Oldal: 2 / 8 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (73) összesen

Téma: 4800 mAh-s LiPo akksi az Oriontol

Senior Member
    Hozzászólás
    1.438

4800 mAh-s LiPo akksi az Oriontol

Félreértés ne essék, nem vagyok én a lipo ellen. Sőt, kimondottan tetszene mondjuk abban az esetben, ha a gyártó mondjuk nyilvánosan nyilatkozna arról, hogy amíg a külső látható burkolat nem sérül, addig garantálja a rezgés/ütésállóságot bármilyen körülmények között, balesetveszély mentesen. Szóval ilyen szempontból semmivel többet nem várok el, mint a mostani akksijaimtól. :twisted:

Egyébként csak a próba kedvéért használtam már li-ion és li-po akksikat is autóban. Valami hihetetlen teljesítményt produkált vele az autó. Igaz csak egyszer, mert utána lehetett kidobni. (A szabályzó nem volt felkészitve li akksikra és természetesen nem ott kapcsolt le, ahol kellett volna.)
    Kb akkora teljesitményleadási különbség volt közte és a GP3300 között (a li javára), mint a GP3300 és mondjuk a régi 2100NiCd akksijaim között. Szóval ég és föld.

És ha már szóba került a brushless, akkor megemlíteném még hogy jobban is terjedhetne autós körökben. Ez talán jótékonyan hatna az árára is. Mert a repülésben már ugyanolyan "természetesen" használják, mint bármilyen hagyományos motort. Ennek megfelelően az áruk is és a választékuk is sokkal szebben alakul, mint az autósoknál. :wink:
    Volt már BL-szettem és szeretnék megint, de nem engedhetem meg magamnak hogy kétszer annyit áldozzak rá, mint egy hagyományos motor+szabályzó kombóra. :roll:
    Mivel az utcára kerültem a családommal, így a modellezést befejeztem. Újabb hsz-ek sem lesznek.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.170

125$ a fenti LiPo pakk ara. A spec Scorpion tolto http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin...?&I=LXKLK9&P=7 85$. Ez max 10A-rel nyomatja az akksikat es 20 perc alatt tolti fel 90%-ra ami teljesseggel elegendo nem kell peakelni a maximalis teljesitmenyhez mint a NiMH-t, nincs memoria effekt, nem kell futam utan kisutogetni amikor eleri a kritikus feszultseget a beepitett elektronika lekapcsolja a pakkot.

Ez 210$~44000HUF. Ket valogatott sor kb 30-32kHUF es azok sehol sincsenek ehez kepest es 12-14ert nem lehet jo toltot kapni. Ehez jon meg hozza hogy a toltesi ido 6A-en ~40 perc.

http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin...&I=LXKSW2&P=ML 170$ a BL szablyzo

http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin...&I=LXKSW0&P=ML 240$ a BL szett motorral

Ezek szerint a GTB szabalyzo annyiba kerul mint a Quantum Competition 2 vagy barmely mas csucs szabalyzo ami elbir egy hasonlo teljesitmenyu motort (ne 27 koros motorhoz valo szabalyzokkal hasonlitgassuk ossze ugye) es ez kefes motorokhoz is jo. A motor kulon 70$ ami szinten nem sokkal tobb mint a kefes motorok ara.

Spektrum DSM radio: 250$

Szoval mar most sem igaz, hogy az uj technologia dragabb lenne mint a hagyomanyos es ezeknek az ara az elkovetkezo egy evben esni fog. Az biztos, hogy ha az ember valt az megterheli a penztarcat de ha most indul akkor a fentiek mint alternativa mar most is elerhetoek. Azt hiszem nem kell felsorolnom az elonyoket.

Nem azt mondtam, hogy mindenki rohanjon LiPo akksit meg brushless motort venni, csak azt, hogy ez lesz a jovo es nekem tettszik

Senior Member
    Hozzászólás
    158

Peti,
    Szerintem igazad van. A LiPo aksik nem drágábbak sokkal, viszont annyival több élményt is nyújtanak. Ha beindul a nagy tételbeni gyártásuk, akkor pedig lejjebb fog menni az áruk. A brushless tech is el fog szerintem terjedni, ha másért nem amiatt, mert hosszútávon olcsóbb. Hosszabb motor élettratam, nincs eszterga, nincs szénkefe kopás.
    Persze, a beégett régi technológiát nehéz leváltani, pedig talán itt lenne az ideje... :roll:
    Meglátjuk...

Robi

Senior Member
    Hozzászólás
    215

Sziasztok.

Én ugyan csak hobbi szinten autózok, de a hpi rs4 sport1-ben már hónapok óta egy repcsis brushless motor van(12000Ft) + Szabi(10000Ft) és egy 3 cellás 2200mAh lipo pack(8000Ft). Olyat megy hogy a hajam leesik, a kefésekkel nem tudom összehasonlítani. Eltépi a szíjjat, ledarálja a szíjkereket, vezethetetlenül gyors. Nekem semmi bajom vele. A lipo akksiknál csak arra kell vigyázni hogy a cellákat kiegyenlítő töltővel töltsd és nem robban fel. A repcsimben olyanokat kaptak a lipók zuhanásokkor hogy meggyűrődtek de még mindíg működnek. 20 perc alatt azért én nem tölteném őket. Max 1C töltés, de ez a lipo akkuknál kb 1,5 órás töltést jelent.
    Kiegyenlítő töltő karzónál azthiszem 6000Ft. Ennyiért nem kapsz normális nimh töltőt.
    Üdv: Fushi 06/30 274 3599

Nekem semmi bajom ezzel a mostani technológiával :P szeretek bütykölni de hát ha ez a jövő...állok elébe! :twisted: a Li-Po akksiknak meg az 1etlen hibája h robbanékonyak...de nincs vmi anyag amivel kordában lehet tartani?mert mondjuk 1 szőnyeges versenyen történik 1 nagy ütközés az 1ik kocsiban eltörik a li-po akksi és szétmarja/égeti a szőnyeget...ja meg h ha ilyen instabil formában dobják ki a gyárak az első Li-Po akksikat autóba akkor szembenézhetünk 1 új autópusztulási formával megtörténhet h begyullad a kocsi :? bár ez még 1előre a jövő zenéje....

Senior Member
    Hozzászólás
    1.170

A "robbanekonysag" letezo problema amennyiben valaki nem ismeri a technologiat es nem tudja mit tehet meg az akksikkal es mit nem. Erre a konkurencia meg ra is tesz remhireket terjesztve az akksirol. Meg nem lattam olyan kepet ahol egy auto ki lett volna egve LiPo akksi "baleset" kovetkezteben. Ennek egy oka lehet: meg nem fordult elo senkivel. Ez persze jelentheti azt is hogy tul kevesen hasznaljak meg azt is, hogy az ujabb fejlesztesu akksikat mar nehezebb az egbe kuldeni... :roll:

Ha azt nezem, hogy a mobiltelefonokban is evek ota hasznalunk Lithium akksikat, en speciel sose feltem hogy felrobban a kezemben vagy az arcomra olvad a telefon...

nem tudom, de ahogy tobben is mondtak a kovetkezo egy (max ket) evben valaszt kapunk a kerdesekre...

Senior Member
    Hozzászólás
    1.941

az igaz, hogy a mobilokban is van lipo, de azokat nem éri közvetlen fizikai hatás illetve azokat nem töltöd gyorsan.
    lipo robbanás simán előfordulhat, mivel ha ütközöl egy nagyot és töltöd, akkor beindulhatnak kémiai folyamatok.
    lehet azért nem hallotunk ilyenről mert még itthon nem nagyon használják
    Tamiya fan

Senior Member
    Hozzászólás
    271

Senior Member
    Hozzászólás
    271

Hi.

Nekem mondjuk jobban tetszene, ha az aksi fém tokozást kapna, mert az azért nem hazudik, ha baj van.
    A NiCd aksik nekem nem robbantak fel régen, pedig volt hogy otthagytam az asztalon és kétszer annyi ideig töltöttem mint kellett volna.
    Az asztalra ráolvadt, mert nem volt olyan töltőm ami lekapcsolt volna, szétrepedt rajta minden fólia, és az aksi is megadta magát, de nem robbant.
    A NiMh aksik szétdurranását már láttam, az egyik autómodellező kolléga mutatta be idén amikor szerencsétlenül összezárta az aksit az egyik versenyen. Semmi extra, egy kis csattanás, egy kis füst, de senkinek nem lett semmi baja, pedig rendesen körülállta a kolléga és a tizenegynéhány éves fia az autót.
    LiPoly cellákkal szerintem a mentő vitte volna el őket,(meg minket is) mert amint hallom, nem az a legnagyobb probléma, hogy az aksi felrobban ha megsérül a tokozás, hanem az ,hogy ebben az esetben lángoló trutyit fröcsköl szét ami felgyújt minden éghetőt.
    Kíváncsi lennék első körben, hogy ezek az aksik hogyan reagálnak egy esetleges rövídzárra, nedvességre, ütésre. Hiba esetén csak az aksi megy tönkre, vagy esetleg fel is gyújthatom vele mikrokörnyezetemet.
    Én elhiszem, hogy a fejlődés erre tart, és örülök is hogy van fejlődés, de megvárom amíg az amerikai pofák ilyenekkel fognak buggy versenyen a tengelyig érő pudvában nyomatni, meg métereseket repülni, meg hihetetlenül egymásnak ütközni.
    Na majd akkor elgondolkodok a vásárláson.

Pá.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.170

Idézet HYPO eredeti hozzászólása
    Én elhiszem, hogy a fejlődés erre tart, és örülök is hogy van fejlődés, de megvárom amíg az amerikai pofák ilyenekkel fognak buggy versenyen a tengelyig érő pudvában nyomatni, meg métereseket repülni, meg hihetetlenül egymásnak ütközni.
    Na majd akkor elgondolkodok a vásárláson.

Pá.
    Hypo,

Akkor eljott a te idod :lol: , nem egy off-road klubbversenyen van mar lipo+brushless kategoria az rctech-en aradozott rola valami ficko. 10 percesek a futamok. Az biztos viszont hogy nincs tengelyig ero pudva de ugratok bizony vannak szepszammal.

Oldal: 2 / 8 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva