Oldal: 6 / 27 ElsőElső ... 234567891016 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 51 - 60 (263) összesen

Téma: Kvarcpárokról, kvarcproblémákról.

Senior Member
    Hozzászólás
    883

Re: Kvarcpárokról, kvarcproblémákról.

Hello Djdevil!

A Hitech adókristályt nem használhatod a Futaba rádióba! Korábban már ebben a topicban megírtam, de megismétlem, hogy a Futaba különösen kényes arra, hogy eredeti Futaba kristályt használj!
    Idegen adókristáy nem fog berezegni a Futaba adóba! Kinjában vergődik a Futaba alaposzcillátor, azért megy csak néhány méterig az adás.
    Ha eredeti Hitech kristály nem megy az eredeti Hitech adóval, akkor vagy az adó rossz, vagy a kristály. Ki kéne próbálni a rádiót egy új kristálypárral, de csak olyannal, ami a márkával megegyezik!
    Össze-vissza dugdosásból csak géptörés lesz! Az elektronikában semmi sem javul meg "magától"!

Sanyi bátyó
    Homo Sapiens Modellaricus

Senior Member
    Hozzászólás
    267

Kvarcpárokról, kvarcproblémákról.

Tisztelt Mindenki!

Nagy problémám van.Az adó kristályom elromlott. Hol ad jelet,hol nem. Az lenne a kérdésem,hogy kuka vagy meg lehet esetleg javítani? /Érdemes-e?/
    A másik ami nem ide tartozik,de van egy rossz adóm is. /Bár nem az enyém,de megkértek,hogy csináljak valamit vele./ Attól hogyan lehet megszabadulni? Hol lehet esetleg leadni?
    Köszönöm a segítséget.
    Miért nem lettem Isten szolgálja?! Mindig csak a gondok...

Senior Member
    Hozzászólás
    883

Hello Bur07!

Ha egy adókristály rossz, az végleg rossz! Nincs olyan, hogy néha jó, néha nem. A rádiódat kéne megvizsgálni, mert a jelet az elektronika sugározza ki, nem a kvarc. A kvarc csak egy rezgő elem a kapcsolásban. Ha a kvarc rossz, akkor nem rezeg be, nincs kimenő jel. Rossz kvarc esetén soha nem is lesz kimenőjel. Valószínű, hogy valami alattomos kontakthiba van a kvarckristály foglalatánál, azért van ez a megy-nem megy jelenség!
    Egy kvarc bevizsgálásához kell egy alaposzcillátor, ami a kvarc valódi alapfrekvenciáján rezeg, és ezt a rezgést megmérni pedig kell egy pontos frekvenciamérő készülék. Ez a minimum alapfelszereltség.
    Javaslom a rádió alapos vizsgálatát, ahol rejtett kontakthibát kéne felderíteni!
    Sok sikert, az ilyen vizsgálat igazi "iszapmunka". : : :

Sanyi bátyó

Senior Member
    Hozzászólás
    267

Hali Sanyi bátyó!

Köszönöm!
    Nem bírtam magammal és kipróbáltam lehetőségeket. Rádióba egy új kristályt raktam és minden működöd rendesen. Járattam mindent 40 percig. És nem volt semmi gond. Közben azé tartódtam pár perc szünetet.
    Aztán egy új rádióba beraktam a régi kristály párt. /Jelzem új volt minden./ Nem történt semmi. Hagytam a dolgot pár percig. Aztán bekapcs és jó volt minden.Kikapcs 10 perc járatás útán. 2 perc pihi. Aztán bekapcs és megint semmi sem működött.
    Ezek után most már tényleg nem tudod mi van. De azé még egyszer köszönöm.

Senior Member
    Hozzászólás
    883

Helo Bur07!

Meg kellene adnod a rádió pontos típusát és a kvarcok típusát! Részletesen azt, ami rá van írva.
    Akkor talán többet tudok segíteni.

Sanyi bátyó

Senior Member
    Hozzászólás
    267

Hali!

Nekem a rádióm és a vevő is Robbe Futuba. Azon belül az adó neve ATTACK-4. /PPFM40/
    A kristály párokat hozzá adták. A frekvencia amivel bajom van az pedig 40.675.
    A rádiót szét szedtem és nem találtam semmit. /Bár nem értek nagyon hozzá. /
    Remélem jó választ adtam.

Senior Member
    Hozzászólás
    883

Hello Bur07!

Mivel egy gyártótól vettél mindent, akkor ez az a pillanat, amikor kézbe kéne vennem a készüléket és ráakasztani a kedvenc műszereimet(oszcilloszkóp, frekvenciamérő, egyéb alapműszerek, stb.) és mérni és mérni. Akkor már néhány perc után megmondanám mi a gond. De így a fórumon keresztül nem tudok segíteni, így megoldhatatlan. Sorry...

Sanyi bátyó

Senior Member
    Hozzászólás
    267

Azért köszönöm...

Senior Member opener logója
    Hely
    Csopak-Veszprém
    Hozzászólás
    4.368

Sziasztok, meglepődve tapasztaltam, hogy miután átcseréltem egyik Futaba R136F vevőmből a másikba a kvarcot, nem akart működni, csak zenélgetett a vevő, Aztán hirtelen ötlettől indíttatva megfordítottam és utána jó lett.
    No de a kvarc polaritása tök mindegy (sztem) , ezért visszafordítottam, mert hihetetlennek tűnt és úgy tényleg nem jó. Más is tapasztalt ilyet, vagy valami gond lehet a vevővel?
    köszi.
    Heli: 400-450-500-600 Repcsi: EG-Pro,Extra330,G-waco Vitorlás: Phantom, NACRA i18

Erről az jut az eszembe amit egy idős barátom mesélt, aki annak idején az első kísérleti tv adó konstruálásánál segédkezett. Hasonló volt a probléma, az adóban a kvarc egyszerűen nem akart berezegni, már semmi ötletük sem volt, mikor arra sétált egy szaki, és azt mondta : "Gyerekek ! Fordítva van bedugva a kvarc !" majd megfordította, és az oszci berezgett. :-)
    Érdekes dolgok ezek, elméletileg valóban nem számít a kvarc "polaritása", de lehet hogy egy kicsit elméretezett oszcillátorban adott kristály mégsem rezeg be mindenhogy. Én még nem találkoztam ilyesmivel, de ha egyszer összefutok a jelenséggel akkor biztosan megpróbálom alaposan körbejárni. :-)
    Mindenki olyan rádiót hallgat, amilyet megérdemel.

Oldal: 6 / 27 ElsőElső ... 234567891016 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva