Oldal: 1 / 49 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (483) összesen

Téma: Hot Bodies Cyclone

Senior Member
    Hozzászólás
    177

Hot Bodies Cyclone

Sziasztok!

Van szerencsém 1 új autóhoz :-)

Most fejeztem be az összerakást. Kb délbe vettem kézbe, és 4-kor kezdtem el összerakni.
    Nagyon szép, precíz darab! A kormánymű nem túl bonyolult benne.
    Alapban adnak hozzá némi extrát is.
    3 féle stabi első és hátsó külön külön.
    Hézagoló lemezek 1 és 2 mm-esek, a futómű dön döntéséhez. Anti squat asszem :-)
    A futómű az egy az egyben a HPI Pro4-ről való, de már az új "Tamiya" gátlók vannak rajta, és a kihajtásokis a javított verziójúak. Legkorábban 2 hét múlva lesz kipróbálva, szerintem sok gond nem lesz vele.
    Major Péter

Senior Member
    Hozzászólás
    292

Hot Bodies Cyclone

Hy!

Ez az?
    Smartech Winner Pro
    <br />TL-01B
    <br />A-TECH ATX
    <br />http://img141.imageshack.us/img141/1...arsenalwm2.gif

Senior Member
    Hozzászólás
    282

Hot Bodies Cyclone

Az új "Tamiya" gátlók benne vannak / voltak már a Hara Edition Pro4-ben...

Senior Member
    Hozzászólás
    177

Hot Bodies Cyclone

De nekem nem volt Hara edition pro4-em :-)
    Ez legalább van :-)
    Major Péter

Senior Member
    Hozzászólás
    1.170

Hot Bodies Cyclone

Hoz valami uj erdekes megoldast vagy ez is csak egy ujabb klon? (rdx, 415, xray meg vagy meg 5 masik)

Senior Member
    Hozzászólás
    282

Hot Bodies Cyclone

Szia.

Nem ismerem a többi "klónt", de amit olvastam róla, hogy nagyon könnyű benne a spur geart cserélni, meg a difiket is elég egyszerű kivenni. Én ha lecserélem egyszer a Pro4-t valószínűleg ilyen lesz.

Nem a Tamiyások bántásából mondom (csak azt ismerem közelebbről) de ami nagy előnye a 415-el szemben, hogy a szíjak elhelyezéséből (a spur gear 2 oldalán vannak a szíj kerekek) adodóan előre be lehet tenni egy "hátsó" difit is. A Tamiyánál előre nem lehet difit tenni, csak különböző Yokomo alkatrészek felhasználásával lehet valamit belebuherálni.

A kormánymű egyszerű mint az ék, elég "komoly" módon lehet benne az ackermant állítani.

Boss, ezek a féltengelyek vannak benne? Hi igen akkor elől is? Csak mert létezik magából a féltengelyből nem alu is (előre), mint a Tamiyánál.

Na sok sikert az új autóhoz.

Senior Member
    Hozzászólás
    177

Hot Bodies Cyclone

A kormánymű teljesen új. Egy az autó hosszvonalának a közepén lévő tengely alapján mozgatja az első kerekeket.
    A súlypont nagyon alacsonayn van.
    Titánok a lengőkarok, és a kormányösszekötők.
    Szerintem a difiházak is titánból vannak. Borzasztó könnyű mindegyik. Aztán lehet, hogy nem titán, de nekem gyanúsan könnyű.
    A difiházak nagyon ötletesen vannak megcsinálva. 5 csavar kiszedése és a felső lengőkar lepattintása után ki lehet szedni a difit, vagy a szabadonfutót. Látszik, hogy versenyző tervezte. :-)
    Alapos tesztelésen ment át miután kiadták. Míg a többit nem tesztelték ennyi ideig, és ennyire rangos versenyzők.
    Szintén variálható a difi és a szabadonfutó magassága is.

Egyébként két egyforma autó nincs, mindegyikben van valami újdonság a többihez képest.
    Jól el van találva a darab.

Nekem volt 415Ms-em, mehnéztem a Corally-t, X-Ray-t, Robitronic-ot. Mindegyik hasonló felépítésű, de mindegyikben van valami 5letes és új dolog a többihez képest. Max a felépítés hasonló.

Major Péter
    Major Péter

Senior Member
    Hozzászólás
    177

Hot Bodies Cyclone

Igen Bálint ezek vannak benne mindenhol.
    Teljesen egyforma mind a 4db.

A spur gear cseréje is egyszerű. És be lehet tenni középre fix fogaskereket a központi szabadonfutó helyére.

Szerintem jól fogsz járni a cserével.

Péter
    Major Péter

Senior Member
    Hozzászólás
    1.170

Hot Bodies Cyclone

Barcsak valaki osszelopna a sok jo otletet az osszes autobol es csinalna egyet ami minden igenyt kielegit. Van sok a piacon ami kozel van a tokeleteshez de bosszanto hibak vannak mindegyikben.

A "klon"-nal nem lefitymalni akartam de ugye teny, hogy minden gyarto ezt az elrendezest nyomja az autokon - biztos mert mukodik :lol:. (ennek meg a neveben is benne van cyCLONE :lol - ne figyeljetek am ram csak irigykedek az uj autotokra

Senior Member
    Hozzászólás
    177

Hot Bodies Cyclone

Értem én hogy benzin! De mi hajtsa? :-)
    Major Péter

Oldal: 1 / 49 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod