Oldal: 3 / 68 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (674) összesen

Téma: Szervókról, azok karbantartásáról és javításáról

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.778

Én kis negatív csupáncsak várok - ha pozitív nem lehetek...

Már megbocsáss kedves Sanyi bátyó...
    Nem tudom miben negatív az a tény, hogy több cégnél, gyártónál, akár külföldinél is megnézve a számomra is szükséges IC-ket nem tudtam beszerezni. Vagy mér' számít ez vitaindítónak...
    Bár lenne kapható. Persze, hogy mázsaszámra gyártanak ma is szervókat, elvégre veszik. A gyártók esetleg vannak olyan raffináltak, hogy adnak vmi fantázianevet a saját célra kifejlesztetett áramköröknek és ívnak (ez egy halas hasonlat) külön is árulni ilyesmit.
    Szóval isoráz megbocsáss, ha akaratomon kívül félreértetted amit írtam.
    Azért annyit hozzágonoszkodom, hogy egy szervó elektronikus javítása ugyan lehet bravúr vmilyen szinten, de hogy létfontosságú helyre be nem építem, az tuti...
    Javítottam meg magam is...aztán megjelöltem és gázra beraktam...

Utóirat, szerkesztve: Megnéztem, valóban kapható, csak bemegyünk, vagy elküldetjük Angliából pl. 6 fontért darabját...Már csak oda kell menni, vagy be kell küldetni és elmondhatjuk - megcsináltuk! A szlogent loptam, igazsága ugyanannyi.
    Signore Membran
    Good Will Hunting
    Kis pacsirta, kedves kis pacsirta,
    Kis pacsirta, megkopasztlak én...

Senior Member
    Hely
    Budapest
    Telefon
    30/3062368
    Hozzászólás
    360

Szervókról, azok karbantartásáról és javításáról

Valami texasos ic pedig nem lett volna rossz, az ugyis ingyen van Hat azthiszem akkor marad potalkatresznek, ugyanis az egyikbe talaltam egy mukodo mc500 szervo elektronikat. :wink: Azert ha valakinek esetleg van felesleges elektronikaja, esetleg kidobasra szant microszervoja, dobjon egy PU-t, mert a szervo zsir uj, kb 2 percet ment az agyon :?

Senior Member
    Hozzászólás
    878

befejezés

Hello APPME!

Én nem szeretek vitatkozni. Még a hibáimat is elismerem.
    Az egyik buta nagy hibám az volt, hogy feliratkoztam erre fórumra!

Sanyi bátyó
    Homo Sapiens Modellaricus

Kiemelt fórum támogató
    Hely
    Pápa-ide inkább Sopron
    Telefon
    06705836000
    Hozzászólás
    690

Sanyi Bácsó!Ha jól olvastam,tényleg nem szabad forrasztani a szervovezetéket digi szervóknál?Mit javasolsz?Egy új Multiplex profi speed digi MPX csatlakozót szeretném kicserélni Graupnerre.Gyurka
    Sersztnyev György

Senior Member AR logója
    Hozzászólás
    1.097

Idézet APPME eredeti hozzászólása
    Az NE544-el kapcsolatban megjegyzem, elérhetetlen, nem beszerezhető
    +3696314760

Én tőlük rendeltem...jó nem tegnap.Amennyiben az ár megfelel természetesen!
    Most utánanéztem egy másik beszerzési forrásnak is,ha lesz eredménye
    megírom.

+3684313673 Itt konkrétan ezt a típust még nem próbáltam.De ,ha valami kifutott vagy ritka cuccot keresek és a környéken nem kapom meg,akkor mindíg őket hívom mint következő fokozat....eddíg bejött.

Üdv AR!
    Legalább annyival tiszteld meg a környezetedet, hogy megpróbálod a saját kérdéseidet megérteni!

Senior Member
    Hozzászólás
    878

szervokábel csere

Hello Gyurka!

Az rémhír, hogy nem lehet forrasztani a digit szervókat, bár elég finnyás kis szerkezet, ezért fokozott óvatossággal kell eljárni.
    Kell egy rendes forrasztópáka, Weller típusú, vagy hasonló igényesebb darab. Kis hegyes forrasztóhegyet kell hozzá használni.
    A huzalvégű pillanatforrasztópáka nem alkalmas erre a munkára.
    Forrasztás előtt közvetlenül, fogj meg egy falhoz kapcsolódó víz, vagy fűtéscsövet, hogy a tested által esetlegesen felszedett elektrosztatikus töltést "kivezeted" magadból. Az is hasznos, ha a páka hegyét is egy pillanatra leföldeled, azaz ugyanide, a csőhöz hozzáérinted. A szervoban lévő mikrokontroller IC lábai nagyon közel vannak egymáshoz, biztos kézzel forrassz! Nehogy a sok ón megolvadjon és szétfusson, mert sajnálatos rövidzárat okozhat! A vezetékek lábait polaritáshelyesen cseréld át az új kábelre. Javaslom a kis szervoelektronika nyákot rögzítsd le egy kis satuban. Használj nagyítót a forrasztáshoz. Én ilyen IC-és forrasztást kizárólag fejlupéval, illetve nagyítóval végzem el, mert jól kell látni a kis részleteket. Gyorsan kell forrasztani, csak néhány másodperc áll rendelkezésedre!
    Gondolj bele! A forrasztópáka hegye 250-300 Celsius fok körül van, a szervódban lévő IC alapanyaga szilicium, ami csak 100-110 Celsius fokot bír el tartósabban. A forró páka hegye és a sziliciumlapka között kb. 3 mm-es csak a távolság, na és a forrasztás alatt, ráadásul hőt jól vezető, fémes kapcsolatban vannak az alkatrészek egymással.
    Na de ez a szép a modellezésben! A nehéz spéci dolgokat is megoldja a modellező...
    Sok sikert!

Sanyi bátyó
    Homo Sapiens Modellaricus

Kiemelt fórum támogató
    Hely
    Pápa-ide inkább Sopron
    Telefon
    06705836000
    Hozzászólás
    690

Köszönöm Sanyi bátyó!mMinden általad felsorolt cuccal rendelkezem,eddig is forrasztottam welerrel szervokat,de digiset még nem.Cikked olvasása után egy kicsit megingottam,de most megnyugtattál.Vagyis megoldható minden, megfelelő felszereléssel.Gyurka
    Sersztnyev György

Junior Member
    Hozzászólás
    26

helló mindenki
    egy kis problémám adódott:
    vettem a vitorláshajó modellemhez egy Hitec 5745 mg digital szervot és ezt egy Futaba T2ER kétcsatornás adó-vevővel irányítom.
    A gondom csak az, hogy a szervo a két végállás között csak 80-85 fokot fordul és nekem kb. 140-160 fok kellene.
    Mit lehet ezzel tenni :?:
    segítsetek :shock:

Senior Member
    Hozzászólás
    4.481

A szervó karja és a kormány kar hosszának a külömbségével változtahatsz a kormány löketen. Természetesen a szervókar növelése iletve a kormánykar röviditése növeli a szervó igénybevételét. Egy elektronikus megoldás ha nem tudod az adón növelni a kitérést forrassz a szervópotencióméter két végével sorba egy-egy 1-3kiloohmos ellenállást. A megfelelö értéket kikisérletezheted esetleg trimpotméterekkel is is.
    Ugy szeretlek titeket mint ti engemet.

Hali

Ez szép munka :roll:
    http://m8.mech.pk.edu.pl/catia/galer...z_Wiek_800.jpg

Még nézegetni is jó :lol:
    Üdv. Géza

Oldal: 3 / 68 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz