Oldal: 84 / 84 ElsőElső ... 34748081828384
Eredmény: 831 - 833 (833) összesen

Téma: Li-Poly töltése ?

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.378
    Idézet airman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jöttek ma 6s 40c-s 5000-es pakkok.
    Első töltéskor 1 mohm-osak voltak a cellák.
    Második töltéskor 0.6 - 0.7 mohm.
    Most, több óra pihenés után, ugyanolyan hőmérsékleten, ugyanúgy 1c-vel töltve, ugyanabban a feszültségtartományban, mint az első töltéskor már csak 0.4-0.5 mohm-ot mutat a töltő.
    Volt már ilyen tapasztalatunk, volt már, hogy 60c-s pakkokat reklamáltunk, mert sokkal kisebb belső ellenállás illett volna a 60c-hez, aztán használat során ott is kevesebb, mint a felére lecsökkent a belső ellenállás. Úgy sem volt kevés, de elfogadható lett.
    Szóval ebben a formázásban lehet valami. Azt nem tudom, hogy feltétlenül kímélve kell-e végezni, mert én eddig csak úgy csináltam. Biztos, hogy gyötörve is javulnak az értékek az elején, csak kérdés, hogy hosszú távon milyen hatása lehet.
    Van egy Nissan Leaf elektromos autóm. Ott is egyértelműen csökken a belső ellenállás és növekszik a ténylegesen használható kapacitás, pár százalékkal, gyors töltéssel és kisütés után (ez kb. 2C-t jelent) Viszont ez csak ideiglenes. Kímélő használattal visszasüllyed egy idő után az eredeti szintre. Plusz a hosszútávú statisztikák alapján egyértelműen látszik, hogy azok az autók amit többet gyorstöltenek, gyorsabban is öregszik az akkuja.

Egyébként ugyan olyan zacskós LiPo cella van benne, mint amit mi modellezők is használunk csak nem 2-5Ah hanem 30-40Ah-s "zacskó" van benne 96S2P bekötéssel.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot 450Pro FBL/Quad: ZMR250-RCX2205/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member airman logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.051
    Ma tovább "fajultak" a dolgok.
    Első töltésnél újra 0.6-ra nőt az IR.
    Start után fél órával (éppen csak langyos akkuknál) elindítottam egy párhuzamos töltést és 0.0-0.1 -ek voltak a cellák. Ezt ugye a 2 pakk miatt szorozni kell kettővel, ami legrosszabb esetben is 0.2 mohm/cella.
    Tehát akkor újra:
    Kézbesítés utáni legelső töltésnél: 1 mohm/cella. Most 0.2 mohm/cella.

Senior Member szaki75 logója
    Hely
    Budapest / Gödöllő
    Telefon
    +36302500797
    Hozzászólás
    1.208
    szia Airman,

törölj lszi az üzeneteidből, had tudjak küldeni pü-t

üdv,
    zoli
    fly - crash - rebuild - repeat