Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (17) összesen

Téma: miért zuhanhattam le? elektronikai vagy aerodinamikai hiba?

Senior Member vakrepulo logója
    Hely
    bp xv ker vagy ix ker, tel:7062kilenc133egy
    Hozzászólás
    297

miért zuhanhattam le? elektronikai vagy aerodinamikai hiba?

Béláim gondolkozzunk!
    Segítség kérnék tőletek, hogy vajon miért zuhanok le újabban folyamatosan.
    Van egy 2 méteres hab gépem. Sok órát repcsizgettem vele, míg egyszer túlvállaltam magam és olyan helyen akartam repülni, ahol kicsi volt a leszálló. 3-4. leszállásnál el is ütöttem vele egy családi házat, ahol a repcsim húzta a rövidebbet kettétört a szárnya. Nem csüggedtem megragasztottam és közben egy használt 6 csatornás távra cseréltem az addigi 4 csatornást, mert van a gépem ívelőlap/fékszárny is. Az új-régi táv: FS-cta6A a vevőnek amit vele kaptam csak 1 szál antennája van, amiről azt hallottam - most utólag találgatás közben - nem tökéletes, mert ha az egy szál antenna pont merőleges a az adó antennájával, akkor akadozhat a jel.
    Az újraépített géppel ás új rádióval pár alkalommal repültem, de néha volt olyan érzésem, hogy nem tökéletes a gép a levegőben nem repül olyan szépen.
    Következő alkalommal már a második akksit repültem ki, mikor egyszer mintha nem reagált volna a gép a magassági kormányra és 50 méterről a földbe fúródott. A zuhanáskor olyan 100-150 méterre volt tőlem. Bár előtte átesett a gép, de 50 méter alatt bővenn lett volna ideje begyorsulni, de mintha nem reagált volna a magassági kormányra. Persze megint nagyon összetört, egyik szárnya pl félbe. Törés után a magassági szervó le volt fogazódva, ezért arra gondoltam, a hibát a szervó okozta, elsőnek még csak 1 foga hiányzott, azért reagált néha szarul és mikor teljesen szétment a szervó akkor zuhant le.
    Újra összeragasztottam, szervót digitálisra cseréltem. Következő alkalommal repültem vele kicsit, nem ment nagyon szépen és megint volt olyan érzésem, hogy nem szépen reagál néha a levegőben, de végül is kirepülte a két akksit.
    Következő alkalommal megint a 2. akksinál tartottam mikor is a következő érzéseim voltak. Mikor a gép a közelben van elég jól boldogulok, szó-szó rendben repül. Mikor távolabb megy olyan 100 méterre, kezd megint nem frankón viselkedni. Mintha egyik irányba nem reagálna forduló közben és a levegőben megint összevissza viselkedett a magassági. Megint lezuhant, megint átesés után, de megint talán volt annyi idő, hogy fel tudott volna gyorsulni átesésből, de megint nem reagált a magassági.
    A törés után a gépátvizsgáláskor kiderült, hogy a magassági szervó rendben. A gépet kipróbáltam 200 méterről a földön, minden irányból/szögből/fokból folyamatosan pörgette a motort és a haverom által folyamatosan mozgatott magassági mozgatta a magassági kormányt.
    Mindeközben egy másik rádió vevő párossal és egy first stage tanuló géppel sok-sok órát töltöttem a levegőben sok vagánykodással kis helyeken ügyeskedve, ez miatt a folyamatos vezetői hibát kizárnám.
    És akkor most kérem a tippeket.
    - a sok törés után a gép aerodinamikája már annyira torzult, hogy bizonyos pozícióban/sebességnél hülyén viselkedik?
    - egy antennás vevő néha kihagyhat még ha a teszt nem is mutatta?
    - hogy tudnám kimérni az antenna/rádió/vevő hibát?
    miért van az hogy eddig mindig nem a repülés elején, hanem a második akksi környékén adja meg magát a technika?
    - miért van az hogy mikor messzebb van a gép akkor vannak problémák? (first stagel is elmegyek olyan messzire simán)
    - analóg szervó túlmelegedés? (de az új magassági szervó már digitális)
    - rejtett szabályzó hiba?
    - ha aerodinamikailag csavarodott meg a sárkány akkor azt hogyan tudom kimérni?

na szóval itt tartok, ti mire tippelnétek, hogy kezdenétek a probléma kinyomozását?
    köszi

egy házi készítésű f5j-400 valahol a pest környéki kukoricásban

Hely
    Hozzászólás
    297

Re:miért zuhanhattam le? elektronikai vagy aerodinamikai hiba?

még annyi hogy a rádió-vevő 2,4-en dolgozik

Senior Member Bazsa20 logója
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    06 30 2985 215
    Hozzászólás
    661

Szia.
    Nem szeretnék okoskodni de szerintem vegyél egy normális táv szettet és meg oldódik a problémád.(vannak távok aminek idővel csökken a hatótávja)
    A 2.dik aksi mindig ugyan az az aksivolt?
    Rádió kihagyáskor a failsev be van állítva?
    A szervókat (digit/analóg) keverve használod?
    Nem lehet hogy a bec vagy a szabályzó alacsony feszt ad terhelésnél esetleg ami kevés a vevőnek?
    és még milliónyi probléma lehet amit neten nehéz orvosolni.

üdvözlettel

Hely
    Hozzászólás
    297

nyugodtan okoskodj, hiszen azért kérdezem

táv: most már én is arra gyanakszom kicsit, csak azt nem értem, hogy akkor a távolabról végzett föld közeli teszt kb 5 percen keresztül miért volt tökéletes

igen mind kétszer ugyan azzal az akksival zuhant le, de az egy új akksi volt (másodszorra már tönkrement egy cellája) előtte nem volt benne csak pár óra

most digitális van benne, az első analóg volt

ezt a szabályzó dolgot hogyan tudnám kimérni?

köszi

Hely
    Hozzászólás
    297

egyébként már azt is próbáltam a lakásban, hogy leraktam a gépet és a szomszédszobából folyamatosan járattam a motort és mozgattam két csűrőt 10 percen keresztűl megállás nélkül és végig tökéletesen működött

Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    06 30 2985 215
    Hozzászólás
    661

Gondolj bele ha a repülőd repül akkor a kormányoknak mekkora légellenállása van.Ezt a szervóknak meg kell tartania tehát zabálja az amperokat. A vevő tápját a szabályzó adja vagy egy bec?

Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    06 30 2985 215
    Hozzászólás
    661

Ha egy aksi új az még nem jelenti azt hogy jó is.
    Pontosan milyen az a táv amit most használsz?

Hely
    Hozzászólás
    297

őőőőőő...
    elektronkában szar vagyok, de ezek vannak ráírva:
    motor: 2836-1000 turnigy
    adó: fs-ct6a (http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...9x11305x12.pdf)
    vevő: fs-r6a (http://www.hobbyred.com/catalog/item...56/8409548.htm)
    szabályzó: turnigy plush 30a (http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...ontroller.html)

Hely
    Hozzászólás
    297

az akksihoz még annyit, hogy előtte pár repülés erejéig kényelmesen használtam

Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    06 30 2985 215
    Hozzászólás
    661

Szinte bísztos hogy a távod a rossz.Ezek a távok max 300-400méter hatótávuak.Bár a szabályzó bec árama is csak 2 amper.Javasolnám egy jó táv + vevő beszerzését.
    (futaba,spektrum)ezeknek modell memóriájuk is van ha esetleg több repcsit szeretnél van expo funkciójuk ami segít a vezetésben.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva