Oldal: 81 / 82 ElsőElső ... 3171777879808182 UtolsóUtolsó
Eredmény: 801 - 810 (811) összesen

Téma: DLG-t építek

Senior Member
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólás
    233

Senior Member sanyi1959 logója
    Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.090
    Egy orrésznek 17 gramm, nagyon jó súly! Mivel látom szénszál, aggódom a szabad és zavartalan rádióvétel miatt! Nem volt vékony kevlár vagy üvegszövet hozzá? Tettszik az alakja, kérdés, mi fér bele! Üveg vagy kevlárból vevő lennék pár darabra.
    Üdv, Sanyi
    DLG= ez az a kategória, ahol minden gramm számít, és mindennek qrva kevés hely van.

Senior Member
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólás
    233
    Még nem vágtam ki a kabintetőt, de úgy terveztem hogy 2 cella 260-350mAh befér az orrába, utána a vevő, vario ,e-mögött meg a két szervó egymás után. Az antennákat mint mindig, kivezetem a törzsből, úgy nem lesz vele gond, meg bent nem férne el 90 fokban. Kevlárral nincs tapasztalatom, üveggel is csak kevés, első kompozit nagy vitorlához csináltam üvegtörzset, hát kellett hozzá pár réteg szövet. Teljesen üvegből nem fogok csinálni, szerintem nincs értelme, esetleg az orra lehet abból.(ha rétegrendre van ötlet azt megköszönöm) A képen lévő darabot még nem biztos hogy használni fogom, de már ráragasztottam a farokcsövet. Merevséggel meg erővel nincs gond, de a külsővel nem vagyok megelégedve.

Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.090
    Az egyrészes törzseket is vegyes anyagfelépítésben állítják össze. Horváth Dani tudna neked jó törzsrétegezést mondani. Az orrészt ő kevlárból rétegezi, a swancot pedig szénből.
    Az Rcgroupson amit láttam, egyméteres DLG--hez orrész 4 réteg kevlár, swanchoz 3 szén.
    DLG= ez az a kategória, ahol minden gramm számít, és mindennek qrva kevés hely van.

Senior Member
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólás
    233
    Nálam a jól bevált rétegrend 1 réteg 200-as szén mindenhova(mivel itthon nem lehet könnyebbet kapni, meg ez nem is drága) a kényes helyekre(pl a farokcső csatlakozása) meg plusz egy réteg 200-as szén. Üvegből szerintem 3-4 réteg 48-as elég lenne az orrához. Úgy viszont biztos hogy nem jönne ki 17g -ra.

Hely
    Budapest, VII.ker
    Hozzászólás
    2.090
    A farokrészhez én körszövött széncsövet tennék a sablonba. Különféle átmérőben kapni, és alakítható átmérőre, és a kúposságot is gyönyörűen felveszi.
    Ja, és sokkal vékonyabb, könnyebb a 200gr-osnál. Nem emlékszem milyen a súlya, de utána tudsz nézni. Már csak egy 30 centis darabom maradt, de az olyan 50 grammosnak saccolható per négyzetméter.
    Üvegszövet is van ennél a Budakeszi gyártónál körszövöttben.
    Utoljára módosítva: sanyi1959 által : 2019-04-14 22:43

Senior Member
    Hely
    Vép
    Telefon
    06203594440
    Hozzászólás
    1.290
    Üdv. Körszövött szén sajna ide nem jo. Esetleg ha félbe el van vágva hogy egy darab 45fokos erősités legyen. Ha üveg orrot akarsz akkor a réteg 50-110-110-110 . Nekem az utolso törzsek festve és 4 réteg teli 110es üvegből 15-19g között voltak
    A könyebb törzsek 65g szén - 80as ud- 65g szén ,csőnél pedig megduplazva. . Az orrban 3x110es üveg. Az 1 részes méteres törzs más téma. Ott szigoruan kevlár orr . A helyzet az hogy több vékonyabb réteg merevebb szerkezetet alkot .
    A gyantamennyiséggel tudsz játszani. Min 6 bár nyomás. A felületet javitani nehéz 200as karbonbol . Az csak akkor lehetséges ha spread carbon azaz alapból lapitott . 4x4mm es négyzetek . A helyedben megprobálkoznék 80 as UD val .
    Vágd 30 fokban majd egy másik réteget -30 fojban hogy x alakban zárjanak . Konyebb és kellően erős lenne .
    Üdv
    Symbolic F3k project

Senior Member
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólás
    233
    Nagy kockás szenet már egyszer akartam venni, de épp elfogyott, azóta még nem használtam fel amit vettem, még 1 törzs kijön belőle. UD-val meg se próbálkozok, ha fixált lenne még úgy is nehéz lenne vele dolgozni. Akkor inkább a 160-as zsák vagy sávoly szövött szén, súlyban ugyan ott van(max egy kicsit több gyantát vesz fel). Inkább túlméretezem, és marad 16-17g minthogy dobás közben eltörjön. (legutóbbi gépemet egyik verseny elején megdobtam rendesen, de le volt ugorva a magassági zsinórja a csigáról. Egyenesen becsapódott a földbe, és csak az egyik oldalon tört el kb 3 centi hosszan a kabintető kivágásánál. Egy kis cellux+pillanatragsztó és végigrepültem vele a versenyt.) HA túl könnyű a gép az se jó. A felületet a kép nem adja jól vissza. HA nem lesz gond a nyomással és rendesen felviszem az anyagot a formára, akkor rendben lesz. Kevlárból biztos nem fogok csinálni, nehéz vele dolgozni, és nem elég merev. A törzs formája miatt meg merevnek kéne lenni a cuccnak(a lapos oldal miatt). Köszi a rétegrendeket!
    Üdv!

Junior Member
    Hely
    Budapest
    Telefon
    304717137
    Hozzászólás
    5
    Sziasztok!

Tudjátok esetleg, hogy a szlovák versenyzők belépőjén használt szalagot hol lehet venni és miért jobb mint a Tixo? Feltételezem, hogy erősebb.
    Másik kérdésem, hogy gondolkodom egy full balsa 1m-es csűrős szárnyon. Nem versenyezni, csak gyakorlásra és a "fun factor" kedvéért. Ragasztani szeretném a csűrőt és ehhez keresek valami erős és könnyű ragasztó szalagot, hogy ne flatteroljon be.
    Ha van használható javaslatotok, akkor ne fogjátok vissza magatok pls!

Köszönettel:
    R.G.

Senior Member
    Hely
    Vép
    Telefon
    06203594440
    Hozzászólás
    1.290
    Üdv . Szerintem te a holografikus szallagra gondolsz. Mikor szembe jössz akkor olyan mintha ledsor lenne rajta .
    Erre a célra a Kapton szallag a legjobb. Erosebb mint a tixo és a napon nem olvad ki belőle a ragasztó. 2 ev után simán lehuzod. A tixot leszedni elég gáz. Plusz csomo ragaszto a felületen marad.
    A masik ok a szallag használata az a védelem. Esetleges ütközés során a masik szárnyat nem engedi mélyre és nem nyílik szét a belépő. Erre a célra a cellux is megfelel.
    Aliexpressen keress rá
    Holographic tape
    Kapton tape .
    Mi ezeket használjuk
    Symbolic F3k project

Oldal: 81 / 82 ElsőElső ... 3171777879808182 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •