Oldal: 2 / 182 ElsőElső 1234561252102 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (1819) összesen

Téma: Horgász etetőhajó

toja
    Guest

Horgász etetőhajó

toja
    Guest

Horgász etetőhajó

Itt megtekinthető néhány foto.Ha lesz képem az ujabbakról majd teszek még fel. http://kep.tar.hu/etetohajo/index.phtml?aid=27627753

Junior Member
    Hozzászólás
    1

Horgász etetőhajó

Hello.
    Én 80 ezerért csináltam etetőhajót. 2 kg terhelhetőségű (ez 21 mm-es bojliból kb. 400 db-ot jelent), üvegszálas, műgyantás, 500 mm hosszú. Irányítóval, 900 mA/h hálózati töltővel, LRP 7,2V; 2100 mAh akkuval (kb. 40 perc/töltés üzemidő). 300 m hatótávolság.Megtekinthető:http://kep.tar.hu/kovecses/index.phtml?aid=27652419

Junior Member
    Hozzászólás
    1

Horgász etetőhajó

Üdv. mki.nek!
    Lehet hogy megfogtok lepődni,de egy stabil nagy teherbírású etető hajót én 60.e. Ft-ból megbirok csinálni és ebben benne van az én hasznom is.
    Egy szuszra kb.6-7kg anyagot képes bevinni és ezt egy akku feltöltéssel kb 10-12-szer megismétli. Saját tervezésű és készítésű műanyag test, lada fűtőmotor,zselés akksi,Futaba rádió és szervó és egy kis kézügyesség. Nem gagyi,mert egy pár darab már hizlalja a halakat a horgász cimborák nagy megelégedésére.

Horgász etetőhajó

Idézet halvadász eredeti hozzászólása
    Üdv. mki.nek!
    Lehet hogy megfogtok lepődni,de egy stabil nagy teherbírású etető hajót én 60.e. Ft-ból megbirok csinálni és ebben benne van az én hasznom is.
    Egy szuszra kb.6-7kg anyagot képes bevinni és ezt egy akku feltöltéssel kb 10-12-szer megismétli. Saját tervezésű és készítésű műanyag test, lada fűtőmotor,zselés akksi,Futaba rádió és szervó és egy kis kézügyesség. Nem gagyi,mert egy pár darab már hizlalja a halakat a horgász cimborák nagy megelégedésére.
    Mennyi lenne rádió, szervó, akku,nélkül a cucc?
    &quot;E örööö, e bódottáá. E áá ö örö i bódottáá.&quot;<br />http://www.repulomodellezes.hu

toja
    Guest

Horgász etetőhajó

30-35 Huf. Rezsit nem szamolva 200 Huf órabér. Ez megéri lelkesedésből, de ma Magyarországon egy kőmüves sm.-nek is sokkal több a gázsija és még dicsérnie sem kell magát, hogy ő milyen "ügyes". Bocs de egy magára vmit adó szakember nem adja el magát hugyért -bagóért.

Junior Member
    Hozzászólás
    1

Horgász etetőhajó

Haliho,

En is gondolkodom egy sajat keszitesu jargany megalkotasaban. Epp az atteteleken gondolkozom, de fogalmam sincs honana lehetne ilyesmiket beszerezni, mint tengelyek, kulonbozo meretu fogaskerekek, stb. Van valakinek valami otlete?

Senior Member
    Hozzászólás
    1.065

Horgász etetőhajó

szia! ha a modellboltban nem kapsz olyan tengelyt ami kell, akkor menj esztergályoshoz. Megcsinálja neked a tengelyt is, és a fogaskereket is jobb esetben, de ezt persze csak akkor ha meg van hozzá a kellő szerszáma/gépe.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.235

Horgász etetőhajó

Sziasztok!
    Én is tervezem egy etetőhajó megépítését.A kiindulás a katamarán szerkezet volt.Ezt kiegészítem egy középső csővel amiben impeller lesz (kb olyasmi ).Azt hiszem csak a hajócsavar lesz a csőben, a hajtás átvitele pedig azzal a vízzáró tengellyel lesz ami hajóknál használatos (bocs nem tudom a nevét).A hajó elektronikája pedig valami dobozban lesz.Még gőzöm sincs mi mekkora lesz mert kalkulálni kell a szállítandó anyag alapján.Több fuvar és kisebb hajó lesz.
    Még eszembe jutott egy hajtási mód ami talán kevésbé zajos: mint a régi hajókon a Missisippin: egy tárcsa, és sugár irányban kilógó lapátok.Ezt kis forulattal forgatni és máris békésebb a konstrukció.
    Szerintem ez nem kerülhet több 10e forintba ha csak etetéshez kell.Még szabályzó se lesz benne.Viszont egy elektronika igen ha esetleg elúszna a hatókörből (mit lehet tudni).Erről és a hajóról nemsokára a honlapomon.
    &quot;Az idő, amit a rózsádra vesztegettél: az teszi fontossá a rózsádat&quot;

Senior Member
    Hozzászólás
    759

Horgász etetőhajó

Vagy egyszerűen fogsz 3db 2l-es kólás flakont, és egy háromszög alakú lécvázat, szigszallaggal ráerősíted a flakonokat a vázra (1 elöl, 2 hátul oldalt) .Meghajtásnak szerintem elég 2db PC hűtőventillátor, egymás mellé rakod, hogy egy irányba forogjanak, csinálsz lécből egy keretet, ami stabilan tartja őket egymáshoz képest, lefűrészeled a lapátokat, majd műanyag csíkokat ragasztasz a helyükre (persze az így elkészült lapátoknak jóval nagyobb átmérőjűnek kell lenniük, mint a ventillátor keretének, mert különben nem ér bele a vízbe :barom: , [size=12px]és csak a szélénél kell kisebbre vágni, hogybeférjen a motor mellé. Kormányzással szerintem nem kell sokat bíbelődni, bármilyen megoldás jó. Szabályzó szerintem sem kell. [/size]Ürítési megoldás sokféle van, csak egy tippet írok: egy dobozt egyik szélénél egy zsanérral rögzítesz a vázhoz, másik szélét egy rugó ellenében lenyomod, és egy kifordítható pöcökkel rögzíted, amit egy szervo működtet. Rádiót azt használsz, amit akarsz, jó, ha3 csatis, de 2 is elég (2 csatinál ürítés hátramenet állásnál)

Ha esetleg nem jó a súly, lehet több flakonnal, ill.ballaszttal próbálkozni.

De ha van már motorcsónakod, akkor megépítheted meghajtás és minden egyéb hajcihő, az ürítés pedig egy nyomógombbal történne, amelyet a vontató jármű hátramenetkor megnyomja.
    üdv: tata<br /><br />40MHz Ch.85<br />Twinstar (FPV, mikor hogy)<br />Vespid

Oldal: 2 / 182 ElsőElső 1234561252102 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva