Oldal: 3 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (54) összesen

Téma: ejtőernyő

Senior Member
    Hozzászólás
    104

ejtőernyő

hm köszi szépen de sajna az nagy egy kissé nekem. Olyan 3 kg körüli kéne. Meg tudnátok adni valmi oldalt ahol lehet nézni rendelni stb ilyeneket?

ejtőernyő

Sziasztok!

A Discovery Science-n vetített Modellmania című műsorban bemutattak egy működő ejtőernyőt modell gépek számára,ami megmentheti a gépet a lezuhanástól! Az ernyőt összehajtogatták a kabin alatti részbe, szervóval lehetett leoldani a kabint, majd az ernyő(amely valami el nem árult anyaggal lett bevonva) alapállapotára kinyílt és szépen lerakta a gépet. A földön bemutatták külön is, hogy összegyűrték kicsire az ernyőt és amint elengedte a modellező, az ernyő pillanatok alatt kinyílt magától! Ezt a technológiát a műsorban szereplő profi modellező találta ki és licenselte le.
    Én még nem vettem a fáradságot utána nézni ennek az angol úriembernek a neten(mivel ahogy mondták ezt ő forgalmazza). Egyébként az angol modellezők többsége már ernyőt használ az értékesebb gépeik biztonságának megóvása érdekében a tv-ben elhangzottak szerint! Használjunk mi is!!!
    A héten megpróbálom megnézni a műsort és amint megszereztem a nevét az úriembernek(mivel állandó vendég a Modellmaniaban) vadászok is rá a neten,hátha szerencsével járok ernyő ügyben!
    Addig érdemes lenne(akinek van ideje) az angol modellező oldalakon utána nézni ennek a "modellmentési" módszernek, hátha ott már kapható!

Üdv: Pinkey
    Tel: 06/70-248-1642

Senior Member
    Hozzászólás
    104

ejtőernyő

Ez érdekes. Megkimélné az embert a hajtogatás nehézségétől. Gondolom az ára is igen borsos ha új meg ha angol. De megnézést megér. tud valaki valamit a rakétákhoz használt ernyőkről? Én nem taáltam róluk honlapot?

Senior Member
    Hozzászólás
    226

ejtőernyő

Sziasztok! ezt nem lehetne egy servóval megoldani?ugyanugy lenne ! gy cső egy servó meglökné alulról és az ernyő segéd ernyőét azt kilöki és igy az kihuzza az ernyőt! sztetek ez hülyéseg? irjatok csáó

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

ejtőernyő

Park-Flyer-be es egyeb habgepekbe hova kell ezt az ejtöernyös kütyüt beszerelni ???

Ha mar nem is annyira a gepet (azt meg eleg könnyü ragasztani) de legalabb a draga motort es az elektronikat megmenteni !!

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

ejtőernyő

Jaaaaa !! Meg valami !!

Es megis mi az a magassag ahol ez hasznalhato is lenne ?? 10-20-30-50m ??

Senior Member
    Hozzászólás
    104

ejtőernyő

Hali
    A kérdés jó. Szerintem próbálgatni kell a dolgot. Én már kidolgoztam egy tervet. Már "csak" meg kell valósitani. Ha sikerült majd leirom a tapasztalatokat. Sajnos ernyőt nehéz szerezni. Szerintem én csinálok majd siklóernyő anyagból. Magasság szerintem kell kb 50m min hogy sikeresen kinyiljon.
    Én ugy gondoltam ezt rendszert hogy egy csőbe lenne az ernyő amit szervó nyitna négy felé és igy a főernyő "kilobbana" a szétnyiló konténerből. Hajtogatás fontos de sikerül megcsinálni akkor gyorsan felfujodna. Hátránya hogy a gépen kivül lenne a cucos
    Slowflyerbe kissé nehezebb mert minden g számit.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.380

ejtőernyő

Ejtőernyőhöz siklóernyő anyag mellett, még lehet használni sárkányokhoz való vásznat. Gondolom a kettő elég hasonló. Adatok és beszerzés itt: www.papirsarkany.hu Ha hozzá tudsz jutni szakadt siklóernyőhöz, talán az a legjobb.

Senior Member
    Hozzászólás
    362

ejtőernyő

A közös ügy érdekében fel tudnék ajánlani egy komplett ejtőernyőt! összesen 74,5 m2 anyag. Ezzel még ugrottam, garantáltan elbírt akár -3G terheléssel is. Szét lehet szabdalni, tuti megfog bármit.
    ja az ernyő tipusa: RS4/4 made in GDR (1988)

Junior Member
    Hozzászólás
    8

ejtőernyő

trisi ez jól hangzik!

trisi véleményed szerint egy 14 kg -os gépet mekkora felülettel lehetne
    biztonságosan leejteni?
    és hány gramm lehet az a felület??

köszi!
    -_- -_- -_- -_- -_- ""-_-""

Oldal: 3 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai