Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (42) összesen

Téma: Segítsetek

Senior Member earformance logója
    Hozzászólás
    228

Milyen szabályzó ez?

Sziasztok,

valaki tudja, hogy ez a szabi mi fán terem? Semmi sincs ráírva, anno még egy Mini Titan helihez kaptam ajiba.
    Tipp, hogy mi lehet ez? Előre is köszi.
    Csatolt k Csatolt k
    A padlónál nem eshetsz lejjebb.
    Talpon tic-toc!!!

Senior Member
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólás
    818
    Jobb topikot nem találtam. Szerettem volna újra húzni a zsugorfóliát az egyik szabályzómon. Miután leszedtem a régit ezt találtam.

Ennek a szabályzónak már nem kell tartós tejet vennem ugye? Előre is köszönöm a válaszokat.

Senior Member super456 logója
    Hely
    Leányfalu
    Hozzászólás
    2.431
    Az a törött alkatrész a szabi BEC buck konverterének a tekercse. Valahogy ragaszd vissza, de figyelj rá, hogy a tekercsek sértetlenek maradjanak, és ha vannak kisebb szilánkok is, azok ne maradhassanak benn a szabiba.

Utána már vehetsz neki tartós tejet.
    Balázs

"Sponsored by destiny"

Senior Member
    Hely
    Szigetszentmiklós
    Hozzászólás
    818
    @super456 köszönöm. Ezt itt a fórumon vettem hibátlanként és az első gépem első felszállásánál megállt a rendszer aminek köszönhetően a gép kicsit összecsuklott. Inkább kukába kerül szerintem.

Senior Member mybuster logója
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    1.494
    Milyen tekercsről van szó? Képet sajnos nem látok. Lehet tudok segíteni a megmentésében.
    Tarot 680 Hexacopter, MXS 64", MAE Hobby Electronics , MAE aerial photography

Senior Member super456 logója
    Hely
    Leányfalu
    Hozzászólás
    2.431
    Egy 15 uH smd tekercs latszik viseltesnek. Persze nem biztos hogy ez a baj, de ha meghalt az megmagyarazna a gep zuhanasat. A szabi a kep alapjan nem latszik a legjobb minosegunek. Nem biztos hogy megeri foglalkozni vele. Esetleg hobbibol. Ha csak azt kell kicserelni az kb 100 ft es 5 perc. Ha csak azt...
    Balázs

"Sponsored by destiny"

Senior Member mybuster logója
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    1.494
    Idézet Kanyarcsákány eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia! Köszönöm a választ.
    Nagyon nem vagyok jártas a témába. Jól értelmezem hogy 40v mehet neki? Szerintem tévedek!
    Ezt a datasheetet egyébként én is megtaláltam, de nem mondott semmit...
    Bocs a bénázásért.
    Igen, az N csatornásra 40V a P re -40V érték vonatkozik, ez a Drain(nyelő elektróda) és Source(forrás elektróda) közötti maximális feszültség Uds.
    Tarot 680 Hexacopter, MXS 64", MAE Hobby Electronics , MAE aerial photography

Senior Member
    Hely
    Szolnok
    Hozzászólás
    235
    Üdv!
    Van egy ilyen szabim : http://www.rcm-modely.cz/pc-nd-regulator-18a-cessna-480
    Tudja valaki hogy a menüje hogy épül fel?
    Ha sokat próbálgatom akkor a féket be tudom állítani de jó lenne tudni hogy a többi az mi.

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.309
    Üdv!
    Van valakinek tippje, mi lehet egy szabályzóval a gond, ha a gázadásnál kb félállás után kezdi inditani a motort ? Másik szabályzó ugyan abban a konfigban szépen üzemel.

Senior Member laszieee logója
    Hely
    Bp, 11.ker
    Telefon
    30/233-82-hatöt
    Hozzászólás
    3.688
    Hibás a setup. Legutóbb ugyanezt beszívtam, minden egyes indításkor kalibrálni kellett az ESC -t, ill a gázkar reakciót, mert alapból mindig belépett az ESC a menübe ... (Turnigy marine hajós ESC) ... rá kellett jönnöm, hogy az h lecsipogja az alap dallamot az ESC, egy bazi nagy becsapás. .. utána ugyanis elkezdett pittyegni, mint amikor belép a menübe az ember... Rádöbbentem némi rádiós menüben való keresgélés után, hogy a gáz subtrimm nem volt nulla (vmi előző modellről maradt setup), emiatt mindig belépett az ESC a beállítás menübe ... Hogy megoldódott e végül, azt még nem tudom, mert bár 2-3 újraindítást jól csinált (akku szét - összedug után) az ESC , de néha mintha elfelejtené a felprogramozást ---- mindenesetre ilyenkor gázkar fel , aztán le, majd megint fel, és le ... ilyenkor 1 - 2 -3 csipogás van ahogy a le - fel ritmusok vannak... ha az első gázkar "feltolás" nem elég gyors, nekem rendre félgázig nulla gázállást csinált... mindenesetre úgy ahogy a leírtás szerint finomhangolni kellene, na az nekem nem működött... hiába na, aki progi kártyához van szokva (mint én) annak agyrém ez a csipogtatós setupolgatás.
    Szar géppel a legdrágább modellezni ...

Oldal: 3 / 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve