Eredmény: 1 - 10 (10) összesen

Téma: Amikor a motor dadog...

Senior Member
    Hozzászólás
    216

Amikor a motor dadog...

Hi all!
    Egy kis segítséget szeretnék kérni!
    Hajtottam ma egy picit Mugen MSX-3 gépemet, ami még csak 1 liter üzemanyagon van túl (éppenhogy be van járatva). Gondoltam picit most már adok neki, de persze ésszel. Elég szépen ment a gép egyszercsak elkezdett dadogni és azóta nem forog le. Olyan mintha szakaszosan tized másodpercre meg akarna indúlni, de mégsem. A karbi teljesen gyárira van állítva és nem piszkáltam. A motort bízom benne nem vágtam tacsra, úgy érzem a kompresszióval nincs gond. Pöcre indul és érzem a pull starton hogy van sűrítés. Először azt hittem megsütöttem, de akkor biztos gyengéb lenne a kompresszió.
    Talán csak valami bugulás lehet?
    Mi a véleményetek?
    Üdv!

Senior Member
    Hozzászólás
    123

Re: Amikor a motor dadog...

Idézet XARAI eredeti hozzászólása
    Hi all!
    Egy kis segítséget szeretnék kérni!
    Hajtottam ma egy picit Mugen MSX-3 gépemet, ami még csak 1 liter üzemanyagon van túl (éppenhogy be van járatva). Gondoltam picit most már adok neki, de persze ésszel. Elég szépen ment a gép egyszercsak elkezdett dadogni és azóta nem forog le. Olyan mintha szakaszosan tized másodpercre meg akarna indúlni, de mégsem. A karbi teljesen gyárira van állítva és nem piszkáltam. A motort bízom benne nem vágtam tacsra, úgy érzem a kompresszióval nincs gond. Pöcre indul és érzem a pull starton hogy van sűrítés. Először azt hittem megsütöttem, de akkor biztos gyengéb lenne a kompresszió.
    Talán csak valami bugulás lehet?
    Mi a véleményetek?
    Üdv!
    Ilyen?

REDNÁ-REDNÁ-RERERE-REDDDDNÁÁÁÁÁÁÁ-HÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ

:lol:

Viccen kívül sokat kap még mindig. Tekerkesd a magas fordulatit 180°-onként befelé, és huzz neki nyélgázokat ugy hogy a kerekek ne érjék a földet. Ha eléri akadás nélkül a max fordulatot, akkor ok, de ha fulladouik, akkor tekerj még-még, de ha már tul sokat tekertél (szegényitetted) akkor egyszerüen elfogy az üzi és megáll. Ha beállitottad akkor jöhet az alacsony fordulati csavar. Ezt tekerd ki minél jobban, és ugyanugy trepnigázokkal kiséletezd ki mikor a legjobb neki. Ha már kicsit is dadog, akkor fullad!

Remélem tudtam segiteni.

Üdv .gergew
    ...american way of drive...
    <br />...american way of life...

Senior Member
    Hozzászólás
    216

Amikor a motor dadog...

Igen Gergew értelek. Csak a probléma az, hogy gyárilag úgy ment a gép, mint állat. És egyik pilanatról a másikra jött a:

"REDNÁ-REDNÁ-RERERE-REDDDDNÁÁÁÁÁÁÁ-HÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ!"

Lehet, hogy még picit sokat kap, de attól félek nem beállítási gond.
    Ha elmelegszik a moci mik a tünetek? megszorúl a moci azt annyi?

Senior Member
    Hozzászólás
    170

Amikor a motor dadog...

ha melegszik akkor melegszik. :wink: nézd emg a gyári beállításokat és állítsd vissza ha "ment mint állat"
    :mrgreen:

Senior Member
    Hozzászólás
    216

Amikor a motor dadog...

A gyárin van még mindíg, kapja is az anyagot. Nem állítottam el.

Senior Member
    Hozzászólás
    915

Amikor a motor dadog...

Xarai nem kell félni ennyire! Nincs azzal a motorral semmi baj!
    Egyszerüen sokal! Nagogy sokat kap és nem beja eldolgozni az anyagot a motor! Ameddig sokat kap addig nincs is baj mert azt jelenti hogy bőven kap olajat! Ha NAGYON rázársz akkor visziont jöhetnek ezok a tünetek hogy nagyon meleg lesz a motor (forró, kis nyálad cseppentesz a hengerfejre és ha 3 mp-nél hamarabb párolog el akkor kicsit nyitsz rá)!

Ezekkel az alkoholos motorokkal az a legnagyobb bak hogy nagyon érzékenyek az időjárásra! Legfőképpen a páratartalomra! Lehet hogy ami tegnap jó volt az ma nem lesz jó! Lehet hogy a tenapi naphoz képest picit zárni vagy nyitni kell!

Szóval ne félj! NYUGI! Nincs annak a motornak semmi baja!!!!!!!!!!
    Mini Eco Expert: K'Models Glamour V2

Senior Member
    Hozzászólás
    216

Amikor a motor dadog...

Köszi!

Úgy látom mindenki a karbira gyanakszik, (hogy sokat kap) remélem ez a baja! Bár eddíg is ennyit kapott, nem állítottam és nem jó. De ma picit próbálok zárni.

Üdv!

Senior Member
    Hozzászólás
    915

Amikor a motor dadog...

Mondom hogy minden nap más!!!!!!!!!!!
    Mini Eco Expert: K'Models Glamour V2

Senior Member
    Hozzászólás
    324

Amikor a motor dadog...

hi
    én is elsőre aszondom karbi beállítás,után jön az hogy nem lyukas e a taank,vagy a üzicső.vagy nincs e bedugulva a karbi!
    Elado HPI Micro RS4<br />Eladó Xmods<br />ELadó M03

Senior Member
    Hozzászólás
    216

Amikor a motor dadog...

EMBEREK!!!

Köszönöm a segítséget mindenkinek!!!

Zárni kellett a karbin. Bár az kicsit fura számomra, Hogy a gyárival beállítással ment mint a golyó, azt 1 lityó üzi után megmakacsolja magát, de zártam és most ISZONYAT!

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva