Oldal: 2 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (54) összesen

Téma: ejtőernyő

Junior Member
    Hozzászólás
    8

ejtőernyő

Appme nem gond a hirtelen visszarántás, roppant eccerűen a bazinagy főernyőt gumikötéllel kell bekötni és kész.
    -_- -_- -_- -_- -_- ""-_-""

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.778

ejtőernyő

Vagy van gumírozott, ami nem nyúlik a végtelenségig...
    De nem mindegy, hogy kihúzzuk az ernyőt - segédernyő, vagy az összepréselt anyagot a zsinórozás felől próbáljuk meg kinyomni...
    Úgy tényleg felrobbanhat a gép is, piró töltet esetén.
    Egyébként van pl. piró kötélvető, abban rakéta töltet húzza maga után a kötelet. Az viszonylag kíméletes erőt biztosít.
    Én a mechanikusban látom a kevesebb problámát.
    Signore Membran
    Good Will Hunting
    Kis pacsirta, kedves kis pacsirta,
    Kis pacsirta, megkopasztlak én...

Senior Member
    Hozzászólás
    162

ejtőernyő

Sziasztok!

Az ernyő csak kinyitott állapotban fejt ki nagy ellenerőt a gépre.

Ha gyorsan megy, akkor nem szabad, h az ernyő kinyíljon,

Erre egy egészen egyszerű gyűrű, megoldást jelent.

A gyűrű rá van húzva az ejtőernyő zsinorjaira.

Mikor kilőjük az ernyőt, a gyorsulástól a gyűrű a zsinorzat ernyő felöli részén van. Ezzel meggátolva az ernyő kinyílását.
    Az ernyő oldala zsebként kitüremkedik ilyenkor, ami levegőt enged az ernyőbe, és elkezdi feltölteni. Az egyre növekvő légellenállás fokozatosan lassítja a gépet, egészen addig, míg el nem veszti a repülési tulajdonságait. Ha lelassult, a gép a föld felé veszi az irányt. A gyűrű ilyenkor már a zsinorzaton el tud kezdeni függőlegesen lecsúszni, így a teljes kinyitást lehetővé téve.

Nos szerintem így működhetne, segédernyő nélkül is piroval kilőve.

APPME!

Igazad van a vaktöltény egy kicsit durva, de nem értek a pirotechnikai anyagokhoz, de biztos lehet találni valami mást

Egy problémát azért látok, h míg a rugós, kivetős, vétlen elsütése csak visszagyömöszölést, és beklamnizást jelent, a pirónál, cserét, de legalább is egy ágyu megtöltését meghazuttoló feladaot :twisted:
    De ha az ember biztosra akar menni és kis helyre bepréselt ernyőt akar a nagy puttony helyett

Üdv

Blage
    A repülés nem veszélyes, csak a zuhanás

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.778

ejtőernyő

A Mig-21 segéd fékernyője egy rugóval volt szerelve, de az egész egy kicsit "esernyősre" volt megoldva, hogy a menetszél egyből tudjon közreműködni. Ezt onnét tudom, hogy valamikor rokonomnál maradt egy ilyen ernyő, amikor eltávra jött a repülősöktől...Aznap figyeltük a rádiót, hátha Hegyeshalomnál akart vki kimenni a Miggel miután nem tudott megállni...
    Egy mikro szervó a gépben egyéb - súlypont - helyén, bowden segítségével kihúzhat egy kis biztosító szeget és ernyő indul...
    A segéd kissebb és emiatt kevésbé gyömöszölt, beszorított állapotban lehet, mint a főernyő. A gyűrűs sebességi automatizálási eljárást kisgépek mentőernyőin is alkalmazzák, gondolom itt is mehet.
    Mindenképpen PCM vevő kell, FM-nél pl.rádiózavarkor is van jel, csak nem jó...
    A piró megégetheti az ernyőt, zsinórzatot és valóban körülményes "újratölteni", akár egy véletlen működtetés során.
    ...és, mint írtam, a lövős megoldás nem foglalkozik a testek tehetetlenségével.
    Tehát bármennyire csábító és érdekesebb a piró, a mechanikus irányt javallanám.
    Signore Membran
    Good Will Hunting

Senior Member
    Hozzászólás
    104

ejtőernyő

Érdekeseket irtok. Nekem is van némi elképzelésem a dologról. A hirtelen fékerő leküzdésére a nyitáskor egy elasztikus rugo vagy gumi hangzik jónak a kijuttatásra perdig mechanikus módszer. Semmi kedvem hogy a kezemben süljön egy ilyen töltet. A rugós kilövés jónak tünik de meg kell gondolni a dolgot mert könnyen beragadhet stb. Én egy olyan tartó konténerre gondoltam amit szervó nyit és teljesen kiereszti az összehajtogaott ernyőt amit utánna a menetszél fúj fel. Az ernyő csomagolása fontos itt.
    A vevő false mód proramozása jól hangzik de arról fogalmam sincs hogy lehetne két tápot tenni. A legegyszerűbb bekötni sorba öket diódával hogy ne foljon beléjük vissza az áram. De ez nem tudom mennyire üzembiztos.
    Ennél jobb ha van egy áramkört ami nézi a fő aksiból jövő áramot és ha ez lecsökken vagy megszünik akkor átkapcsol a másikra.(ennek az egységenk külön táp kell egy gombelem vagy ilyesmi)
    Ha ezt sikerülne megoldani akkor már egy frankó ledet vagy villogot is rá lehetne kötni a vész rendszerre csak hogy könnyebb legyen megtalálni a gépet.

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.778

ejtőernyő

Ez itt nem a reklám helye, de én IS készítettem - még el is adok - golyóbiztos akku közösítő kütyüt! Lásd a megfelelő hirdetésnél... :arrow:
    Én az ernyős dolgot egy "szabványosított" konténerbe képzelem el, pl. 4 cm átmérőjű, x cm hosszúságú csőbe, amit csőszájjal kifelé, ferdére munkálva - kis kloáka - alulra nyílik.
    Az egységet utólag is be lehesen építeni egy kicsit nagyobb gépbe.
    Érdemes kalkulálni egy 5-6 kilós gép sebességéből adódó erőre - amikor épp megy 150-el pl. ...
    A zsinórzatot fékező karika szintén "madzagból" kell, hogy legyen, ha a csőbe akarom azt is szuszakolni. A csövön kívülről lehetne a nyitó bowden, ami a fedelet kinyitja, aztán a rugó kilöki a kihúzó segédernyőt.
    A kinyílt ernyővel földet érő modell még látótávolságban leend, hiszen pont nem tud elcsászkálni messzire, ha bekapcsol a védelem...
    A Meteor konstrukciója olyan volt, hogy a gépet "lapjára" tette le, így a sárkány felülete is fékezett.
    A madzagos sárkányok anyaga nyilván alkalmas lehet ernyőnek, megfelelő konstrukció, zsinórozás - feladat!
    Gyerünk fiúk, próbálkozzunk, tervezgessünk, itt vannak a hosszú, stb.
    Signore Membran
    Good Will Hunting

Senior Member
    Hozzászólás
    162

ejtőernyő

Sziasztok!

A piro megoldást akkor is eröltetem

Na jó akkor ne az ernyőt lőjje ki, hanem a villogó helyzetjelző helyett indítson be egy pirotechnikai füstbombát

Na akkor bizti hamar megtalálnánk a gépet, nem beszélve arról, h sietni is kellene, h le ne égjen a gép .)

Üdv

Blage

Senior Member
    Hely
    Gyál
    Telefon
    06/30-9495491
    Hozzászólás
    172

Meteor I, II.

Miután szerencsém volt fenti rep. eszközök szigorúan titkos utolsó, u.előtti repítésében résztvenni, egy közös Szlovén légvédelmi gyakorlaton,Nagyorosziban, ezért tapasztalataimat ismét a közzé adom.

M I. tip.: Delta szárny , M 7 MOKI motor, A törzs hátsó részében
    helyezkedett el a cca 4 m2 felületü vékony műselyemből készűlt ernyő.
    a rep. sebességét csökkenteni kellett , motor nélküli siklásig és ernyőt egy kapcsoló segítségével nyithattad. A far alsó részén található ablak kinyílt, ami az ablak felületére gumik alá befűzött zsinórzatot és az ernyőt
    kirántotta. A kupola felett egy 50 cm átmérőjü segédernyő szolgált a
    főernyő belobbantásához.

A zsinorzat úgy volt a súlypont felett található gyűrün átvezetve, hogy
    sikeres ernyőnyílás után a gép enyhén orral lefelé sűllyedt, így földetéréskor a gép nem sérült.
    A tervezők arra is gondoltak, hogy ha , erősebb szél van és a repcsi földet ért ,és a sorállomány még nem ér oda az ernyő ne vonszolja a repcsit a csipkebokor tetejére . Ezért az ernyőt rögzítő első szerkezet,ami a törzs elején egy 10cm-es acél rúd elhajlása esetén leoldotta az ernyőt.

Meteor II.

Tekintettel arra, hogy fenti rep eszköz felületi terhelésénél fogva inkább hasonlított egy baltához, mint repülőhöz, ezért csak olyan emberrel találkoztam akinek valaki szintén mesélte, hogy repült.
    Fentiek tudatában hozzáértő szakemberek mintegy 100 darabot készittettek belőle.
    Jelentős átalakításokkal minden felesleges MÁGNESZÁR , müanyag doboz ,leoldó,kioldó eltávolítása után , a szárnyfesztáv 2 m-ről 3m-re növelése után Noszi barátom vette abátorságot és kerékről 100 m nekifutás után megreptette nem kevés izzadság cseppek és adrenalin
    jelenlétében Mezőszentgyörgyön .
    Meteor II. ernyője kb 12 m2 felületü , rendes szélben belobbantottuk kézben, rendesen bele kellett kapaszkodni.
    Ismertem egy UL / ultra light / repülőt amiben sajnos nem ültem, de láttam a Fehérvári Tamásnál a mentő ernyőjét a tip nem bizt. a megnevezés Aeroprakt orosz gyártmány.
    Fenti eszköz az éltmentést szolgálta.

Üdv KLac .
    Piper Cub közepesben, és nagyban.

Ferihegy 3.

Senior Member
    Hozzászólás
    162

ejtőernyő

Sziasztok!

Közben eszembe jutott, h megspórólható egy csomó kisérletezés az ernyővel.
    Rakétások használnak ilyet. 1-2 m-es rakétákat szoktak lehozni a csúcspont után kinyíló ernyővel. Tőlük biztos lehet vitorla anyag ötletet, lioldást, csomagolást, tanulni.

Bitzi vannak honlapjaik.

Majd utána kérdezek az itteni rakétásoknál.

Üdv

Blage

Senior Member
    Hely
    Gyál
    Telefon
    06/30-9495491
    Hozzászólás
    172

EJE

Meteor I ernyőt szivesen tudok adni jelképes áron