Oldal: 83 / 83 ElsőElső ... 33737980818283
Eredmény: 821 - 829 (829) összesen

Téma: Li-Poly töltése ?

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    4.999
    Túlmerítes 2.9V alatt van!
    Panel meg alap esetben nem öregíti az akkut.
    Valami más lesz.
    minden ami repül...

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.362
    Tudsz vele repülni? Gyengült az akku? Ha nem akkor csak annyi, hogy alig töltötted és azt is minimális árammal és így nem tudott korrekt mérést végezni ez a töltő.
    Ha tényleg gyenge az akku, akkor vagy lemerítve, vagy fullra töltve tároltad, vagy eleve vacak az akku.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Member
    Hozzászólás
    68
    Idézet keril eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tudsz vele repülni? Gyengült az akku? Ha nem akkor csak annyi, hogy alig töltötted és azt is minimális árammal és így nem tudott korrekt mérést végezni ez a töltő.
    Ha tényleg gyenge az akku, akkor vagy lemerítve, vagy fullra töltve tároltad, vagy eleve vacak az akku.
    Tudok repulni, talan kevesebbet kicsit. Hany mohm ertekig jo meg viszonylag egy aksi? versenydronhoz hasznalom a 4s 1300 ma es 75C -s aksikat.

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3 eszközömről

Senior Member airman logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.049
    Idézet chris.palffy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hany mohm ertekig jo meg viszonylag egy aksi?
    1-től 500-ig jó, de ennél sokkal tágabb a határ.

Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.049
    Megkerestem neked egy régi bejegyzésem:
    http://forum.rcmodell.hu/showthread....=1#post1429357

A lényeg, hogy ez olyan mintha azt kérdeznéd, hogy egy járműnél hány liter fogyasztás tekinthető jó fogyasztásnak, de nem tudjuk meg, hogy hány km-en, nem tudjuk, hogy most egy 30 tonnás kamionról van-e szó hegymenetben, vagy egy VW Polo-ról lejtőn, stb...

"4s 1300 ma es 75C"
    Erre már lehet válaszolni, de arra nem, hogy általában hány mOhm-ig jó egy akku.

Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.049
    Nekem az új 30c 3300mAh-s cellák 2mohm-osak.
    A tied 2.5-szer kisebb kapacitású, ezért 2.5-szer nagyobb lehet a belső ellenállása, így 5 mohm-nál tartunk. Mivel 75c-s, a c arány miatt elvileg 2.5-szer kisebbnek kéne lennie a belső ellenállásának, tehát egyből vissza is oszthatjuk 2.5-del. Így a te akkud esetében is kb. 2 mohm mondható jónak (per cella!).
    A főkábelen a 4 cella miatt ennek a 4-szeresét lehet mérni, tehát 8mohm-ot.
    Ha párhuzamosan töltesz, akkor megint más értékeket fogsz mérni, 2db akkunál például fele akkora lesz a belső ellenállás.
    Aztán ahhoz, hogy hitelesebb értéket kapj, legalább 1c-vel meg kell küldeni a töltést, vagy merítést, ezért pl. egy 95%-ra töltött akkunál már nem tudsz töltéssel pontos belső ellenállás mérni, mert nem fogja 1c-vel tölteni a töltő.

Member
    Hozzászólás
    68
    Koszi Airman a reszletes valaszt! Igen a 3s 1300ma es 75C -s aksim ujonnan kb 3-5 mohm volt es meg valamelyik most is ekkorul van kb. 7 toltessel. Viszont a 3 egyforma aksibol van amelyik 30 mohm es robbet is mertem, volt hogy 110mohm ra is felugrott. Nem tudom hogy rossz meres miatt e vagy tul kis toltoarammal toltottem azert lehetett. ( 0.2 c vel)
    Akkor elmondhato hogy a fent nevezett aksi kb. 2- 30mohm ig jo?
    Vagy felesleges a mohm al foglalkoznom ugy is erzem ha az elso gazfrocsnel jelez a lipoor akkor mar gagtya az aksi. illetbe ha kb 1 percet tudok repulni a 3-5 helyett.
    koszi.

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3 eszközömről

Senior Member P_Taki logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    215
    Én is méricskéltem, 3S 2200mAh aksik, egy évesek, 15-20 töltéssel, 1.5 - 3mohm. Ugyan ilyen aksi, 3 éves, kb 30-40 töltés 19 - 29 mohm volt. A 29 mohm-os is tökéletes repüléskor.
    Taki
    Emax 250 Pro, Naza-M Lite, FPV, OSD.
    Úgy repülök, ahogy a fény terjed. Egyenes vonalban.

Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.049
    Idézet chris.palffy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akkor elmondhato hogy a fent nevezett aksi kb. 2- 30mohm ig jo?
    Ha cellára érted a 30mohm-ot és pl. csak 30c-vel, azaz 40A-rel terhelnéd, akkor ez történne:
    Belső ellenállás=0.03 ohm
    Feszültségesés a cellán (U=R*I)= 0.03ohm*40A=1.2V
    Ha nyugalmi állapotban 4V egy cellád, akkor a fenti terheléssel már csak 4-1.2V-ot, azaz 2.8V-ot fogsz mérni.
    Tehát 2.8V-ra fog beesni a feszültség (tévesen fogalmazva). Ezt fogod hasznosítani, a maradék 1.2V, ami a cella belső ellenállásán esik, csak fűti a cellát. Az energiának közel 1/3 része csak az akku fűtésére fordítódna.

Ha 10A-rel terheled, akkor a feszültségesés 0.03*10=0.3V lenne.
    4V-os cellánál 3.7V-ra esne a feszültség. Az energia 1/13-a menne már csak akkufűtésre.

Szóval erre sem lehet válaszolni. Terheléstől függ. Minél jobban terheled, annál inkább van szerepe a belső ellenállásnak, de az biztos, hogy ez már nagyon messze van a 75c-től.

Oldal: 83 / 83 ElsőElső ... 33737980818283

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve