Oldal: 1 / 6 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (54) összesen

Téma: ejtőernyő

Senior Member
    Hozzászólás
    104

ejtőernyő

Látván a sok purcant gépet na meg a norvég kollégák profizmusát az ember kissé szörnyülködik majd megfogadja: Velem ez nem történik meg. És egyszer csak jön a pofon mert persze hogy valamit elbaltázik mindenki minimum egyszer.
    Felmerült bennem is meg mintha olvastam is volna valahol egy olyan ötletet hogy egy ejtőernyő fogná meg a gépet vész esetén (mondjuk ha letörik a szárny stb) Presze egy egy hirtelen földbefúródástól nem véd meg de egy nagy magasságból zuhanástól igen. Nekem 3ból 2 ilyen eset volt. Bevallom rossz volt nézni ahogy hosszú másodpercekig dugozik le a gépem semmire se reagálva :evil:
    Épitő jellegű kérdésem az volna hogy tud valaki ilyen szerkezetről, tervrajz stb.

Junior Member
    Hozzászólás
    8

ejtőernyő

Ez engem is érdekelne. Az ejtőernyő nyitását bolondbiztosra kell tervezni több hibára kell gondolni:

1. akku lemereülés esetén is kinyíljon, pl ha lemerül 3v alá akkor nyílik.
    2. rádiókapcsolat megszűnés ill zavar esetén önkioldóval felszerelni. na erre nincs még ötletem.
    3. esetleg csak egy szabad csatornával nyitni bármikor bármiért.

A motorjáratot mind3 esetben lekellene állítani mondjuk üzicsőbe mágneszelepet helyezni, vagy egy szervóval elszorítani azt ernyővezérléshez mideképp külön tápra van szükség.

Nos ezek a meglátásaim amik alapján nekiálnék megvalósítani ezt a projektet.
    -_- -_- -_- -_- -_- ""-_-""

Senior Member
    Hozzászólás
    1.831

ejtőernyő

Az FMT egy régi számában volt erről cikk, megoldások, rajzok stb. egy Graupner ElektroTaxi-ba építve. Ha jól emlékszem 1993 vagy 1994ben lehetett...
    Szupermodell feleség full tuning<br />Perzsamacska full alu elox<br />Porckorongsérv V2.0 full CFK

Senior Member
    Hozzászólás
    162

ejtőernyő

Sziasztok!

Valós repülőgépeken használnak ilyesmit. Inkább kicsi sport repcsikhez jó.

Ugyanezt, meg lehetne csinálni modell méreten. Ha érdekel titeket, akkor elgondolkodom, a tényleges megoldáson.

A kioldást, szerintem lehet akkor, ha a rádiójel elmegy mondjuk több, mint 3-5 mp-re, illetve a távról vezérelve.

Szerintem nagyobb, 1-2 Kg feletti gépeknél lehetne használni, és akkor szerintem kijönne kb. 300-400g-ból.

Ejtőernyőnek nagyon vékony, de erős szövet, vagy valami ilyesni kellene.
    Az ejtőernyőt egy pirotechnikai töltet "lőné" ki, cső szerű tokból.

a hirtelen felfúvódás ellen védve lenne, h a hirtelen nagy erő ki ne tépje az ernyőt a helyéről.
    Ugymond kilőheted, miközben 60-al megy a gép. elkezdi lassítani, majd mikor már eléggé lelassult, átvált lógásba, immáron a teljesen kinyílt ernyővel és a madárka lábra érkezik

Üdv

Blage
    A repülés nem veszélyes, csak a zuhanás

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.778

ejtőernyő

A pirotechnikáról jut eszembe: esetleg részecskékre bonthatná a repcsit, így a földön már nem okozhatna számottevő kárt... 8)
    Én egyszer le is lőttem a helyéről az ejtőernyőt, ugyanott voltam, ahol a part szakad...
    Érdemesebb rugó ellenében kipattintani egy kis segédernyőt, ami kirántja a nagyot.
    Megfontolandó, hogy a megoldások biztonsága érdekében már 2 akkupakkos megoldást kéne használni, ha elmegy a villany egy szimpla gépből, lehet bármilyen csodás védő elektronika...
    Vagy állandóan meghúzott állapotban tartó elektromágnes, ami áramszünetkor elengedi az ernyőt...
    Nem egyszerű és nem lesz elterjedt, de minden töréskor elábrándozunk a dolgon...
    Signore Membran
    Good Will Hunting
    Kis pacsirta, kedves kis pacsirta,
    Kis pacsirta, megkopasztlak én...

Senior Member
    Hozzászólás
    434

ejtőernyő

Sziasztok!

Nekem már jött le ernyővel a gépem....bár nem ezt terveztem...

A traineremre építettem egy kinyítható ajtót alulra és onnan lehetett különböző dolgokat kidobni.

Mikor ernyőt dobtam ki maga az ernyő hagyta el előbb a gépet nem a súly ami rajta volt.

Kinyílt a sóly pedig beleakadt a futóba. A gép vezethetetlenné vált a lobogó ernyővel a háta mögött.

Levettem a gázt és néztem ahogy a gép leeseik. Sajnos nem volt akkor az ernyő, hogy a sérülésektől megmentse a repcsimet...
    Üdv: Atti....2 t-vel&nbsp; ;D&nbsp; <br /><br />www.sokoro-rc.hu

ejtőernyő

Atti!

Legalább te elmondhatod, hogy van egy működő megoldásod... 8)
    &quot;E örööö, e bódottáá. E áá ö örö i bódottáá.&quot;<br />http://www.repulomodellezes.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    162

ejtőernyő

Sziasztok!

A pirotechnikai ernyőkivetésen már túl vagyok, most lézeres modulátorral létrehozott, légellenállás növelőt szerkesztek!

De komplyan. A kis ernyős dolog szerintem elég lassú. Pár másodpercre szükség van a bontáshoz, nem beszélve e szükséges sebességről, aminél a kis ernyő megfelelő húzóerőt tuf kifejteni a nagy kibontására.

Ha nem a szélte bízzuk a kibontást, hanem egy piro töltetre. Nem gondolok és ittt atombombára

Az ernyő egy csőbe van bepréselbe. Szó szerint préselve, ezzel a legkissebb helyre berakva.
    A piro töltet, lehet egy riasztó pisztoly patron. Amit mechanikusan tudunk ütőszeggel elsürni. Megoldás lehet még az elektromos detpnátor, bár nrm tudom hogy leet ilyesmit csinálni. Ill van ötletem, de ki kell próbálni.

Az ernyő a kilövés után fokozatosan kinyílik, és így megmenti a gépet.

A bekapcsolási mechanikán gondolkoztam. A + aksi kell, de végül is kicsi lenne a fogyasztása.
    Ha a rádió vétel eltünése után is szeretnénk mentést, akkor el kell gondolkozni, h rábízzuk e egy automatára, h mikor nyisson.
    Mondjuk lent van mellettünk a gép és kikapcsolódik véletlenül az a dó, a gép meg elsül )

Ha vlakit érdekel akkor tényleg essünk neki .))

ÜDv

Blage
    A repülés nem veszélyes, csak a zuhanás

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.778

ejtőernyő

Hali!
    Ha csak "főernyő" van, közepes sebességnél is óriási erő veszi igénybe, a segédernyő legalább lassítana egy kicsit.
    A piro kivetőnek "lassú" töltet kell, a szögbelövő patronja nem arról híres...
    Ha a csőbe préselt ernyő előtt van egy összenyomott rugó tetején lévő kis segédernyő, akkor esetleg egy kis biztosító szöget kihúzó szervó is működtethet, de:
    Célszerű egy PCM vevő és fail-safe ernyőnyitásra programozott mini szervó. Valamint a "gáz le" üzemmód beállítása.
    Nemritkán előfordul, hogy megszakad a tápellátás, ekkor is ki kéne nyittani ám...

A seregben kiképzési célokat szolgáló Meteor című repülő -25cm3- es motorral úgy működött, hogy az ernyőnyitó szervó az útja során először ezárta a kipufogó nyílását a motoron, majd a továbbiakban nyitotta a 2x2 méteres ernyőt egy kb. 30x30cm segédernyő segítségével.

Mindenesetre jó szórakozás lesz megoldani, aztán majd reméljük a legjobbakat - sokszor jó lett volna, de nem minden gépen és nem akármilyen küzdelem beépíteni, gondolom.
    Signore Membran
    Good Will Hunting
    Kis pacsirta, kedves kis pacsirta,
    Kis pacsirta, megkopasztlak én...

Junior Member
    Hozzászólás
    8

ejtőernyő

Tutira érdekel, a napokban fejezem be a készítését egy 14kg súlyú gépnek na ezt véletlenül sem reptetem meg ernyő nélül túl sok meló van benne.
    -_- -_- -_- -_- -_- ""-_-""

Oldal: 1 / 6 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve