Oldal: 2 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (54) összesen

Téma: Beszélgessünk a balsa alapozásról-festésről-lakkozásról!

Senior Member
    Hozzászólás
    1.024

Beszélgessünk a balsa alapozásról-festésről-lakkozásról!

Csatlakoznék Yetihez.
    A "Folyékony fa" nevezetű élvezeti cikk tényleg elég jó eredményket hozhat a nagyobb rések kitöltésénél.

Egyszer abachi pórustömítésre használtam mikroballonos epoxygyantát egy darab kék habbal felhordva (és nagyrészt a felhordás közben ledörzsölve). Elég jó felületet adott amit minimális gittelés és csiszolás után lehetett festeni.
    Ki kellene próbálni balzán is, lehet hogy beválik.

Üdv
    Zaquron

Senior Member
    Hozzászólás
    643

Etévesztettem az anyag nevét nem neoflex hanem neoplaszt, ops: Azért törekedni kell arra hogy a glett kb olyan kemény legyen mint az alapja ugy a legkönnyebb dolgozni vele.
    30 633 8115

Senior Member
    Hozzászólás
    645

Most nézem, Ata közben megírta nekem az általa használt anyag pontos nevét, de még nem írtam meg ide:

...
    a festékrendszer, amit használtam, az a Herberts kétkomponensű bútorlakk volt. Bármilyen színt kikevernek, kis mennyiségben is. Ennek van egy töltő-alapozója. A Herberts és a Standox egy gyártó terméke, Standox autófestékboltban fogod megtalálni. A vegyszerállósága nem teljesen tökéletes ezeknek a lakkoknak (aceton, metanol), de ez nálad nem fog számítani. A bútorlakk ára az autófesték árának kb. 20-50% -a (kb. 1000-3000 Ft/kg).
    ...

Nem tudtam még elmenni megnézni az ajánlott geltt anyagokat. Próbálkoztam mégegy nekifutással a Neoflexszel, de lecsiszolom amit felvittem, aztán végleg befejeztem vele a dolgot....

Az oldalkormányon próbálgattam a lakk-csiszol-lakk dolgot, de valahogyan ez sem válik be. Oké, hogy a végén majd nem szívja be a festéket a balsa, de cserébe beszívja a lakkot, és ráadásul a lakk nem akarja kitölteni a réseket.

Nah, felírtam egy cetrlire az anyagok nevét, hordom majd magammal. Vége a vizsgaidőszaknak egy hét múlva, aztán nekiállok komolyabban a dolognak és beszámolok.

Üdv,
    Sala

Senior Member
    Hozzászólás
    645

Vettem végre Neoplasztot.
    (Csak most esett le, hogy Bogrács Sry által is javasolt kittnek a nevét adta meg.)

Ezt még nem próbáltam, de tegnap kísérleteztem Purex-szel. Elég jól tömíti a réseket, és iszonyatosan kemény, síma felületet ad. Gyakorlatilag ellenáll a csiszolópapírnak :-)
    És ezért ez egyben a hátránya is... Szépen felpolírózni nem tudod.

Neoplasztot itt vettem:

Festéka Kft.
    1082 Budapest, Baross utca 86.
    (1) 210 2754

Hú, lekopott az ára. 500grammos, 1300Ft volt, vagy 1800?, nem emlékszem, de egybe volt csomagolva az edzőjével.

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.368

Ezt a képet ígértem korábban a balsafa szerkezetéről:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
    Üdv
    A dzsungelben minden ehető. Te is. http://poly-matrix.hu/ FB.: https://www.facebook.com/profile.php...6%3A1545734537
    Üzlet: 1182 Budapest, Vak Bottyán u. 1.

Senior Member
    Hozzászólás
    645

Tyűha...
    Na igen, a nagyobb lyukak ugye szabad szemmel is szépen látszódnak. De az a sok ki vékony "csatorna", nem is gondoltam volna. :shock:

Köszönjük a képeket.
    Gábor

Senior Member
    Hozzászólás
    675

Balsa festése

Üdv a balsával dolgozóknak! Mi öreg modellezők ezt úgy csináltuk: Bevontuk a balsát japánpapirral vagy a vászonfeszitő lakkba hintőport tettünk és ezzel- finom ecsettel- bekentük a balsát.
    Természetes ,hogy mindezek után lehet csiszolni!
    Jó épitést : Tamásbá
    Tamás bá

Senior Member
    Hozzászólás
    645

Nepoladzt L10

Naszóval bepróbálkoztam a Nepolaszttal. Biztosan rosszul kevertem, de már két órája szárad és még mindig olyan gumis, nem akar kikeményedni.

1. Mit tegyek?
    2. Hogyan csináljam legközelebb?

1: Megpróbálom lekaparni, ami meg rajta marad, arra meg rákenek újra. Vagy kenjek rá az edzőből vékonyan?
    2: Valszeg' kevés edzőt kevertem bele. Hogy a rákba méritek ki, hogy jó legyen? Csak úgy szemre? Sry! Írtad, hogy az edzőhöz használjak fecskendőt. Az adagolás miatt ajánlottad? Ok, és akkor valami kupakba szedjem ki a masszát, hogy az is pontos adag legyen?

Amúgy Purex csiszolás alakul. (van egy rész, amit lekentem ugye...) A fekete színű csiszpapír, amit fémhez ajánlottak az Obiban, az vitte valamennyire. Ha nem válna be a Nepolaszt, maradok Purexnél. Iszonyat kemény felületet ad, és jól beleragad a résekbe. (Bár miért ne válna be a Neoflex, hisz' mind azt ajánljátok...)

Tamás!
    Japánpapírt mivel ragasztjátok a balsa felületre?
    Pontoasn mi a neve a vászonfeszítőlakknak? Mindenhol ilyen néven olvasom, de boltban is így kell kérni?

Senior Member
    Hozzászólás
    645

Tamásbá válaszolt nekem közben.
    Szóval a vászonfeszítő lakk neve Nitro vászonfeszítő lakk. Beszerzéséhez az Origót ajánlotta, no meg a klubokat. Én rákerestem a neten, és a Győrlakk termékei között, - akik a Neoplasztot is gyártják - találtam ilyen lakkot:
    http://www.gyorlakk.hu/termek/
    (ők is így hívják: Nitro vászonfeszítő lakk)

Japánpapíros kérdéseimre meg megtaláltam közben a választ:
    http://www.forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=695

Egyébként ebben a topicban ezt a megoldást már felvetettem, Proudentbear hozzászólását idézve.

1 és 2 kérdésemre továbbra is várom a választ!

Senior Member
    Hozzászólás
    643

A kötési idő mindig függ a külső hőmérséklettől, kicsit melengesd meg hajszárítóval, és főképp mindig próbakaverést készíts, és minnél több a bekevert anyag annál jobban rövidül a kötési idő, a belső termelt hőtöl, ezt gyakorolni kell! Egyszerű nitró is megteszi, és nem szabad hígítani!
    De nem szoktuk gittelni a repülőt csak javítani!!! Úgy kell építeni hogy minél kevesebb anyag keljen hozzá! Ted rá a mérlegre, és majd ha kész lesz elborzadsz, ha megint megméred!
    30 633 8115

Oldal: 2 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve