Oldal: 1 / 13 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (130) összesen

Téma: Töltőt, de milyet???

Senior Member Raveace logója
    Telefon
    06705159257
    Hozzászólás
    525

Töltőt, de milyet???

Sziasztok!

Szeretnék venni valami komoly töltőt, ami versenyekre is megfelelő lehet, az akkut nem rongálja és úgy tölt, ahogy az a nagy könyvben meg van írva. Beépített balanszereset szeretnék, ha 230V-ról is megy, az előny, de nem feltétel. Kinek mi a tapasztalata?? Persze nem szeretnék 100.000ft-ot rákölteni, de 20-40e-ig elmennék, mert hosszú távra gondolkodom. Ki mit használ? Tudom, mindenki másra esküszik, de honnan tudhatom, hogy ténylegesen melyik a jó töltő?? ??? ??? Mindegyik feltölti az akksikat, de nem mindegy, hogy hogyan.......

Köszönettel: Attila
    Xray T4 '17
    Xray T3 '11
    1:5 FG Sportsline 2WD
    06 70 515 9257

Senior Member
    Hely
    8521, Nagyacsád Zrínyi u. 11.(0630/843-1308)
    Hozzászólás
    535

Re:Töltőt, de milyet???

Szia!

Na ez egy jó kérdés...kapni is fogsz szerintem több fajta ajánlatot!Nekem pl egy Hyperion EOS0720i töltőm van!Ez egy 250W-os töltő ami max 20A tud tölteni!Ezt itt vettem a fórumon használtan 25e-ért ha jól emlékszem...ehez vettem újan egy Graupner 300W-os tápot 20e-ért.Na most ezekkel csak az árakat akartam tükrözni!Ha tényleg jó töltőt akarsz akkor a 40e ft lehet nem takarja be...persze kérdés, hogy milyen, mekkora aksit akarsz tölteni meg ugye egyszerre mennyit és mekkora árammal!Sok mindentől függhet a választás...az én töltő kombóm szerintem valahol a középmezőnyben vagy annak a végén kullog de nekem elég!A márka mellett nem keménykedek mert én azt használom amire épp pénzem van de ha mindenképp kell mondani akkor lehet hyperion vagy icharger de lehet még a graupner töltők is jók meg egyik barátomnak van raytronik ha jól emlékszem a nevére...ez mondjuk duál töltő és magába 50e ft de jó!

Üdv!
    Hitec Aurora 9
    ExtremeFlight Extra 300 78" 6s

Senior Member
    Hozzászólás
    2.727

Ahogy monyi is írta, el kell dönteni, hogy mekkora aksit akarsz tölteni és milyen gyorsan. Hyperion és icharger töltők elég széles skálán mozognak ahhoz, hogy találj köztük megfelelőt. Tápegységet használt HP vagy Dell szervertápból érdemes készíteni, minimális átalakítással sokkal olcsóbban jössz ki, mint ha egy rc specifikus tápot vennél.

Senior Member
    Hely
    Jászberény
    Telefon
    06703640199
    Hozzászólás
    1.507

Nekem a cikk segitett eldönteni hogy kit szeretnék!
    Érdemes elolvasni,meg az oldalon talàlsz meg toltessel,toltokkel kapcsolatos cikkeket!

http://rchelicopter.hu/content/hanga...ovalasztas.htm
    Trex 500 DFC
    Wl-toys V977

Telefon
    06705159257
    Hozzászólás
    525

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. Csak 2 cella Li-Po töltésére kell, 2 akku egyidejű töltésének a lehetősége előny, de nem feltétel. Az alap koncepció világos, egy ideje modellezek, igazából az érdekelne, hogy konkrétan ki milyen töltőt ajánlana, használ verseny célra, elérhető áron. Most is van jó töltőm, de szeretnék egy tutit. Mert ugye van LRP Pulsar, Hyperion, Graupner, stb., de melyik lehet a legjobb választás, és miért. Gondolok itt a pontosabb töltésre, balanszirozásra, precizebb mérésre, stb. Melyik töltő tölti jobban az akkukat, melyik minőségibb. Nem játékra kell, ez fontos, mert oda nem annyira lényeg 1-2 tized.

Xray T4 '17
    Xray T3 '11
    06 70 515 9257

Telefon
    06705159257
    Hozzászólás
    525

Sziasztok!

Még csak annyi, hogy a 20-40e ft-os árral nem a végleteket határoztam meg, csupán azt jeleztem, hogy nem 23dollárét szeretnék a HK-ról venni. Tisztába vagyok az árakkal, ha úgy ítélem meg, nem fogom sajnálni rá a pénzt, mert hosszú távra tervezek és nem vagyok az a cserélgetős fajta. Ha valamivel meg vagyok elégedve, az marad.

https://modellzona.com/rc/muchmore/m...rtolto_p009524

Ez tetszene, de nekem egy Turnigy töltő jut eszembe róla szép köntösbe. Nem állítom, hogy rossz, de nem tudom, ezért nyitottam ezt a topicot, hogy meghallgassam mások véleményét is.

https://modellzona.com/rc/robitronic...-tolto_p022074

Most ez a Robitronic töltőm van, de hallottam róla negatív kritikát is, ezért estem gondolkodóba. Jónak tartom, de nem vagyok a téma tapasztalt szakértője, ha valaki sokféle töltőt használt már, tudhatja a különbségeket. Na ezekre lennék kíváncsi és talán rajtam kívül másokat is érdekel egy kis szakértés ebben a témában, mert választék van töltőből, de vajon melyiket érdemes??????

Üdv: Attila
    Xray T4 '17
    Xray T3 '11
    06 70 515 9257

Senior Member AR logója
    Hozzászólás
    1.097

Idézet Raveace eredeti hozzászólása
    Sziasztok!

Szeretnék venni valami komoly töltőt, ami versenyekre is megfelelő lehet, az akkut nem rongálja és úgy tölt, ahogy az a nagy könyvben meg van írva. Beépített balanszereset szeretnék, ha 230V-ról is megy, az előny, de nem feltétel. Kinek mi a tapasztalata?? Persze nem szeretnék 100.000ft-ot rákölteni, de 20-40e-ig elmennék, mert hosszú távra gondolkodom. Ki mit használ? Tudom, mindenki másra esküszik, de honnan tudhatom, hogy ténylegesen melyik a jó töltő?? ??? ??? Mindegyik feltölti az akksikat, de nem mindegy, hogy hogyan.......

Vegyél egy Hyperiont! Ne az AC-t. Valamelyik új sorozatú 720(7 cella 20A) vagy 730-at(7 cella 30A)!(vagy duo-t...hi!) Az életben nem bánod meg!
    Atom pontos!Gyárilag kalibrálni nem kell és nem is lehet! Én ehhez kalibrálom a többi töltőket! ;D ;D ;D Olyan a menü felépítése, mintha a gondolatodat olvasná! Nem kell minimális módosításnál huszonhat gombnyomással a fene tudja hova kalandozni. A bekapcsolás után, ha változtatni akarsz, csak 2 gombnyomás kell és az ösze paraméterében megváltoztatott móddal azonnal tölthetsz! Legalább 20 memóriája van. A memóriák 15 karakter hosszan egyértelmű megnevezésekkel láthatók el. Nincs alapbeállítás, mindent a memóriákon belül speciálisan az adott akkura adhatsz meg. Ha bármit megváltoztatsz, csak az adott akkura vonatkozik.Viszont bármit elérsz memória szinten. Globálisan csak a tápegység paraméter korlátai vannak! A teljes memória PC-ről is elérthető és szerkeszthető...elnevezhető.Ha kitörlöd..nem tudom lehet e...visszatölthető!
    Annyira tölt, amennyire akarod.(százalékosan beállítható) + LiPonál a 4,2V külön trimmelhető le vagy fel.Annyi százalékra tárol amennyire akarod, annyira süt ki, amennyire akarod, és nem a pakkfeszt figyeli, hanem a cellát! Szinte semmi nincs lefixálva.
    Nem olcsó..ez tény! De nem fogod megbánni!

Közben olvasom az újabb hozzászólásokat! A "nagy nevekkel" vigyázz! A nevet fizeted meg! A legtöbb nem saját fejlesztés, hanem csak a doboz más és benne valami dömping áru! azonos hibákkal! ;D

Üdv AR!

Legalább annyival tiszteld meg a környezetedet, hogy megpróbálod a saját kérdéseidet megérteni!

Senior Member AR logója
    Hozzászólás
    1.097

Sziasztok!

Még csak annyi, hogy a 20-40e ft-os árral nem a végleteket határoztam meg, csupán azt jeleztem, hogy nem 23dollárét szeretnék a HK-ról venni. Tisztába vagyok az árakkal, ha úgy ítélem meg, nem fogom sajnálni rá a pénzt, mert hosszú távra tervezek és nem vagyok az a cserélgetős fajta. Ha valamivel meg vagyok elégedve, az marad.

https://modellzona.com/rc/muchmore/m...rtolto_p009524

Ez tetszene, de nekem egy Turnigy töltő jut eszembe róla szép köntösbe. Nem állítom, hogy rossz, de nem tudom, ezért nyitottam ezt a topicot, hogy meghallgassam mások véleményét is.

https://modellzona.com/rc/robitronic...-tolto_p022074

Most ez a Robitronic töltőm van, de hallottam róla negatív kritikát is, ezért estem gondolkodóba. Jónak tartom, de nem vagyok a téma tapasztalt szakértője, ha valaki sokféle töltőt használt már, tudhatja a különbségeket. Na ezekre lennék kíváncsi és talán rajtam kívül másokat is érdekel egy kis szakértés ebben a témában, mert választék van töltőből, de vajon melyiket érdemes??????

Üdv: Attila
    Egyiknek sincs teljesítménye! Amúgy az első egy átcsomagolt B6!
    A grafikon szép dolog, de úgy ott semmire nem jó..csak dísz!

Üdv AR!
    Legalább annyival tiszteld meg a környezetedet, hogy megpróbálod a saját kérdéseidet megérteni!

Telefon
    06705159257
    Hozzászólás
    525

Szia AR!

Köszönöm a kimerítő hozzászólásodat, valami pont ilyenre gondoltam, amikor ezt a topicot megnyitottam. Én az a fajta modellező vagyok, akinek fontos a minőség, szeretném a legjobbat kihozni az autómból a versenyeken, aminek elég fontos része az akku. Úgy vagyok vele, ha a technika frankó, akkor már csak én ronthatom el az eredményemet. Még egyszer köszönöm a válaszod. Még annyit kérdeznék, hogy miért ne AC-t vegyek? Amúgy nekem nem fontos az AC, mert tápot úgyis használok egyéb célra. Ez mindegyik töltőre igaz, vagy csak az általad ajánlottra?

A Muchmore töltővel kapcsolatban ezek szerint jó nyomon jártam....

Xray T4 '17
    Xray T3 '11
    06 70 515 9257

Senior Member AR logója
    Hozzászólás
    1.097

Szia AR!

.................. Még annyit kérdeznék, hogy miért ne AC-t vegyek?

A Muchmore töltővel kapcsolatban ezek szerint jó nyomon jártam....

;D ;D ;D
    Csupán csak azért, mert mint minden AC típus, kicsi a teljesítménye! Max 80W ha jól emlékszem! Természetesen a többi funkciója és a pontossága azonos a nagyokéval! ;D

Igen...hi! Azon a kaptafán nagyon sokféle készült! De hát ahogy az embert sem a ruha vagy a papír...... ;D ;D ;D!
    Meg ugye tudjuk miből nem lesz szalonna!

Üdv AR!

Oldal: 1 / 13 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva