Oldal: 2 / 13 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (130) összesen

Téma: Töltőt, de milyet???

Senior Member Raveace logója
    Telefon
    06705159257
    Hozzászólás
    525

Re:Töltőt, de milyet???

Szia!

Köszönöm a kimerítő válaszaidat és a segítséget, további kellemes estét!

Üdv: Attila
    Xray T4 '17
    Xray T3 '11
    1:5 FG Sportsline 2WD
    06 70 515 9257

Senior Member
    Hely
    Dunakeszi
    Telefon
    06308331881
    Hozzászólás
    1.741

+1!

Hyperion. Négyesével töltök 6 cellás 3000mAh-s akksikat, 2 db 720i NET3-mal. Hibátlan, pontos, a legújabb firmware-el nagyon gyors.
    Esetleg még iCharger, de ez már vallás kérdése. ;D
    Outrage Fusion 50<br />Mikado Logo 400SE <br /><br />Spektrum Dx7

Senior Member Tomek88 logója
    Hely
    Komárom
    Telefon
    70 466 20 64
    Hozzászólás
    2.391

+1
    Hyperion EOS 730I net 3
    Nincs lehetetlen, csak tehetetlen!
    Synergy E7SE Beastx
    Synergy N5C Beastx
    Aurora 9

Moderátor bakelit.forest logója
    Hely
    Bradenton - Florida
    Telefon
    +1 941 225 1784
    Hozzászólás
    1.717

nekem is van hyperion és imax is.
    nekem mindkettő megfelel.

néha rámérek az akksikra, nem igazán látok eltéréseket.
    én mondjuk nem versenyzem, de kapják az ívet az akkuk.
    " a kefés motor, olyan.......... olyan dízel...."

Axial SCX-10 Honcho
    Kyosho Mercedes AMG FLUX
    Losi JRX-S Type R
    Tamiya TRF-417

-spektrum DX3S-

Senior Member AR logója
    Hozzászólás
    1.097

Csak és kizárólag mint infó! Tudom, hogy ízlések és pofonok...meg a papné!

Kb 2 hete van egy Ic klónom. Merő kíváncsiságból vettem! Érdekel ez a külső söntön 500W kisütés a pakkok valósághűhöz közeli tesztelhetősége miatt! Ez még hiányzott a játékarzenálból! Bár a rádió loggerje is megtenné!

Tudom klón, de még a NYÁK-on is 206B van.. ;D
    Az SW meg a legutolsó 3.14-es Ic..így is jelentkezik be! Ezért merem feltételezni, hogy a "nagytestvér" sem sokkal másabb! És az eredeti manuálját is többször átnéztem. Azok is egyformák.. ;D! Természetesen ennek ellenére nem tartom kizártnak, hogy mégis különböznek!

Sokat tud! Tetszik is..?!
    4 napig kalibráltam! Pedig van mivel! Na nem folyamatosan! ;D ;D Erre írtam itt valahol, hogy nem lineáris a felbontása. De végül sikerült... 8) Némi kompromisszummal! 8)
    Bár van memória benne...kész gyötrelem az elérése. Olyan az ember érzése, mintha ez itt egy másodlagos funkció lenne és a készülék legfőképpen egyféle akkumulátor töltésére lenne kitalálva avval az opcióval, hogy a felhasználó természetesen a saját akkumulátorához állíthatja! Én úgy 12-14 féle pakkot töltök változó gyakorisággal!
    A töltési szint % nem beállítható....Ugyanígy a kisütés sem! A kisütési fesz bár cellánkénti beállítást kér, de szor cella érti és viszi addig, míg legalább 1 cella el nem éri a 3V-ot. Ha azt szeretném, hogy 3,3V-on álljon meg, csak akkor jön össze, ha a cellák atomra pontosan egyforma feszen vannak és együtt is merülnek....pl így áll le ha egy 3-as pakkban az egyik cellával zűr van... 3,0V 3,4V 3,5V ez is 9,9...csak hát ez nem 3,3/cella!
    A tárolási szint sem állítható %! Pedig ha már a töltési nem, akkor ez lehetne olyan!
    Nincs benne csak balanszer funkció! :'( :'( :'(
    De van benne motorteszt...gondolom ezt mindenki használja? Meg habvágó...az is kell...egy töltőbe!

Üdv AR!
    Legalább annyival tiszteld meg a környezetedet, hogy megpróbálod a saját kérdéseidet megérteni!

Senior Member
    Hozzászólás
    1.356

Az Overloader egy jó töltő. Volt ilyenem sokáig. 120W-ot tud, úgyhogy még 4 cellás Lipo töltésnél is tud 7A-el
    tölteni. Kisütés 180W, bőven megfelel 2 cellás Lipo-hoz.

Egyetlen hátránya hogy nincs beépített balancer, ezért a fentebb AR által említett akkukezelési problémák
    merülhetnek fel.
    Szerintem egy jó külső balancerrel még évekig jó szolgálatot tehet.
    Ha tényleg csak autós 2 cellás akkuk töltésére kell, érdemes átgondolni, és talán a legolcsóbb megoldás egy balancer vásárlása.

Amúgy most nekem is Hyperion van, igaz egy régebbi, 610iNet típus. Mindent jól csinál, de a feszmérés pontosságával nem
    vagyok kibékülve. Pár tizeddel alul tölti az akkuimat. Balancere egyformára húzza a cellákat, de mindet egyformán
    kevesebb feszültségre mint amit mér és mutat a kijelzőn.
    A létező legutolsó frissítés van rajta ami a Hyperion oldalán elérhető, kalibrálni nem lehet, vagy legalábbis nem tudok róla.
    Valamint ez a típus nem tud kisütni.
    Minden másban egyetértek az előttem szólókkal. És mégegyszer mondom, ez egy régebbi típus, az újabbak bizonyára
    jobbak.

Ha egy kicsit is hamarabb jut eszedbe ez a kérdés, tudtam volna ajánlani az LRP Pulsar Touch töltőt, az M&H-nál
    nagyon le volt akciózva. 26eFt volt 45 helyett. De már elfogyott.

Senior Member AR logója
    Hozzászólás
    1.097

Hát nem tudom. Én a külső balanszert már annyira nem támogatom. Nekem van/volt saját építésű passzív is illetve van egy Graupner aktív balanszer amit a régi ICE töltőhöz használok/-nék. Ez egy nagyon jó és pontos cucc. De, hacsak valahol használtan nem jut hozzá az ember ez is 40€ még ma is újonnan!
    Ha van egy meglévő amúgy jó minőségű nem belsős töltő, akkor teljesen egyértelmű. De így totál újként!

Sajnos a régebbi Hyperionokra nem lehet feltölteni a V5( ha jól emlékszem a verzióra) és feletti FW-t, amiben a cellák már trimmelhetőek!
    Bár a kiírt illetve mért értéket ez sem befolyásolná.
    Nekem egy EOS730 NET3 van. Egy komolyabb FLUKE-t használok a pontosabb méréseknél. Mindössze, és ez az egész tartományra vonatkozik egy cella feszültségénél (3-4,2V) én csak annyi tudtam megállapítani, hogy a kerekítés ( a töltő 2 tizedesig írja ki a cella feszt) nem 100%-ban követi a DMM által mutatott értéket. Vagyis a 3. tizedesnél van 1-2mV eltérés.

Üdv AR!

Legalább annyival tiszteld meg a környezetedet, hogy megpróbálod a saját kérdéseidet megérteni!

Telefon
    06705159257
    Hozzászólás
    525

Szia AR!

A Robitronic Overloader töltőmhöz van egy Hyperion LBA 10-es balanszerem, azzal használom. Érdemes lecserélni ezt a párosítást szerinted a Hyperion 730-ra? Csak 2 cella Li-Po töltésére használom, viszont versenyre.

Köszönettel: Attila
    Xray T4 '17
    Xray T3 '11
    06 70 515 9257

Senior Member AR logója
    Hozzászólás
    1.097

Idézet Raveace eredeti hozzászólása
    Szia AR!

A Robitronic Overloader töltőmhöz van egy Hyperion LBA 10-es balanszerem, azzal használom. Érdemes lecserélni ezt a párosítást szerinted a Hyperion 730-ra? Csak 2 cella Li-Po töltésére használom, viszont versenyre.

;D ;D ;D
    Érdemes e?? Hát ez jó kérdés. Le nem cserélném! Vagyis ki nem dobnám a régit. Én az általad említett készülékek egyikét sem használtam személyesen! Így merész lenne bármi olyat mondanom, ami ezen dologban a döntésedet nagyban befolyásolná!
    Igazából azt mondtad az elején, szeretnél egy új töltőt!
    A 730-at megbánni nem fogod, és jó pár évre kapsz egy megbízható töltőt!
    DE! Csak és kimondottan most a pár darab 2 cellás akksi miatt??? Végül is a te zsebed! De akkor vagy veszel tényleg egy "jó" töltőt, vagy semmit! Vagyis vagy egy 730 illetve vele azonos vagy magasabb kategóriát. Ezt nem feltétlen az ár tükrözi!
    Hogy ezt el tudd dönteni, azt kellene tudnod, hogy miért is nem vagy a jelenlegi konfiggal megelégedve! Ha úgy érzed/tudod, hogy van bármi is, ami miatt az új töltő az eredményességedet is segítené, és megvan rá a pénzed, akkor vágj bele. Ha csak az az ok, hogy szeretnél valami újabbat, mert az olyan szép, akkor hagyd a fenébe! ;D
    Bár ezen utóbbi néha sokkal nagyobb indíték szokott lenni... ;D

Üdv AR!

Telefon
    06705159257
    Hozzászólás
    525

Szia!

Köszönöm a segítséget, átgondolom a leírtakat. Van 2 töltőm is, azokat el tudnám adni és igazából kis pótlással lehetne a 730-as Hyperion töltőm, ami miatt nem kéne aggódnom, de egyenlőre elgondolkodom a cserén, aztán meglátjuk. Sajna kis hazánkban nincs ilyen töltő eladó (már megvettem volna), kintről pedig drága lehet, ha megvámolják és az ÁFA is rájön. Ha ezt megúsznám, akkor biztos belevágnék, de így lehet akár nagyon drága is. Az Amazonon nagyon jó áron van (129dollár), de ha megsarcolják, akkor drága lesz.
    Gondolkodom, átrágom...... :

Xray T4 '17
    Xray T3 '11
    06 70 515 9257

Oldal: 2 / 13 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod