Oldal: 3 / 85 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (844) összesen

Téma: Li-Poly töltése ?

Senior Member kekbon logója
    Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    06309940773
    Hozzászólás
    3.006

Li-Poly töltése ?

Idézet mmormota eredeti hozzászólása
    Idézet hangya eredeti hozzászólása
    Lehet, hogy ez még jót is tesz a pakkoknak (mintha olvastam volna valahol), de mérget azért nem vennék rá :lol:
    Télen, nagy hidegben a 4,2V-ra töltött cella károsodik, a csak 4,1V-ra töltött sokkal kevésbé. Egyes új Lipo töltőkben van "téli" üzemmód.
    Szerinted hány fok alatt okoz gondot a 4.2V-os cellafesz?
    Műszaki infók, képek és videók:<br />http://www.peschka.hu/?/rc_modellezes/

Member
    Hozzászólás
    76

tápkérdésre

Bocsi hogy beirok---Ha nincs más vegyél egy 300W-os számitogéptápot ami kb 11,7voltot ad.errol 9A-rel lehet tolteni.Stabil,védett és olcso.

Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    06309940773
    Hozzászólás
    3.006

Li-Poly töltése ?

lenne pár kérdésem....

1. szerintetek egy LiPo-t ha óvatosságból csak 4.1V-ra töltök cellánként, akkor a kapacitás hány százalékát használom ki?

2. ha a töltés elérte a cellánkénti 4.1V-ot, akkor már értelmetlen tovább rajtahagyni ugye? (már úgy értem, hogy 4.1V-os feszültség generátorról töltöm, tehát tovább a fesz már nem fog nőni úgysem....)

3. van-e az akku élettartalma szempontjából jelentősége, hogy 0.5, vagy 0.8, vagy 1C-vel töltöm rendszeresen?

Köszi előre is.

mmormota
    Guest

Li-Poly töltése ?

Idézet kekbon eredeti hozzászólása
    1. szerintetek egy LiPo-t ha óvatosságból csak 4.1V-ra töltök cellánként, akkor a kapacitás hány százalékát használom ki?
    Kb. 90%-át.

2. ha a töltés elérte a cellánkénti 4.1V-ot, akkor már értelmetlen tovább rajtahagyni ugye? (már úgy értem, hogy 4.1V-os feszültség generátorról töltöm, tehát tovább a fesz már nem fog nőni úgysem....)
    Ez nem egészen így van. Mikor az akku kapocsfeszültsége eléri ezt a töltő által meghatározott maximumot, akkor még javában töltődik. A töltőáram a kezdeti értékről fokozatosan csökken ezen a konstans feszültségen, ahogy töltődik az akku.

Ha korán levennéd a töltőről, akkor a kapocsfeszültség azonnal visszaesne, mert az akku belső feszültsége kisebb. A töltőáramot a konstans feszültségű szakaszban ez a "belső feszültség" és belső ellenállás határozza meg.

Az automata töltők általában akkor szüntetik meg teljesen a töltést, mikor a töltőáram C/10 érték alá csökken. (pl. egy 1200mAh akku esetén 120mA alá)

3. van-e az akku élettartalma szempontjából jelentősége, hogy 0.5, vagy 0.8, vagy 1C-vel töltöm rendszeresen?
    Azt ajánlják, hogy ha nem sürgős, akkor 0,5C-vel célszerű tölteni. Legalább ilyen fontos, hogy a töltés 20-25%-a mindig maradjon benne az akkuban. Ez persze csak a következő töltésnél derül ki, ha a töltő ezt mérni tudja.
    Ilyen töltő hiányában a terheletlen feszből lehet következtetni a kisütés mértékére. Az újabb fejlesztésű Lipo-k esetén ez kb. 3,5V cellánkénti terheletlen kapocsfeszültséget jelent, ez alá nem célszerű kisütni az akkut.

Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    06309940773
    Hozzászólás
    3.006

Li-Poly töltése ?

Kb. 90%-át.

Ez nem egészen így van. Mikor az akku kapocsfeszültsége eléri ezt a töltő által meghatározott maximumot, akkor még javában töltődik. A töltőáram a kezdeti értékről fokozatosan csökken ezen a konstans feszültségen, ahogy töltődik az akku.

Ha korán levennéd a töltőről, akkor a kapocsfeszültség azonnal visszaesne, mert az akku belső feszültsége kisebb. A töltőáramot a konstans feszültségű szakaszban ez a "belső feszültség" és belső ellenállás határozza meg.

Az automata töltők általában akkor szüntetik meg teljesen a töltést, mikor a töltőáram C/10 érték alá csökken. (pl. egy 1200mAh akku esetén 120mA alá)

Azt ajánlják, hogy ha nem sürgős, akkor 0,5C-vel célszerű tölteni. Legalább ilyen fontos, hogy a töltés 20-25%-a mindig maradjon benne az akkuban. Ez persze csak a következő töltésnél derül ki, ha a töltő ezt mérni tudja.
    Ilyen töltő hiányában a terheletlen feszből lehet következtetni a kisütés mértékére. Az újabb fejlesztésű Lipo-k esetén ez kb. 3,5V cellánkénti terheletlen kapocsfeszültséget jelent, ez alá nem célszerű kisütni az akkut.
    Köszönöm kimerítő válaszodat!

Még egy kérdésem lenne. A min 3.5V, amit célszerű bennhagyni a cellában, az terhelve, vagy terheletlenül értendő?

Én akkor szoktam abbahagyni a repülést, amikor már nem érzem, hoyg harap a gép. Ekkor kivéve az akksit, terheletlenül, leszállás után kb 1-2 perccel, olyan 11.2V szokott lenni az üresjárási feszültsége.

mmormota
    Guest

Li-Poly töltése ?

Még egy kérdésem lenne. A min 3.5V, amit célszerű bennhagyni a cellában, az terhelve, vagy terheletlenül értendő?

Én akkor szoktam abbahagyni a repülést, amikor már nem érzem, hoyg harap a gép. Ekkor kivéve az akksit, terheletlenül, leszállás után kb 1-2 perccel, olyan 11.2V szokott lenni az üresjárási feszültsége.
    Terheletlenül értendő. 11,2/3 = 3,7V ez megfelelő.

Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    06309940773
    Hozzászólás
    3.006

Li-Poly töltése ?

Terheletlenül értendő. 11,2/3 = 3,7V ez megfelelő.
    Köszi

Hely
    Székesfehérvár
    Telefon
    06309940773
    Hozzászólás
    3.006

Li-Poly töltése ?

Azért voltak eme fontos kérdések, mert egy olyan töltőm van, ami alapvetően egy áramgenerátor, de a cellák maximális feszültsége egy söntkapcsolással meg van fogva 4.1V-nál. Így sajnos nem tudom mérni a bele folyó áramot....

Legalábbis eddig nem találtam ki, hogyan lehetne....

Member
    Hozzászólás
    85

Li-Poly töltése ?

inteli V3 hoz kapcsolhatóan milyen magyarországon beszerezhető balancert ajánlatok ?

Senior Member
    Hozzászólás
    345

Li-po kérdés

Hello!
    Lenne 1 kérdésem. Vettem Kokam 7,4V-os 2 cellás pack-ot, feltöltöttem és "játszottam" vele, (Minizillában használom) kb 10-12 percet ment, aztán kíváncsiságból megnéztem, szerintem lehetett kb 40-45 fokos. Nekem túl melegnek tűnt hogy tovább strapáljam. Szóval a kérdés hogy ezeknek mennyire lehet melegedni? Azt tudom hogy töltés közben nem igazán szabad, de nem is volt ilyen, viszont használat közben lehet? Csak azért mert ugye mostanában kint kb 30 fokokat mérnek és bent sincs sokkal hidegebb, szal nem örülnék neki ha csak "télies" időben használhatnám. Kérlek segítsetek! Mennyire lehet engedni melegedni?
    Köszönöm!
    Hali!
    &quot;Addicted to Rc&quot;

Oldal: 3 / 85 ElsőElső 12345671353 ... UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve