Eredmény: 1 - 4 (4) összesen

Téma: Olcsó Hd sportkamerák

Senior Member
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    119

Olcsó Hd sportkamerák

Sziasztok!

Most próbálom megérteni az FPV dolgot és összerakni egy egyszerűbb konfigot.
    Így érthető, hogy sajnos nem a Gopro-t nézegetem, hanem az olcsóbb akció/sportkamerákat.
    A nagy kérdés mégis megvan:
    Miként tudom átvinni az élőképet a kamerából Pl egy Overmax actioncam2.1-es kamerából, vagy hasonló kategóriájú kamerából? A gopro,hoz találtam usb-s csatlakozót. Az csak gopro, vagy univerzális is lehet.

Segítséget előre is köszi!

Moderátor csomy logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.323

Re:Olcsó Hd sportkamerák

Ez teljesen kamera függő. Úgynevezett AV out kimenet kell legyen a kamerán. A GoPro három illetve a mobius kamerákon ez történetesen az USB csatlakozó egyik lába.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.277

Idézet halex eredeti hozzászólása
    Miként tudom átvinni az élőképet a kamerából Pl egy Overmax actioncam2.1-es kamerából, vagy hasonló kategóriájú kamerából?
    Ha van AV (analóg videó) kimenete, akkor azt kell használni, ha nincs, akkor szitu függő lehet és mit lehet csinálni.
    Megjegyzés, a kamerák általában nem élőképet adnak ki, hanem késleltetett.

Member
    Telefon
    +36209385760
    Hozzászólás
    72

Mobius: lehet hozzá usb -> AV kábelt kapni néhány dollárért, ezen rögtön van táp bement csatlakozó is, modellezésben ,,szabványnak'' számító csatlakozóval (hogy hívják a szervócsatlakozót szaknyelven?). Az AV kimenet késleltetése nem elhanyagolható, de néhány száz ms körül van. Műrepülésre valószínűleg alkalmatlan, de utazórepülésnél szerintem alkalmas a gép vezetésére. Bár nem volt kérdés, de a Mobius ,,kibelezhető'', a házából eltávolítva, és megfelelően hosszú CMOS szenzor kábellel (szintén néhány dollárért beszerezhető) az elektronika, az objektív és a tápellátás viszonylag nagy szabadsággal, egymástól nem túl távol levő helyen beépíthető a gépbe.

pl:
    http://hobbyking.com/hobbyking/store...rSearch=mobius
    Bixler2 - FrSky Taranis+ - Vick - Warp360 - ZeeBee

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve