Oldal: 3 / 13 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (130) összesen

Téma: Töltőt, de milyet???

Senior Member Tomek88 logója
    Hely
    Komárom
    Telefon
    70 466 20 64
    Hozzászólás
    2.387

Re:Töltőt, de milyet???

Befolyásolni én sem akarlak, de azt is vedd számításba, hogy a 730i 24V-os táppal adja le a ráírt teljesítményt 12v-on nem emlékszem pontosan de ilyen 250W(ha kell megnézem otton) környékét tud, tehát ha fontos, hogyy leadja a maxot akkor ha nincs kell egy 24V-os táp is.
    Nincs lehetetlen, csak tehetetlen!
    Synergy E7SE Beastx
    Synergy N5C Beastx
    Aurora 9

Senior Member
    Hely
    Jászberény
    Telefon
    06703640199
    Hozzászólás
    1.507

Ha 24v adja le a maxot akkor 12v pont a felet fogja!
    Trex 500 DFC
    Wl-toys V977

Senior Member Raveace logója
    Telefon
    06705159257
    Hozzászólás
    525

Szia Tomek!

Igen, tudom, hogy csak 24V-on adja le a max. teljesítményét, de engem ez a része nem különösebben érdekel, 5A-nél többel nem szeretnék tölteni (kímélve az akkut, feltéve, ha ez kímélés). Engem csak a maximális kapocsfeszültség, kapacitás és teljesítmény kinyerése érdekelne az akkukból, megőrizve azok hosszú élettartamát. Szeretnék a közeljövőben beruházni komolyabb akkumulátorokba, amiket nem szeretnék fél év után kukázni, ezért is szeretnék egy jó minőségű töltőt is. Köszönöm a segítségedet, minden ötletet, tapasztalatot szívesen fogadok, szeretném jobban kiismerni ezt a témát és szerintem másokat is érdekelnek a tapasztaltabb felhasználók véleményei!

Üdv: Attila
    Xray T4 '17
    Xray T3 '11
    1:5 FG Sportsline 2WD
    06 70 515 9257

Senior Member Tomek88 logója
    Hely
    Komárom
    Telefon
    70 466 20 64
    Hozzászólás
    2.387

Idézet gordon89 eredeti hozzászólása
    Ha 24v adja le a maxot akkor 12v pont a felet fogja!
    Nem, tudtommal nem ílyen egyszerűen működnek ezek....
    12v-on 6 cellát 10.5 A val tud tölteni ami 264Watt dúrván.....nem azért nem tud többet mert fele a betáp hanem le van szedálva. Ne terhelődjön, mert 12 volton 6 cellához kell a 25 volt és nem mindegy 12-ből vagy 24v-ból van, de nem vagyok elektromos ember..
    Nincs lehetetlen, csak tehetetlen!
    Synergy E7SE Beastx
    Synergy N5C Beastx
    Aurora 9

Senior Member AR logója
    Hozzászólás
    1.095

13,6V-on 300W(ez a 12V-os tápok szabvány kimeneti feszültsége!

Vagyis 22A egy 3 cellás akkunál! A 2 cellánál 35A...ami ugye 30A fölé alapból nem megy!
    5000-es pakkot figyelembe véve 6db-ot tud 1C-vel tölteni egyszerre!
    Nem értem az aggodalmat!

Amúgy kíváncsi lennék arra az 500W-os töltőre a piacon, ami 12V-on is leadja az 500W-ot ;D ;D ;D

Üdv AR!

Legalább annyival tiszteld meg a környezetedet, hogy megpróbálod a saját kérdéseidet megérteni!

Senior Member AR logója
    Hozzászólás
    1.095

Idézet Raveace eredeti hozzászólása
    Szia!

Köszönöm a segítséget, átgondolom a leírtakat. Van 2 töltőm is, azokat el tudnám adni és igazából kis pótlással lehetne a 730-as Hyperion töltőm, ami miatt nem kéne aggódnom, de egyenlőre elgondolkodom a cserén, aztán meglátjuk. Sajna kis hazánkban nincs ilyen töltő eladó (már megvettem volna), kintről pedig drága lehet, ha megvámolják és az ÁFA is rájön. Ha ezt megúsznám, akkor biztos belevágnék, de így lehet akár nagyon drága is. Az Amazonon nagyon jó áron van (129dollár), de ha megsarcolják, akkor drága lesz.
    Gondolkodom, átrágom...... :

Köszönettel: Attila
    Igen! Egy picit lekéstél. Kb egy hónappal ezelőtt még volt a Lindingernél 119€-ért. Én is addig filóztam, hogy venni kéne egy testvért a mostani mellé, hogy én is lecsúsztam... ;D
    De nem adom fel.. 8)

Üdv AR!
    Legalább annyival tiszteld meg a környezetedet, hogy megpróbálod a saját kérdéseidet megérteni!

Senior Member idnus logója
    Hozzászólás
    124

Idézet AR eredeti hozzászólása

........Amúgy kíváncsi lennék arra az 500W-os töltőre a piacon, ami 12V-on is leadja az 500W-ot ;D ;D ;D
    A szokásos marketing számmisztika a megoldás: Uin:12-18V
    (Az 500 Wattosról sokat nem tudok, de a 400W-os ilyen)
    Van, hogy az elektronikában Murphy törvénye erősebb Ohm törvényénél

Senior Member AR logója
    Hozzászólás
    1.095

Hát igen!
    A marketinggel sajnos vigyázni kell! Néha nagyon megvezetik a vevőt!
    A nagyon extrém eseteket kivéve egy 300-500W totál kiszolgál egy akár versenyszerű modellezést is, és még egy kis tartalék is marad arra, hogy ne a maximumon kelljen járatni!
    A különbség ettől már az egyéb részletekben van elrejtve, amit ugye sok gyártó inkább elhallgat. ;D
    Ezeket úgy kideríteni, hogy nincs egy tesztkészülék a kezedben nagyon nehéz. A véleményezők meg sokkszor nagyon elfogultak, mivel alapból nem is foglalkoznak a nüansznyinak látszó részletekkel. Pedig pont ez teszi az egyiket jobbá a másiknál!
    Lásd az IC-re írt válaszom. Én nem is hittem volna, hogy ez egy ennyire szines köntösbe bújtatott de mégis kissé puritán cucc. Egyik barátomnak van originál abból és ő mindíg dicsérte. Annyira nem is néztem meg!
    Természetesen semmi gondom vele. Ez csak példa arra, hogy mezei beszámoló alapján mennyire meg lehet lepődni!.. ;D
    És ez minkét irányba így van. Anno a hyperiont többen ajánlották. Még a kezemben is volt talán egy 0610-es. Hú nagyon nem tetszett. Aztán valahogy rábeszéltem magam a 730-ra és most azt mondom, ha megint vennem kellene egy jobb töltőt, csak ettől a gyártótól vennék.... ;D ;D ;D

Üdv AR!

Senior Member seton logója
    Hozzászólás
    1.213

Ezek kezdték a Li-po fejlesztéseket anno. Ezektől többet senki nem tud a li-po akkuk gyártásáról és töltéséről.

http://www.revolectrix.com/
    T-rex 500

Senior Member dobosa logója
    Hely
    Nyíregyháza
    Hozzászólás
    803

Idézet seton eredeti hozzászólása
    Ezek kezdték a Li-po fejlesztéseket anno. Ezektől többet senki nem tud a li-po akkuk gyártásáról és töltéséről.

http://www.revolectrix.com/
    Revolectrix
    500L Dominator,Spektrum , SLS xtron

Oldal: 3 / 13 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve