Eredmény: 1 - 4 (4) összesen

Téma: Zeta FX-79

Támogató bedrock logója
    Hely
    Eger
    Telefon
    303778712
    Hozzászólás
    5.364

Zeta FX-79

Sziasztok,

Az FPV repülők topicban már írtam erről a gépről. Kaptam több kérdést is a géppel kapcsolatban, így gondolom megérdemel egy topic-ot.

A gép paraméterei:

Fesztáv: 2000mm
    Hossz: 862mm
    Repsúly: 1500-3000g

A Phantom FX-61 nagy testvére ez a gép. A phantom is kedvelt FPV platform, de az FX-79 kifejezetten erre a célra lett fejlesztve.
    Hatalmas hely van pakolni. 2db 5000mAh 3s aksival tervezem repíteni, de dupla ennyi aksi is kényelmesen elférne.

A PNF verziót vettem meg a Hobby-Paradise -től. A gyári motort egy 1100KV 180g Turnigy-re cseréltem az 50A szabályzó helyett pedig egy 70A-es Turnigy került be.
    12*6 csavarral 60A a csúcs fogyasztás, a jelenleg (1db 5000mAh aksival) 1980g felszálló súlyát megtolja függőlegesen felfelé ez a konfig. Tehát van benne egy kis tartalék nagyobb szél esetére is.
    Ezzel az összeállítással 8A fogyasztással 40-50km/h az utazója.

Könnyű vezetni, nem probléma az eldobása sem.

[url=http://www.rcpilot.hu]A képet az RcPilot.hu tárolja.[/url

A képet az RcPilot.hu tárolja.

A lehetetlen nem tény, hanem vélemény!
    (Muhammad Ali)

Támogató bedrock logója
    Hely
    Eger
    Telefon
    303778712
    Hozzászólás
    5.364

Re:Zeta FX-79

Meg volt egy fogyasztási teszt: 30 perc alatt 20km-t repült 3600mA felhasználással.
    (Muhammad Ali)

Senior Member
    Hely
    Békéscsaba
    Hozzászólás
    1.057
    Éppen azon gondolkoztam, hogy nyitni kellene ennek a repcsinek egy topikot, de megtaláltam az "archívumban". Valószínűleg sokaknak lesz a karácsonyfa alatt (nekem is), hála a HK akciójának. Nem tervezem kicserélni a motor szabi párost, csak ha nem leszek megelégedve a teljesítményével, viszont hezitálok a 3 és a 4 cella között. Ennek a függvénye lehet a propméret. Használja valaki a gyári konfiggal? Ha igen, akkor hány cellával és mekkora proppal? Mekkora lehet az utazó fogyasztása?
    Viktor

Támogató bedrock logója
    Hely
    Eger
    Telefon
    303778712
    Hozzászólás
    5.364
    Kipróbáltam a gyári konfigot. Simán elrepülget vele, de megterhelve 2,5-3kg val, már kevés, nincs benne tartalék.

A motortartót érdemes megerősíteni, ha nem behajló csavart használsz. A szervókarokat, kormányemelőket hasznos áthelyezni a szárny tetejére, leszálláskor ne tépje a fű.
    Alap terhelés fölött már nem nem egyszerű az eldobásos start, kézből gumizok.
    (Muhammad Ali)

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve