Oldal: 125 / 302 ElsőElső ... 2575115121122123124125126127128129135175225 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1.241 - 1.250 (3013) összesen

Téma: Fpv race

Senior Member
    Hely
    Szabadbattyan
    Telefon
    703607687
    Hozzászólás
    546
    +1 Bercinek
    Penc kivalo helyszin, ez akar a bazis helyszine is lehetne az egesznek!
    Palyaval kapcsolatban az a velemenyem hogy legyen a rendezo joga/lehetosege hogy milyen palyat epit gyorsat, technikasat stb es az onkentes versenyzonek kell felkeszulnie az elore megadott korulmenyekhez ha a gepe tul gyors/ vagy lassu annak tukreben jelentkezzen egy versenyre vagy a rendelkezesre allo idoben "lojje" a palyahoz be a gepet pl a rally v mas versenyeken is a palyahoz keszitik fel a gepeket nem a palyat az autokhoz!
    Kaja/penz viszonylatban azt mondanam hogy legyen egy fix osszeg a rendezesert es felkeszuleseert jaro penz csak hasrautes szintjen 10-15 ezer Ft es ezt a resztvevok osszedobjak ha 10vagyunk 1000-1500/koponya es egy masik opcio legyen a kaja ha vallalja a rendezo vagy akar mas a kaja elkesziteset es azt ugyan ilyen alapon lehetne finanszirozni
    Koszi h elolvastad a velemenyem
    Udv
    QAVR FPV, 5.8Ghz , FatShark Dominator V2, Taranis XD9 Plus, Sbach 342, Acromaster, Phantom FX-61 FPV, Dynam Erazor 450, DJI Mavic pro, Vaterra Twin Hammers

Senior Member
    Hozzászólás
    327
    A gond ott is lehet hogy sokan most elöször látják a pályákat mások egész nyáron ezen gyakoroltak.
    Ugy gondolom, kellene rajzolni egy pályát és azon A B C D E F irányokat megadni.
    Ez lenne egy alap arra ha pl a C módban megy a verseny akkor erre lehessen gyakorolni.

Igy nem azon menne a közdelem hogy merre is forduljak meg hol vannak a nyilak hanem hogy ki a gyorsabb.
    A pályán A-F ig lenne a nehézség és mindenki azon az 1 pályán tudna gyakorolni arra amit szeretne.

Itt most nem egy Hermann Tilke tipusu dologra gondolok de talán külföldröl vagy saját ötletböl meg lehetne tervezni egy ilyet.
    Utoljára módosítva: rholas által : 2015-06-30 16:19

Senior Member
    Hely
    Penc
    Telefon
    06203943195
    Hozzászólás
    840
    Az időmérők előtt mindíg van lehetőség a gyakorlásra. Általában 8-9 ó között áll a pálya. 12ig gyakorlás. Majd kaja , utána időmérő. Ha valaki korábban azt mondja hogy mérhető az ideje azt is megteheti.
    NNNA BAMMEG!!!!! GRAUPNER MZ24 HOTT forever ,demá lecseréltem. Ez egy darabig örökös lesz.

Senior Member
    Hozzászólás
    392
    Idézet Seszi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ez volt az első és utolsó ilyen megtérítős eset. ez nem így működik. mindenki saját felelősségre repül. nem akartam ott ebbe beleszólni, de most egyértelműen leszögezem, hogy nem térítünk egymásnak károkat. lehet otthon repülni egyedül, meg a barátoddal a kertek alatt, ha ez nem tetszik.

az igazi tanulság az esetből az, hogy kapcsolóra kell tenni az angle módot. ha elmegy a képed, kapcsolsz egyet, és jelzed, hogy gond van.

ezentúl a versenyek, rendezvények belépődíja egységesen 1000ft. a pénzt az adott repveznek adjátok oda amikor megérkeztek. ez a nevezési díj, a részvétel feltétele. a repvez eldönti, mire költi, odaadhatja az egészet a nyertesnek, kaját csinálhat belőle, vagy akadályokat vásárolhat stb
    Némi lenézés és un szimpátiát olvasok soraid közt, remélem tévedek.

Elsősorban nem értem ezt a nagy kirohanást részedről, hogy Te leszögezed meg lehet otthon repülni egyedül stb. Nem tudom, hogy neked kitől kell hasonló ledegradáló hangnemet elviselned... nekem senkitől, és ez így is marad!

Én sem szóban sem írásomban nem hőbörögtem, a történtek miatt, sőt külön kiemeltem a sporttárs korrektségét, hiszen a költségek megtérítését ő maga ajánlotta fel. Anno a helis szekcióban szocializálódtam, ott is volt ilyen és aki hibázott az állta a költségeket. Ez az eset nekem egy 30 Euros wellpower akksiba, egy alu motortartóba (csak 4 db rendelhető 30 Euro) és egy szett HQ 6x45 prop árába került volna. Nekem ez nem kevés pénz, a srác ajánlatát készséggel elfogadtam.

Az ötleted nem rossz az angle móddal, de sajnos nem véd meg minden szituban. A mezőgazdasági utánfutó "S" kanyar kombinációban földhöz közel úgy 40 km/h-val tuti zúzda ha elmegy a képed. Nincs idő kapcsolgatni.

Hasznos az ilyen tapasztalat, hiszen mindenki ötletelget a biztonságon, pályakialakításon. Kialakult egy lelkes mag és 1-2 komolyabb verseny után lesz talán írásos versenyszabályzat is ami többek között az ilyen eseményekre is kitér. A versenyre való jelentkezés magában foglalja a szabályzat elfogadását, így később nincs miről vitázni.

A repvez kinevezése valamint a nevezési díj fizetés bevezétését üdvözlöm!

Köszönöm, hogy reagálhattam..
    ZSPF

Senior Member
    Hozzászólás
    392
    Idézet bebeboy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akkor jöjjön az én véleményem is.
    1. A srác nekem mutatta a ledet . Már be volt kapcsolva mikor a zsolték bekepcsoltak. Szóval hogy ki kapcsolt kire ebben az esetben kérdéses mivel a srác nem repült.
    A hiba ott volt hogy nem szólt : Helló be vagyok kapcsolva várjatok 10 mp et. stb... Védelmében legyen mondva hogy benn voltunk a házban tehát nem láthatta hogy éppen mire készül a csapat.

2. Ki volt jelölve egy pálya. Ezen volt aki végigtudott menni, volt aki nem. Én speciel nem. (tudod? rádiózavar)
    A szevező felelősége hogy ott repüljön mindenki ahoz az ki van jelölve. Ne akarjon senki egy másik-könnyebb pályát összerekni csak mert nekem nem fexik a "hivatalos". Vagy a változtatást a verseny elején kell végrehajtani ha a többségnek nem felel meg az aktuális.
    Az egyik pálya keresztezte a másikat, továbbá a pilóták feje fölött is elhúztak a kopterek. Volt benne veszélyes rész remélem ezt belátjátok. Mi van ha a malőr éppen ebben a szakaszben történik? Még csak nem is látja a paraszt mert rajta a szemüveg.

Tanulság : olyan pályát kell csinálini ahol mindenkinek lehet esélye. Legyen benne technikás rész ,és gyors is. A lehető legkisseb legyen a töréskárt okozó tényező.
    Éretm ezalatt hogy a kaputól 2 méterre ne legyen trágyázó gép stb.... ( sorry Áron .) A balesetveszély kizárása a pálya megtervezésénél , a kocsiktól-pilótáktól
    biztonságos távolság megtartása.

3 . A videórendszer egy mozdulattal áramtalanítható legyen! Ha valaki éppen csak pideket állítgat,vagy ledet mutogat ne zavarja a többit.

4. Költségek. Én nem tudom ki hogy van vele de én jó dolognak tartom ha egy ilyen rendezvényen számíthatok kajára. Közel egésznapos a program,
    és inkább eszek egy jó bográcsost, mint szendvicset. Azonkívűl a hangulata is jobb ,összébb kovácsolja a csapatot. Ezért is tervezek be közös kajálás a programba,még akkor is ha macerásabb . El kell menni-meg kell venni-elő kell készíteni-ki kell vonulni hozzá, el kell takarítani utána stb....
    Ezért 1000 ft szerintem korrekt költség .
    A pálya építés sincs ingyen ,minimális költséggel is kb 10 e ft egy pár alap kapu elkészítése. Ha pedig fejleszteni szeretnél akkor tovább pörög az összeg.
    Tanulva az előző versenyől , kiderül mi látszik mi nem a monitorban, mekkora akadályok indokoltak ,milyen anyagból stb..
    Gondolom mindenki szeretne egy egyre inkább színvonalasabb,a saját igényeinknek megfelelő pályát , ennek ára van.
    És szerintem ezek nem férnek bele összesen 1000 Ft os nevezési díjba. Kaja nélkül igen.

Szóval döntsük el hogy legyen, legyen kaja vagy sem.

Azt is beszéljül meg, hogy mely helyszínek alkamasak egy ilyen rendezvényhez. Ezekbe invesztáljunk külömben sosem lesz vége a költségeknek ha mindíg máshova megyünk. Annak a 2-3 helyszínnek pedig előbb utőbb meg lesznek az eszközei a pályaépítéshez.( lehetőleg ugyan olyanok)
    Szia Berci!

A LED "bemutatót" házon belül egy felszállni kívánó pilóta nem biztos, hogy észrevesz, pláne ha nem is szólnak róla. Az biztos, hogy az összedugás előtt én mindig szólok, hogy szeretnék felszállni!
    Ha én beizzítom a vadat és van valaki egy azonos frekin kéne némi zavart észleljek nem?

A pálya zászlókkal való kiegészítésére külön engedélyt kértünk a rendezőktől nevezetesen Áron és Seszitől. A pálya a zászlókkal valóban veszélyes volt, erre legközelebb jobban figyelünk.

Az ötleted a videórendszer áramtalanításával kapcsolatban viszont nagyon jó ötlet szerintem!
    ZSPF

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.565
    Idézet Zsolt piccolo fun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ... a led fényeinek bemutatásával totál kiütötte a video jelem. Egy két nyomorúságos nyavajgás után a lekapcsolt gép kb 15 m- ről. a szántóföldre esett.
    Azt meg hogy? mármint hogy tudja kiütni egy LED a videót? Ez 5,8giga?
    A videó csatornákat szoktátok egyeztetni?

Csak azért kérdem hogy mi is tanulhassunk belőle, ne csak te
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member
    Hozzászólás
    392
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azt meg hogy? mármint hogy tudja kiütni egy LED a videót? Ez 5,8giga?
    A videó csatornákat szoktátok egyeztetni?

Csak azért kérdem hogy mi is tanulhassunk belőle, ne csak te
    Tudomásom szerint a gép repkész volt, a fényekkel a videoado is életre kelt...

Szoktunk frekit egyeztetni, hogy a végén érkezőktől is be lett e kérve a freki azt nem tudom.
    ZSPF

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.565
    Idézet Hasi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezeket meg lehetne előzni. Először is mindenkinek be kellene néznie a szemüvegbe/monitorra, hogy szabad-e a frekvencia. Ezt megcsinálom még akkor is, ha egyedül repülök.
    Ami ilyen rendezvénynél még jó lehet, egy listát összeállítani, hogy ki melyik frekvencián repül, vagy még jobb lenne kis kártyákat nyomtatni a különböző frekvenciákkal rajta. Ezeket betesszük egy kosárba és ha valaki be akarja kapcsolni az adóját, el kell vennie egy kártyát. Az adó kikapcsolása után vissza kell tenni a kártyát és elveheti a következő.
    Hmmm.... lehet érdemes lenne betartani az alapvető modellezési szabályokat. Repülősök, helikopteresek a kiképzés során megismerkednek ezekkel a szabályokkal, de a quadro eléggé a levegőbe lóg, régi hagyományok nélküli új kategória. Úgy tűnik ennek az áldozatai lettetek.

Persze a linkelt szabályokat nem kell szögletesen lemásolni, mert nem törvény, de alapvetően minden közösségi reptéren hasonló szabályok vannak érvényben.

Pár helyen azt csinálják, hogy ki van téve a faliújságra egy lap amibe érkezéskor beírják a frekvenciát és ellenőrzik, hogy nincs ütközés, távozáskor meg kihúzzák magukat.
    Utoljára módosítva: keril által : 2015-06-30 20:37
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member n.james logója
    Hely
    Tök
    Hozzászólás
    3.523

Időmérés

Egy kicsit más témában, de a versenyhez kapcsolódik a kérdésem.
    Szerettem volna tesztelni egy rádió jeladós (433 MHz) időmérő rendszert, amit mostanáig fejlesztgettem, gondoltan egyszerűsítené az időmérést ha már megbízhatóan működik. Nem igazán nevezném sikeresnek a tesztelést, mivel összesen két esetben tudtam kipróbálni. Leginkább mindenki idegenkedett tőle, vagy egyéb nyomós oka volt hogy ne tegyük fel a gépére. Egyszerű a szerkezet, kb. 6 g, 4x2x1 cm plusz egy 10 cm-es szervókábel az 5 V csatlakoztatásához. (általában a vevőkön van szabad hely.) Elég lenne egy 5 cm-es szervó toldókábelt kivezetni és akkor lehetne csatlakoztatni az időmérés előtt.
    Ha beválik akkor lehetne fix azonosítóval mindenkinek saját adója a későbbiekben, és a gép szerves része lehetne a kütyü.

A kérdés az, foglalkozzam tovább vele és öljek bele még plusz időt (a teszteléshez legalább 2 ember kell), vagy felejtsem el, úgysem fogja senki feltenni a gépére, és marad a pontatlan kézi időmérés.
    A töki pálya rajzát már láthattátok a doksiban, elég gyors pálya csak a visszafordítóknál kell figyelni, viszont a sok kapu miatt nem nagyon lehet túl magasan repülni.
    Egy ilyen pályán már elég szoros eredmények lehetnek, a kézi időmérés nem biztos hogy elég megbízható.
    Ha nem kell, akkor jót játszottam, kidobom és kész.

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.565
    Idézet rholas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A gond ott is lehet hogy sokan most elöször látják a pályákat mások egész nyáron ezen gyakoroltak.
    Ugy gondolom, kellene rajzolni egy pályát és azon A B C D E F irányokat megadni.
    Ez lenne egy alap arra ha pl a C módban megy a verseny akkor erre lehessen gyakorolni.

Igy nem azon menne a közdelem hogy merre is forduljak meg hol vannak a nyilak hanem hogy ki a gyorsabb.
    A pályán A-F ig lenne a nehézség és mindenki azon az 1 pályán tudna gyakorolni arra amit szeretne.

Itt most nem egy Hermann Tilke tipusu dologra gondolok de talán külföldröl vagy saját ötletböl meg lehetne tervezni egy ilyet.
    A gyakorlat különbsége minden versenysportban fent áll.
    Én motorral versenyzek. Kakucsi, vagy esetleg a kecskeméti pályán szoktam edzeni. Ennél fogva itt nyújtok jó teljesítményt. Máriapócs tőlem iszonyat messzi van, kizárólag versenyen látom azt a pályát, így nincs is jó teljesítményem. De ezzel sokan mások is így vannak. Az élmezőny és a sereghajtók nem cserélődnek fel attól függően ki van hazai pályán mert aki tud az tud, aki meg nem az örül ha hazai pályán kicsit jobban megy neki. De nem tudom ti hogy vagytok ezzel a versenyzéssel, de mivel nálunk nincs pénzjutalom, csak a verseny öröméért megyünk. Teljesen mindegy hányadik helyezett az ember, mert az utolsó két versenyző is élvezettel küzd az utolsó helyért (utolsó helyezett általában egy üveg pálinkát kap fájdalom díjként )

Versenyek előtt kell biztosítani gyakorlási lehetőséget, hogy mindenki betanulhassa a pályát, de ezen felül a tudás fog dönteni.
    Kéri Laci

Oldal: 125 / 302 ElsőElső ... 2575115121122123124125126127128129135175225 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva