Oldal: 1 / 7 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (64) összesen

Téma: Szimulátor - RealFlight - PhoenixRC - stb

Kiemelt fórum támogató ITEM logója
    Hely
    Szombathely
    Telefon
    PI@311299908
    Hozzászólás
    3.042

Szimulátor - RealFlight - PhoenixRC - stb

Ma vettem egy usb-s szimulátort és hozzákötöttem a futaba 8fgs távomhoz.

Teljesen jól működik. Elsőre a RealFlight 6.5 telepítettem fel és teszteltem. Elég jó ez is,de sajna csak 1 db multikopter van benne egy Gaui 330x.

Ezután feltelepítettem a PhoenixRC 4-et ami meglepetésemre teljesen magyarul is megy. Egyből felugrott az ablak,hogy frissítés van letöltöm-e. Letöltöttem és felfrissítettem az 5-ös verzióra.

http://www.phoenix-sim.com/default.asp

Ebben 4 kopterrel tudunk repülni,gyakorolni.

Blade 350 QX
    Electric quadcopter with SAFE

Blade MQX
    Electric quadcopter

DJI Phantom V1
    Electric quadcopter

Gaui 330-X
    Quadcopter

Külső felvétel:

Belső felvétel:

Képek:

HD FPV \\ DJI Digital FPV System (AIR unit + camera+ Digital Goggles + Remote)
    Futaba 16SZ - TBS Crossfire - Fürkész -
    HD Ground Station -

Hely
    Szombathely
    Telefon
    PI@311299908
    Hozzászólás
    3.042

Re:Szimulátor - RealFlight - PhoenixRC - stb

.
    HD Ground Station -

Senior Member pulsarxp logója
    Hely
    Budapest XXI, Monor
    Hozzászólás
    5.162

Jó progi, de valamiért, amióta 64 bites win7-et használok, nem működik.

Kiemelt fórum támogató Artur H logója
    Hely
    California
    Hozzászólás
    1.306

Van Phantom rajta az prima. Nekem RealFlight 6.5 van azon találtam koptert de azt még nehezebb repiteni mint a Phantomot életben.

Hely
    Szombathely
    Telefon
    PI@311299908
    Hozzászólás
    3.042

Idézet pulsarxp eredeti hozzászólása
    Jó progi, de valamiért, amióta 64 bites win7-et használok, nem működik.
    Nálam Win 8.1 64 bit fut. Egyébként a lemezen amit kaptam hozzá azon rajta volt már a win 7 és win 8 support is.
    HD Ground Station -

Hely
    Szombathely
    Telefon
    PI@311299908
    Hozzászólás
    3.042

Idézet Artur H eredeti hozzászólása
    Van Phantom rajta az prima. Nekem RealFlight 6.5 van azon találtam koptert de azt még nehezebb repiteni mint a Phantomot életben.
    Igen mert az egy gaui 330-x nem éppen a legkezesebb jószág. Szerintem a valódi is ugyan ilyen lehet,szinte vezethetetlen sokszor.

Ez a phoenix RC szerintem jobb,nekem legalább is jobban tetszik.

HD Ground Station -

Senior Member hgabesz logója
    Hely
    Somogy megye, Táska
    Hozzászólás
    506

Feltettem most az 5-öst, hogy megnézzem a Phantom-ot, azzal elég jól elvagyok, visszaáll szintbe mikor elengedem a kart, de gondolom ilyen a Phantom.

Viszont eddig 4-es verzióban gyakorolgattam a Gaui-val, egész jól ment, sokat "át is vittem" az igazi KK2-es kopter irányításába, de most az 5-ösben teljesen más a Gaui, ha elhúzom valamelyik irányba akkor úgy marad és nincs semmi akarat benne, hogy visszaálljon egyenesbe.
    Igaz csak KK2-vel mentem eddig, de az se így viselkedik manual módban, nem ugrik vissza vízszintesbe, de nem is megy el a bánatba, mint a Gaui a szim.-ben. Úgy viselkedik, mint egy CP helikopter. Ez valami beállítással visszaállítható vagy időközben rájöttek, hogy ilyen egy igazi Gaui?
    HJ MWC Alien - APM2.6 - SJ4000 - Radiolink AT9 - Eachine TS832 - LCD5802S

Hely
    Szombathely
    Telefon
    PI@311299908
    Hozzászólás
    3.042

Idézet hgabesz eredeti hozzászólása
    Feltettem most az 5-öst, hogy megnézzem a Phantom-ot, azzal elég jól elvagyok, visszaáll szintbe mikor elengedem a kart, de gondolom ilyen a Phantom.

Viszont eddig 4-es verzióban gyakorolgattam a Gaui-val, egész jól ment, sokat "át is vittem" az igazi KK2-es kopter irányításába, de most az 5-ösben teljesen más a Gaui, ha elhúzom valamelyik irányba akkor úgy marad és nincs semmi akarat benne, hogy visszaálljon egyenesbe.
    Igaz csak KK2-vel mentem eddig, de az se így viselkedik manual módban, nem ugrik vissza vízszintesbe, de nem is megy el a bánatba, mint a Gaui a szim.-ben. Úgy viselkedik, mint egy CP helikopter. Ez valami beállítással visszaállítható vagy időközben rájöttek, hogy ilyen egy igazi Gaui?
    Én a Phoenix RC ben nem is néztem a Gauit. A phantom így reagál rendesen is. (Naza egyenesbe hozza ATTI és GPS módban ha elengeded a botot) KK val nincs tapasztalatom,de ezek szerint te tudod,hogy az hogy reagál. A Gauit a REalFlight 6.5 ben próbáltam ki,na ott halál volt szinte vezethetetlen,bár nem ismerem a Gauikat de valószínűsítem,hogy a rendes modell is ilyen lehet.

Majd megnézem,hogy mit művel nálam a Gaui a phoenixben.
    HD Ground Station -

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.825

Ugyan nem ilyen fejlett technika, de kompaktabb, és valószínűleg olcsóbb:

PicaSim szimulátor. Létezik PC-re, és mobilra is. Ingyenes maga a program, alapból elég sok géppel lehet repülni, és van egy darab QUADCOPTER is. Léteznek kiegészítő modellek a weboldalon, sok ember szerkeszt modellgépet, új pályákat, területeket...

Szinte minden repülési stílust lehet benne gyakorolni. Létezik fizetős verzió is, de sajnos már hiányos az emlékem, hogy milyen előnyöket kapunk. Viszont a licenc lifetime emlékeim szerint. Mobil platformon biztosan.

A mobilos verziót frissítik néha, új fizika, új tulajdonságok kerülnek bele. De ami a mobilos verziónál a lényeg: lehet külső kontrollert is csatlakoztatni a mobilunkra, ha támogatja az OTG-kábelt.

Én a mostani frissítés során szembesültem ezzel a lehetőséggel, és ki is próbáltam. Eddig a kijelzőt érintve használtam, de a gamepad-al sokkal egyszerűbb. Én Mode 2 beállítással használom.

Itt megnézhető működés közben: http://youtu.be/4nIVfPSd4RQ

Konfig:
    - Galaxy S3,
    - sima OTG kábel,
    - Saitek gamepad,

Senior Member Reddragon84 logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    689

Quadcopter szimulátorok

Mint a cím is elárulja ebbe a topikba gondoltam a szimulátor témát, így télen épp eléggé aktuális.

Mivel szeretnék versenyezni és sajnos késő ősszel kezdtem a kopterezést, ezért kerestem szimulátorokat és a következő kettővel ismerkedtem meg eddig:

Hotprops
    http://hotprops-fpv-race.com/home/
    Ez még alpha stádiumban van, 3 pálya elérhető benne, beállítások még hiányosak, de az irányokat meg lehet vele jól tanulni és az egyik pálya nagyon jól használható kapukkal, zászlókkal. Tapasztalataim szerint leállított motorok mellett nem elég gyorsan pottyan le a gép, nekem fura volt, de eddig ez a kedvenc szimulátorom, mivel multiplayer része is működik.

FPV Freerider
    http://fpv-freerider.itch.io/fpv-freerider
    Van ingyenes demo változata 1 pályával. És meg lehet venni: több pálya, beállítási lehetőség. Ebben is jól meg lehet tanulni az irányokat az acro módhoz.

Mivel sajnos nincs még elég tapasztalatom, hogy élethűségükről nyilatkozzam ezért ezt inkább a tapasztaltabbaktól várom.
    Valamint kérem osszatok meg minél több és jobb szimulátort, hogy lehessen gyakorolni komolyabb anyagi vonzat és hideg nélkül is!
    Utoljára módosítva: Reddragon84 által : 2016-01-22 13:55

Oldal: 1 / 7 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve