Oldal: 44 / 85 ElsőElső ... 3440414243444546474854 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 431 - 440 (847) összesen

Téma: Li-Poly töltése ?

Senior Member
    Hely
    Győr, és Budapest
    Hozzászólás
    257
    Teljesen jó, nyugodtan rakd el. A lényeg h 3,7-3,8 legyen.

Senior Member Nemes2008 logója
    Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    870
    Nekem az a tapasztalatom hogy akár hetekre is el lehet rakni 3,6-4V közt mindegy de nyilván 3,8V a legjobb.
    "A felhők fölött mindig kék az ég!"

Senior Member Drazsé logója
    Hely
    Moha
    Telefon
    06/30-4négy6-97-67
    Hozzászólás
    732
    Oké, köszi.
    Akor örülök, hogy eddig is így csináltam, és nem nyírtam még ki az akkuimat
    HotBodies Lightning Stadium Super Sport

"Amíg a Föld kerek, mindig lesznek ricerek."

Senior Member
    Hozzászólás
    617
    és nagy melegnek ne tedd ki az akkujaidat mert nem szereti a lipot a meleget hűtőben szokták tárolni.
    HN X1CR LRP Z-28r
    TT-01 brushless
    GT3-B

Senior Member Drazsé logója
    Hely
    Moha
    Telefon
    06/30-4négy6-97-67
    Hozzászólás
    732
    A hűtő szerintem felesleges. Korábban ott tartottam, de folyton megvárni míg szobahőm. lesz, és utána tölteni, az nagyon uncsi volt. Meg időpazarlás. A szobában simán elvan 20°-on az akksi. hűtőben max teljesen feltöltve tárolom, mielőtt megyek el játszani.
    HotBodies Lightning Stadium Super Sport

"Amíg a Föld kerek, mindig lesznek ricerek."

Senior Member Nemes2008 logója
    Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    870
    Ja erre én is azt szoktam mondani hogy napfénytől védett helyen kell tárolni ami kb egy sarok ami kicsit hűvösebb... tökéletesen megfelel és nem baj ha 28°c van a szobában csak a nap ne süsse a környékét se.
    "A felhők fölött mindig kék az ég!"

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.254
    Idézet Gicz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Teljesen jó, nyugodtan rakd el. A lényeg h 3,7-3,8 legyen.
    nem az lenne a lènyeg !

2 fontos dolog miatt cèlszerű repülès után tölteni:
    megmèrt feszültsègből nem lehet tudni mennyi kapacîtás maradt benne ès mint tudjuk 20% minimum cèlszerű benne hagyni. ezèrt van az hogy èrdemes rátölteni valamennyit.

másik meg hogy storage töltèsnèl ki is balanszolja az akkut tehát rendbe rakja az esetleg elhangolódott cellákat. ezek után ha feltöltöd jóval előbb kèszen lesz a töltès ès megfigyelhető ha mondjuk már 1 ik cella gyengèlkedik.

melegről meg csak annyi hogy nem èrdemes nyáron bezárt autóban felejteni akku -t a többit kibîrja...
    minden ami repül...

Senior Member Dumbo logója
    Hely
    Budapest XIV.,
    Hozzászólás
    500
    Na, Tomcs! De jó, hogy említetted ezt a STORAGE dolgot.
    A következőket tapasztaltam a töltőmnél (G.T.POWER A6-10, kb. 1 éve használom).
    Szóval, miután kirepültem az akkukat, felteszem a töltőre, STORAGE módban. Ilyenkor a töltő 3 féle képpen dönt, a mért feszültségek alapján:
    1. Amikor minden cella feszültsége nagyobb, mint 3.8V, elindítja a kisütést tárolási feszültségre. (Erre még visszatérek.)
    2. Ha a cellák mindegyike 3.8V alatt van, akkor elindítja a balanszolt töltést. Ilyenkor minden rendben, a végén mindenki 3.8V-on lesz.
    3. Amennyiben némelyik cella 3.8V fölött van, mások pedig alatta, akkor úgy dönt, hogy jó lesz ez nekem, vegyem ki, nagyjából tárolási feszültség környékiek a cellák és befejezi a folyamatot. Magyarán, nem tudja eldönteni, hogy most kisüssön vagy töltsön?

Visszatérve az 1. pontra: azt vettem észre, hogy a kisütést nem tudja balanszolva végezni. Ha belegondolunk, egyszerű sönt FETekkel ez nem is kivitelezhető. Na már most, mi ennek a következménye? Lesüti a pakkot a 3×3.8V össz kapocsfeszültségre, nem törődve azzal, hogy a cellák esetleg baromira szétcsúszhatnak.
    Megjegyzem, kipróbáltam: DISCHARGE módban ugyanezt teszi.

Ezért az eljárás a következő: ha repülés után nem a 2-es eset áll fönt, akkor először kisütöm a pakkot úgy, hogy mindegyik cella 3.8V alá menjen és utána indítok egy STORAGE funkciót. Ezzel utána szépen, tárolási feszre kibalanszolva kapom meg a pakkot.

Nézzétek meg, hogy a saját töltőtök miként viselkedik a fenti példa alapján.

Köszi, üdv.

Dumbo
    kisHülye: Hyperion Rare Bear Warbird
    Alien: mini DLG (AliExpress)

Senior Member airman logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.076
    Ha egy teljesen feltöltött pack cellái használat után elmásznak, az azt jelenti, hogy nem ugyanakkora a cellák kapacitása. Ha ilyenkor kiegyenlítitek a feszültséget, akkor töltéskor a kisebb kapacitású cella hamarabb töltődik fel, aztán majd lehet órákig balancolni. Mivel a tárolási feszültség egy tartomány, ezért nincs értelme pl. egy 3.8-3.85V/cella feszültségű pack celláit kiegyenlíteni, mert dupla és felesleges munka. Ha ennél nagyobb az eltérés, azt az akkut meg már nem kell félteni.

Régen hűtőben tároltam télen az akkukat, de pár éve nem, és semmivel nem gyengébbek.
    Évek óta durvában használok Turnigy akkukat, mint más, és semmi bajuk, nekik meg pár start alatt megadják magukat, és puffadnak. Két dolgot csinálok másképpen, mint ők:
    1. Soha nem tárolom feltöltve
    2. 3.75V alá nagyon ritka esetben merítek cellát (pihenés után mérve), de inkább 3.8V körül szoktak lenni.

Ha valamiért nem tudom kirepülni az akkukat, akkor amint hazaérek, már merítem is őket. Mivel nagy pakkokról van szó, töltővel képtelenség lenne őket meríteni, ezért átalakítottam egy elosztót, amire tudok kötni 1-3 packot. Hogy milyen gyorsan tudok meríteni, az attól függ, hogy hány vasalót dugok be az aljzatba, és hány akkut kötök rá. Ezzel a módszerrel nagyon kell vigyázni, állandóan figyelni kell az akkuk feszültségét, mert nem áll le a kisütés, mint a töltőknél.

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kiemelt fórum támogató Tomcs logója
    Hely
    Bpest XIV.
    Telefon
    +3670 5025448
    Hozzászólás
    5.254
    tetszik ez a merîtő
    most nincsenek nagy akku im de ha lesz megint csinálok valami hasonlót.

èrdekes te is meg mèg sokan mondják hogy 3.7-8 alá nem cèlszerű merîteni pack okat mègis 2 havonta jön valaki aki megmagyarázza hogy lehet azt lejebb is Mind1 rèszemről vège többet nem îrok erről....
    minden ami repül...

Oldal: 44 / 85 ElsőElső ... 3440414243444546474854 ... UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve