Oldal: 9 / 10 ElsőElső ... 5678910 UtolsóUtolsó
Eredmény: 81 - 90 (92) összesen

Téma: Töltőt, de milyet???

Senior Member
    Hozzászólás
    1.065
    Ki mennyire van megelégedve az ISDT töltőjével?
    Most rendeltem egy Q6 plus-t. Elviszik a 20A-s Reaktor-omat, és helyette kell valami.
    Mennyire pontos és megbízható?
    Mavic Pro

Senior Member csabatex logója
    Hely
    Jászberény
    Hozzászólás
    1.298
    Szerintem nagyon...

Senior Member
    Hozzászólás
    1.065
    BG-n akciós(46.99$) most a Q6 plus ha valaki ilyet akar venni.
    Mavic Pro

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.195
    Megjött az 500W-os 20A-es ISDT SC620töltő.

Semmi csicsa. Egyszerű de igényes kartondoboz, egy alap leírás volt mellékelve, semmi más.
    Egy tápcsatlakozót amivel rá tudom dugni egy akkura, el tudtam volna viselni.
    Akku és balansz csatlakozók igényesnek és masszívnak tűnnek.
    Arra azért figyelni kell, hogy csak egy univerzális 6 cellás csati van rajta, amire rá lehet dugni a kevesebb cellát is, de gondolom azért nem mindegy hova, szóval ez nem hülyebiztos, de remélhetőleg ilyenkor tilt az elektronika, nem pedig elfüstöl...nem próbáltam ki

Kifejezetten igényes masszív műanyag háza van, bár elég sok az alján a szellőző, szóval inkább beltéri jellegű használatra jó.
    Egyetlen gombként is funkcionáló forgó enkóderes kiválasztója van. Ez egy kicsit lehetne masszívabb, de viszonylag védett kialakítása van, remélem nem csak a forrasztás tartja a NYÁK-on, mert akkor ez gyenge pont lesz.

2,2Ah-s 3S-es Graphene akkut töltöttem vele próbaképen.
    Ez állítólag bírja az 5C-s töltést...és tényleg. 10Ampert adtam neki. Még csak langyos sem volt. Táplálás egy autó akkuról történt amit egy szünetmentes tápegység tölt, vagyis 13,5V körül lehetett a bemenő feszültség. Töltő is mérsékelten melegedett, a beépített ventilátor, ami amúgy elég hangos, nem indult el. 7perc alatt teljesen feltöltötte, utána jelezte hogy kész a gyorstöltés és átváltott kis áramú töltésre.
    Balanszolással nem töltött időt, 1A-es elvileg, de úgy tűnik ez elég arra hogy töltés alatt végig egyforma feszültségen tartsa a cellákat. 0.01V pontossággal írja ki a cellafeszültséget, és ennél nagyobb eltérés nem is volt a töltés alatt. Töltés végén halál pontosan 4,2V lett, de független műszerrel nézve, többször visszadugva és újra mérve, tehát mérési hibákat és akkufesz változást kiiktatva a mérési hibákból, első cellára 3századdal mértem alacsonyabbat, másik kettőre 1századdal. Ez még tökéletesen elfogadható hiba, a csatlakozások is okozhatnak ekkora pontatlanságot, illetve a műszerem is 1század pontosságú a hitelesítés szerint, de úgy tűnik az első cella mérése ennél is eltér. Igazából nem értem mert egy olcsó 16bites AD konverter képes lenne 6 cellát egyszerre mérni, eltérés nélkül. (azonos hibaszázalékkal)

A menü rendszere logikus, jól kezelhető és áttekinthető. Az információs képernyők úgyszintén olyanok hogy jobban kívánni sem lehetne. Színeket is váltogatja üzemmódnak megfelelően, szóval az analfabéták is pontosan látják éppen mit csinál a töltő. Cellafesz, belső ellenállás, töltöttség, áram, feszültségek, idő, mindent kiír. Sőt még napi és havi statisztikát is vezet hogy hány akkut töltött fel.
    Viszont nem lehet beállításokat elmenteni. Tehát minden akku váltáskor be kell állítani a töltés paramétereket...mondjuk sok lehetőség nincs. Akku típus, cella feszültség, áram, cellaszám, ezeket kell kiválasztani, illetve lehet választani töltés, tárolás, kisütés között.
    Alapvetően nekem így is jó. A nagyon jó Cheali charger firmware-en is nyomogatok ennyi gombot a töltés előtt, pedig ott van akku preset.

Storage merítésnél 1.2A fölé nem ment a kisütés, és a belső hőmérséklet is rohamosan elkezdett emelkedni, szóval sajnos nem regeneratív a kisütése, hanem egy szép nagy ellenállásra dolgozik ami az alsó szellőzőrács alatt látszik is. Ekkor el is indult a ventillátor, ami nagyon hatékonyan vissza is hűtötte a belső hőmérője szerint.

Első próba alapján a benyomásom, hogy egy megfizethető, jó teljesítményű, IMAX és klónjaihoz képest jóval igényesebb és fejlettebb elektronikájú töltő és nem csak a színes LCD miatt, hanem az akku kezelése is pontosabb.
    Én kb. 20ezer forintnak megfelelő pénzért rendeltem e-bayen HongKong-ból. Féltem hogy a kínaiakra jellemző trükközésektől, mert fotón minden szebben néz ki, de tejesen korrekt a cucc. Nem bántam meg hogy megvettem. Tudom ajánlani. Kisebb változatai is vannak, azok még csak nem is sokkal drágábbak mint egy megbízható helyről származó és kisebb teljesítményű IMAX.

Pár fotó a kicsomagolásról.
    Utoljára módosítva: keril által : 2017-06-15 10:47
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    4.842
    Azt hittem azért van egybe a balaszer csati mert hogy külső tálcás mint icharger...
    Ha pontos akkor megérte megvenni.
    minden ami repül...

+3670 5025448

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.195
    Igen én is tálcás üzemmódra szántam, de azért hasznos ha nem kell hozzá hurcolni.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    4.842
    Szerintem te is külső párhuzamos tálcával fogod használni így mind1 is mi van hozzá
    minden ami repül...

+3670 5025448

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.195
    Ez igaz
    Kéri Laci

Senior Member
    Hozzászólás
    1.065
    Nekem is nagyon tetszik a is Q6, talán a képernyője lehetne karcállóbb.
    Mavic Pro

Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.195
    Idézet a8l eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem is nagyon tetszik a is Q6, talán a képernyője lehetne karcállóbb.
    Én kapásból vettem hozzá védő fóliát is.
    Kéri Laci

Oldal: 9 / 10 ElsőElső ... 5678910 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva