vaterra Twin Hammers
    HPI Mini Trophy

Senior Member Imuka76 logója
    Hely
    Nyíregyháza
    Telefon
    30/9291838
    Hozzászólás
    178

Idézet Calitri eredeti hozzászólása
    Off-Road-ot vennék csak...
    Ez kb annyi távval mint a WlToys, szerinted ez is jobb?
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...mp_System.html
    (amúgy úgy döntöttem egyenlőre nem veszek)
    Szia Calitri.
    Ez mindenképpen jobb,a wl-nél.A wl inkább távirányítós játék,mint modell.Inkább toldd meg egy kicsivel a rászánt pénzt,és jobbat vegyél.
    Üdv.
    /Stampede4x4 VXL
    /Hpi Sprint2 sport drift
    /HSP Flying Fish
    /Graupner U.S.Coast Guard
    /BMW3.5 CSL.1/12(1977)

Oldal: 1 / 18 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod