Oldal: 3 / 16 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (157) összesen

Téma: Wing Wing Z-84 EPO 845mm

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    4.749
    nézd mivel teljes gáz adásra sem húz felfelé v lefelé ezért felesleges a lehúzatás. háton is minimális magassági tolással repül ahogy a nagy könyvben meg van írva tehát nem eltrimelés miatt van. próbáltam magam előtt felhúzni határozottan a gépet és oldalra sem húzott ezért az elhúzatás sem szükséges nála. de mindenki próbálja ki magának nincs arany szabály, sok függ súly tól, súly pont tól prop tól stb... nem kell követni senkit be kell állítani a gépet

ezen a gépen szinte középen van a moci ezért nem kell neki komoly lehúzatás nem úgy mint EG ahol fent van a moci és komoly szögben is áll
    oldalra meg azért nem kell szerintem mert jellemzően kis prop al repülik ahol nem annyira érezhető a hatása.
    minden ami repül...

+3670 5025448

Senior Member Al boldo logója
    Hely
    Nyíregyháza
    Hozzászólás
    1.470
    A motor a gyári motortartón durván le és jobbra állt, lehet, hogy nagyon meghúztam az egyik csavart, és ez a hiba forrása, rögtön utánna dremmeltem le a m.tartóból hogy kisebb legyen, de elképzelhető hogy teljesen síkba hozom, max alátételezek majd. A súlypont szerintem jó volt én is a kis pöcköt gondoltam a cg nek.
    "Eladó egy zöld kaméleon. Ja nem, sárga. Vagy inkább barna... Ez k*rva jó! Nem eladó"

Kulcsár Péter
    30/205-3502
    Nyíregyháza

Senior Member
    Hozzászólás
    1.970
    A toló motoroknál balr fel van az " elhuzatás".
    Az orrmotoroknál van a jobbra le.
    Amit meg tudok oldani azt megoldom.
    Amit nem tudok az meg nem fontos! /De törekszem!!/

Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    4.749
    butaság....
    attól függ hol van a moci.
    minden ami repül...

+3670 5025448

Senior Member
    Hozzászólás
    1.970
    A butaságot nekem írtam?

Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    4.749
    îrták már itt hogy lefelè most te beîrtad hogy felfelè....
    gyári rajz is lefelè...
    pedig attól függ hol van a moci!

simán lehetne hogy ezen a gèpen lefelè áll. pl atillla is îgy repüli nèzd vissza.
    Utoljára módosítva: Tomcs által : 2016-02-26 11:51
    minden ami repül...

+3670 5025448

Senior Member
    Hozzászólás
    1.970
    Ha tolómotor akkor balra fel.... ez az alap .
    A rajz meg jó amit belinkelt valik. Azin is látszik hol van rajta az emelés, az elhúzatás miatt.
    Én is próbáltam lehúzatás nélküli motorbeállítással is. Repült is, de nem volt az igazi. Ugyanis én nem használtam az eredeti műanyag motortartót, hanem fából készítettem egyet melyre nagyobb mocit lehet rakni.

motorból 6 félét próbáltam ki, a legdinamikusabb a 2200Kv mocival, igaz így 2200mah aksi kell bele de szépen repül, vitorlázik és arep idő is 10-12 perc. No nem fullgázon! Az csak ökökrködésre való, de brutál teljesítménnyel tud menni. vadászgépeket krözök le vele! Állati élmény a fordulása, mert fullgázon egyensen száll majd hirtelen fordul majdnem egyhelben vissza!!!!

A gyári súlyponthoz képest kb 1 cm árel előrébb van belőve az összes Wing84- nekem 3 van, és még 3 a csapatba.

Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    4.749
    szárny húr hoz kèpest ha alatta van a moci lefelè ha felette van a moci felfelè áll a motor....

meg lehet tanulni azt is amit mondtál ès vakon követni de èn abban hiszek hogy tudom mit mièrt csinálok...
    Szerintem minden gèp megèrdemli hogy be legyen rendesen állitva ès ne csak valami sablon alapján tekergessük levegőben úgy is kiderül ha nem ok. de kezdőket nagyon fèreviszi.

îrtam azt is hogy lehúzatás függ pl a gèp súlyátol, prop mèrettől stb ès mivel a tièd nehezebb mint az enyèm 50-80g al ami 250g gèpnèl elèg sok îgy neked biztos máskèpp is kell beállîtanod.
    minden ami repül...

+3670 5025448

Senior Member
    Hozzászólás
    1.970
    szerintem a súlytól nem függ, mert a gép egész súlya a súlypontben fog hatni a repülésre. Így ha nagyobb a gép súlya, de a súlypontja ugyanaz mint az ajánlott érték akkor max rövidebb a repidő mivel több a fogyasztásod.
    De lehet hogy badarságokat írok. Viszont ezt a fonalat követve sikerült már 64 db gépet éípateni amelyből még mindig megvan 48, és mind működőképes.
    A HK gépekénl a gyári ajánlások megfelelőek ha azzal a configgal repüpöd amit ők adnak hozzá Viszont tapasztalvazoknak a configoknak a gyengeségét és alulméretezését így kicsit módosítottunk a beállításokon. nekünk HK gép esetén mindig bejött a súlypont plusz 1cm .

Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    4.749
    súly tól azèrt függ pl mert a nehezebb gèpen nyilvan nagyobb szögben van a magassági hogy egyenesen repüljön de gáz adásra máskèpp húz el ez miatt mint aminèl magassági közelît a nullához. îgy a motor lehúzatás, felh. mèrtèke nyilván más. prop mèret szintèn befolyásolja ezt. es mivel súlypont sem ugyan ott van milimèterre az is befolyásolja (neked+1cm)
    hidd el 2 teljesen egyforma gèpet megèpît 2 ember nem lesznek soha egyformák.
    ezek mind befolyásolják le húzatás mèrtèkèt, nyilván irányát nem.
    minden ami repül...

+3670 5025448

Oldal: 3 / 16 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve