Oldal: 1 / 14 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (138) összesen

Téma: Akit zavar a helyesírás a fórumon ...

Senior Member
    Hozzászólás
    854

Akit zavar a helyesírás a fórumon ...

... itt írja ki magából, ne lökje tele a többi - amúgy mással foglalkozó - témát.
    Üdv, Tomcat (Skype: tomcatfly)

Senior Member
    Hozzászólás
    450

A rossz helyesírás nam zavar. Az zavar, ha 4x kell elolvasni egy post-ot, hogy megértsem, mit akar a kolléga. ops:
    Üdv: <a href="http://vasix.hu/vasix">Vasix</a>
    <br />Vashegyi Zoltán
    <br />Skype: vasix75, Tel: 06-20-529-9504

Senior Member
    Hozzászólás
    854

Hello,

ezzel egyetértek.

Csakhogy vili legyen, hogy miért nyilt a topic és a helyesírás mely része van kritika alatt és milyen formában az Adok-Veszek-nél (ahol nem tudom mit keres mikor nem is oda való) íme:

http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=10795&start=15

Senior Member
    Hozzászólás
    1.420

Nos, az adott helyen ez valóban szerencsétlen megnyilvánulás volt. Ellenben
    szakmai témákban (értsd topic-ban) szerintem sem szerencsés a szándékos
    (fel sem merem tételezni, hogy nem az) hibahalmozás.

Talán nem én vagyok az egyetlen aki használja a kereső funkciót.
    Kellemetlen, sőt néha dühítő, hogy azért nem találsz valamit, mert a
    tudás birtokában lévő társunknak nem volt ideje mégegyszer átfutni a
    hozzászólását.

Nincs alapom bárkit is kioktatni a magyar nyelv helyesrási szabályairól,
    ezért közelítettem praktikus oldalról a problémát.

Senior Member
    Hozzászólás
    370

Sajnálom ha egyesek igénye olyan alacsony szintű, hogy ezek a szarvashibák nem zavarják, de nekem a szőr feláll a hátamon amikor ilyen szavakat olvasok:
    egyenlőre
    lessz
    eggyetértek

Intelligensebb, tanult embert ez igenis zavar, és nem hiszem hogy jó szemmel nézi. Már csak azért sem mert ha valaki sokszor olvas ilyen baromságokat, akkor egy idő után lehet hogy ez rögzül benne, és már ő sem fogja tudni melyik a helyes írásmód.
    Elejét véve néhány dolognak:a hibázó és a buta embert onnan lehet megkülönböztetni, hogy az előbbi belátja a hibáit. Az utóbbi pedig megmagyarázza.

Senior Member
    Hozzászólás
    854

Idézet Stomi eredeti hozzászólása
    Nincs alapom bárkit is kioktatni a magyar nyelv helyesrási szabályairól, ezért közelítettem praktikus oldalról a problémát.
    Egyetértek hogy nincs alapod rá és senkinek sincs, mégis van aki így érzi és nem onnan közelíti meg a dolgot, hogy esetleg keresés közben nem talál meg értékes írásokat.

Idézet Maxxx22 eredeti hozzászólása
    Sajnálom ha egyesek igénye olyan alacsony szintű, hogy ezek a szarvashibák nem zavarják
    Honnan tudod hogy kit zavar és kit nem ?

Intelligensebb, tanult embert ez igenis zavar, és nem hiszem hogy jó szemmel nézi.
    Megint csak: aki nem írja le hogy zavarja, az már nem is intelligens? Nem elsz népszerű ez a kijelentés mások szemében ...

És akkor mit csináljunk ? Le kell lőni ezeket az embereket, vagy adunk nekik még egy esélyt, hogy élve megússzák és megtanítod őket helyesen írni ?

Elejét véve néhány dolognak:a hibázó és a buta embert onnan lehet megkülönböztetni, hogy az előbbi belátja a hibáit. Az utóbbi pedig megmagyarázza.
    Na látod ebben végre egyetértünk: a hibázó ember belátta hogy helytelenül írt és "elnézést is kért tőled", te pedig folyamatosan elemezgeted az írásokat és megmagyarázod miért nem úgy kell írni, ahogy írták.

Szerintem kicsit legyünk konstruktívabbak és a modellezéssel kapcsolatos irományokat hagyjuk előtérben.
    Igazából nem látom értelmét a kioktatásnak helyesírásból itt a fórumon, de ha küldetésed van, akkor csináld! De van még egy ötletem, ha már nagyon feláll a szőr a hátadon és feldühítetted magadat.

Senior Member
    Hozzászólás
    370

Látom Tomcat te ezt egyszerű basztatásnak veszed, pedig nem erről van szó. (Amúgy eléggé látható hogy neked kifejezetten a személyemmel van problémád, köszönhetően egy korábbi nézeteltérésünknek)
    Majd amikor írnod kell például egy önéletrajzot, és azért hibázol benne mert buta emberek helytelenül írt szavai rögződnek a fejedben, majd eszedbe fog ez még jutni.

Senior Member
    Hozzászólás
    854

Szerintem ha itt a fórumon valaki nyilvánosan oktat ki egy hirdetőt a topicjában, azt szerintem elég sokan rossz néven vennék így tőled ismeretlenül.

Legalább vedd a fáradtságot, és ha ennyire van időd helyesírást elemezni, akkor mindenkinek pü-ben küldd meg a saját javított verzióját.

buziság
    &quot;E örööö, e bódottáá. E áá ö örö i bódottáá.&quot;<br />http://www.repulomodellezes.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    370

Idézet Tomcat eredeti hozzászólása
    Idézet Stomi eredeti hozzászólása
    Nincs alapom bárkit is kioktatni a magyar nyelv helyesrási szabályairól, ezért közelítettem praktikus oldalról a problémát.
    Egyetértek hogy nincs alapod rá és senkinek sincs, mégis van aki így érzi és nem onnan közelíti meg a dolgot, hogy esetleg keresés közben nem talál meg értékes írásokat.
    Arra viszont van alapja hogy felhívja a figyelmet az olyan hibákra, amiért egy normális iskolában már buktatnak.

Honnan tudod hogy kit zavar és kit nem ?.
    A te válaszaidból kitűnik hogy téged például nem zavar.

Intelligensebb, tanult embert ez igenis zavar, és nem hiszem hogy jó szemmel nézi.
    Megint csak: aki nem írja le hogy zavarja, az már nem is intelligens? Nem elsz népszerű ez a kijelentés mások szemében ...
    Majd elválik hogy kinek a szemében lesz népszerű.
    Normális embereket valószínűleg zavar.
    Gondolom lesz szórás, mert téged régebb óta ismernek...

És akkor mit csináljunk ? Le kell lőni ezeket az embereket, vagy adunk nekik még egy esélyt, hogy élve megússzák és megtanítod őket helyesen írni ?
    Nem lőjük le őket, de remélhetőleg egy kijavítás után jobban oda fog figyelni.

Na látod ebben végre egyetértünk: a hibázó ember belátta hogy helytelenül írt és "elnézést is kért tőled", te pedig folyamatosan elemezgeted az írásokat és megmagyarázod miért nem úgy kell írni, ahogy írták.
    Te miről beszélsz?

Szerintem kicsit legyünk konstruktívabbak és a modellezéssel kapcsolatos irományokat hagyjuk előtérben.
    Igazából nem látom értelmét a kioktatásnak helyesírásból itt a fórumon, de ha küldetésed van, akkor csináld! De van még egy ötletem, ha már nagyon feláll a szőr a hátadon és feldühítetted magadat.
    Így van, legyünk konstruktívak, de úgy írjunk már hogy a másik ember elsírja magát olvasás közben. Amúgy meg ne adj tippeket, te is leléphetsz. Sőt el is mehetsz a téma mellett.

Oldal: 1 / 14 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva