Oldal: 32 / 36 ElsőElső ... 22282930313233343536 UtolsóUtolsó
Eredmény: 311 - 320 (352) összesen

Téma: Wing Wing Z-84 EPO 845mm

Én egyész konkrétan úgy csinálnám, hogy közel téglatest alakúra faragnám a meglévő lyukat, amibe belefaragnék egy téglatestet a habból. Utána ezt éles szikével méretre nagyolnám, vissza alakítanám a kabintető felölé véget, majd 220- as körüli vászonnal véglegesre csiszolnám. Csiszolás szempontjából mondjuk a depron jobb.
    Budapesti vagy?

Senior Member
    Hozzászólás
    227
    Idézet RC Zumuld eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én egyész konkrétan úgy csinálnám, hogy közel téglatest alakúra faragnám a meglévő lyukat, amibe belefaragnék egy téglatestet a habból. Utána ezt éles szikével méretre nagyolnám, vissza alakítanám a kabintető felölé véget, majd 220- as körüli vászonnal véglegesre csiszolnám. Csiszolás szempontjából mondjuk a depron jobb.
    Budapesti vagy?
    Igen, ez így kivitelezhetőnek tűnik. Viszont CA ragasztóm van, azt ha jól tudom nem szereti a depron. Nézek itthon valami hungarocell anyagot, megnézem hogy alakítható és szereti e a ragasztóm. Igen, pesten vagyok.

Senior Member
    Hozzászólás
    227
    Idézet Sequadon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, ez így kivitelezhetőnek tűnik. Viszont CA ragasztóm van, azt ha jól tudom nem szereti a depron. Nézek itthon valami hungarocell anyagot, megnézem hogy alakítható és szereti e a ragasztóm. Igen, pesten vagyok.
    Na asszem meg is van. Úgy tűnik a ragasztó nem bántja és pont méret is. Most előbb beültetem az új koncepció szerint a kamerát, aztán majd jöhet a szépészeti beavatkozás.

IMG_20180323_195538.jpg IMG_20180323_195634.jpg

Milyen lett a végeredmény?

Senior Member
    Hozzászólás
    227
    Hát az még odébb lesz. Szervót kell rendelni, meg még agyalok a kialakításon. Sub-micro szervókat néztem, jó kicsik és a 10 g-os kamera forgatására elég is. Viszont nem hagy nyugodni a gondolat hogy pan-tilt legyen. Van egy ötletem ami egészen kompakt. Mindjárt papírra vetem és megmutatom.

Senior Member
    Hozzászólás
    227
    Szóval ez lenne az elképzelés. Az alsó ábra a végleges, az orr hosszmetszetét mutatja.

IMG_20180324_125607.jpg

2 db micro szervó és egy zsanér kell hozzá. A zsanér alsó rész fixen be lenne ragasztva az orrba metszett horonyba, rajta egy micro szervó (pan) és a kamera. A szervó elé vissza lehet ragasztani az orrból kivágott darabot. A döntésért (tilt) pedig a zsanér mögött lévő szervó felel. Mit gondoltok?

HK-5320S a szervót néztem hozzá. A nyomatéka elég lesz szerintem és tömegre sem sok. A méretét belepróbáltam az orrba és, hát meglepődtem...

IMG_20180324_125628.jpg

Senior Member
    Hozzászólás
    227
    Annyi van még, hogy a szervókat egy diódán keresztül kell megtáplálni mert sok neki az 5V. Leírás szerint 2,5 ~ 4,8V.

Senior Member _hori logója
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.869
    Rémlik, minden kicsi szervónál 4.8V felsőt írnak. Legalábbis a HK-n.
    Valszeg azért, hogy ne lehessen reklamálni, ha tönkremegy.
    De nem azért mennek tönkre, mert 5-7 Voltról táplálja mindenki.

Szerk:
    A zsanéros gimbalnál az ugrott be elsőre, hogy a szervó holtjátéka miatt berezeghet.
    Valami előfeszítést érdemes lenne beleapplikálni. Mondjuk egy-két befőttes gumit valahova.
    Utoljára módosítva: _hori által : 2018-03-24 15:53

Senior Member
    Hozzászólás
    227
    Biztosan kiderülnek majd problémák, de az alap ötlet szerintem működőképes. Egészen low profile ez a megoldás, elsőre talán fel sem tűnik majd hogy dönteni is lehet a kamerát.
    Az előfeszítés lehet kell majd, sőt a zsanér két szára közé is lehet kell majd tenni kis szivacsot.

Megrendelem a szervókat, addig készül a drivetrain...

Idézet Sequadon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Biztosan kiderülnek majd problémák, de az alap ötlet szerintem működőképes. Egészen low profile ez a megoldás, elsőre talán fel sem tűnik majd hogy dönteni is lehet a kamerát.
    Az előfeszítés lehet kell majd, sőt a zsanér két szára közé is lehet kell majd tenni kis szivacsot.

Megrendelem a szervókat, addig készül a drivetrain...
    Én 3 dolgot vennék figyelembe:
    1. Milyen akkut szánsz a gépbe? Nekem úgy hogy hátul egy 2205 motor van, előtte a videóadó, rc RX, Omnibus FC, LC filter, előre egy 2200/3s akku kellett, hogy jó legyen a súlypont (186g).
    2. Tapasztalatom szerint a z84 nem egy nézelődős repcsi. Hacsak nem headtrackert tervezel használni. Én a bólintást feleslegesnek érzem...
    3. Ezek a szervók életképtelenek. Szerintem semmire nem valók.

Tudom, mikor épít az ember, akkor nehezen eltántorítható az elképzeléseitől. A kommentem építő jelleggel írtam!

Oldal: 32 / 36 ElsőElső ... 22282930313233343536 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva