Oldal: 1 / 22 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (212) összesen

Téma: Pulzáló sugárhajtómű

Junior Member
    Hozzászólás
    13

Pulzáló sugárhajtómű

Sziasztok

Érdekelne a modellezésnek ez a formája is.
    Úgy hallotam régen M.o. ennek nagy hagyományai voltak.

Mivel olcsobb megoldás mint egy gázturbina,jettet lehet vele építeni.
    A V-1 is ezzel repült vagy 600 km/h-val.
    Igaz,többször kérdezösködtem de eladó hajtómüvet nem tudtam szerezni.

üdv

Rocketman

mmormota
    Guest

Pulzáló sugárhajtómű

Nagyon régen létezett egy csehszlovák gyártmány. Ezt a repülő alá szerelték, belül nem lehetett, mert meggypirosan izzott a csöve működés közben. A hangja pedig valami rettenetes volt... Ez akkoriban nem volt lényeges szempont, az itthoz kapható dugattyús motoroknak sem volt semmiféle hangtompítójuk, két szögletes lyuk volt a hengeren a kipufogó.

Junior Member
    Hozzászólás
    13

Pulzáló sugárhajtómű

Szia mmormota!

Te tudsz eladó példányról,ill. paramétereiröl?

A hangjáról én is elmesélések alapján hallottam.

1 kis kitérö:

A netten találtam 1 helit ami egy kb.80 kg embert is elrepit.
    A "duda" az egyik rotor végére van szerelve a másikon csak ellensuly található.

Az egész heli egy székböl,egy torronyból és a rotorból áll, farok rotorra ebben az esetbe nincs szükség.Sulypont áthelyezéssel kormányozható állitolag elég jó indulatú.

Visszatérve:

Külhonban még használják,a netten CONCORD modellt láttam 2 db "dudával".
    Üdv

Rocket

Moderátor
    Hozzászólás
    1.965

Pulzáló sugárhajtómű

Sziasztok!

Ennek a pulzáló sugárhajtóműnek a hangján kívül volt még egy igen nagy baja. Nevezetesena membránszelep igen hamar elégett, így sűrűn kelett csereélni. (A V1 hajtóműve is ez volt)

Van ennek egy mási változata (szerintem a helikopter rotorhajtása is ez) amit Gluharef hajtóműnek is szoktak mondani. Ez is pulzál, de itt nincsenek szelepek. A pulzálást a csövek (égéskamra, fúvócső, szívó és keverőcső) méretezésével érik el. Ha jól van méretezve, akkor gázlengés alakul ki és működni kezd a hajtómű.

Ezeknek a hatásfoka igazából magasabb sebességtartományokban jó. Kis sebességnél nemigen gazdaságos.

Üdv,
    Fuhur

Senior Member
    Hozzászólás
    420

Pulzáló sugárhajtómű

Sziasztok!

Engem is érdekelnek ezek a repülők. Eddig csak videón láttam, de nagyon érdekesnek tűnik. Ha esetleg valaki tudja, hogy hol lehet kapni ilyen motort, feltétlenül írja meg. Egyébként milyen üzemanyaggal mennek a pulzáló hajtóműves repcsik??

Üdv: Bedore

UI Egy videó, akit érdekel:

www.modelairplanenews.com

Junior Member
    Hozzászólás
    13

Pulzáló sugárhajtómű

Helloka!

A"duda" üzemanyaga tiszta benzin,gyújtó szerkezetet nem igényel,
    a szelepek gyakori cseréjéröl Én is halottam,és kb 1,5 kg tolóeröt tudnak.
    Igenám de a repcsit akár 300 km/h-ra gyorsítják.

Sajnos másik hátrányuk,hogy mindig teljes gázon mennek.

Üdv

Rocketman

Pulzáló sugárhajtómű

Sziasztok!

Engem is érdekel a pulse jet hajtómű. Van is egy tervrajzom egy ilyen hajtóműről, bár én még nem csináltam meg. Szerintem egyébként érdemesebb csinálni, mert én még eddig nem láttam egy gyártó cégnél sem, hogy ilyen hajtóművet gyártott volna. A rajzot amúgy letölthetitek innen. Amúgy egy pár pulse jet (meg gázturbina) hajtómű fent van a lapomon az rcmodellrepulo.lap.hu címen. Ha érdekel titeket, akkor nézzétek meg!

Üdv:
    Lacos

Pulzáló sugárhajtómű

Ja, amúgy van egy nagyon tuti pulse oldal, ahol van egy csomó kép, meg egy teljes repülő+motor tervrajz! A cím: pulsejet.amtjets.com.

Üdv: Lacos

Pulzáló sugárhajtómű

Idézet fuhur eredeti hozzászólása
    Van ennek egy mási változata (szerintem a helikopter rotorhajtása is ez) ...

Ezeknek a hatásfoka igazából magasabb sebességtartományokban jó. Kis sebességnél nemigen gazdaságos.
    Kedves Fuhur!

Megcáfoltad saját magad a fentiekben írtakat! Ha nagy sebességtartományokban jó a hajtómű hatásfoka, akkor hogy lehetne helikopter hajtómű :?:

Amúgy szerintem is jobb ez a megoldás az általad leírt hajtómű, de sokkal bonyolultabb is. Egy "mezei" modellező nem hinném, hogy el tudná végezni a számításokat, meg aztán le is kellene azt pontosan gyártani! Kicsit hasonlít ez a hajtómű a torlósugárhajtóműre. Az is egyszerű, de megépíteni....

Ja, amúgy a helikben "rendes" gázturbinás sugárhajtómú van! (Biztos forrásból tudom. Az egyik rokonom ilyeneket szerel.)

Üdv:
    Lacos

Pulzáló sugárhajtómű

Ezt nem a rotor tengelyhajására "használják" hanem a rotor végére szerelve szaladgál körbe-körbe!
    üdv: hora

Oldal: 1 / 22 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve